Skocz do zawartości

Kosiarka-traktorek jaki wybrać???


bammber

Rekomendowane odpowiedzi

Marek ,dzięki :)

Co do mchu  to też mam w zacienionych miejscach ale w tych bardziej przy tujach. I jak dobrze pamiętam to chyba ten 

https://www.leroymerlin.pl/uprawa-i-ochrona-roslin/podloza-nawozy/nawozy-i-odzywki/nawoz-do-trawnika-antymech-25-kg-vila,p456998,l389.html  

 

  Jutro sprawdzę bo chyba mi w worku coś zostało i potwierdzę .  Robotę zrobił i cały sezon bez mchu. Teraz  mam, wylazł późną jesienią   ale go mechanicznie na początku sezonu wertykulacją usunę i sypnę tego o którym rozmawiamy .

Jeszcze mam jesienny z tej samej firmy YARA MILA  Hydrokomplex   i do iglaków i reszty roślin ,krzaków czy też malin np. Yara Mila wychodzi ekonomiczniej jak te w zielonych wiaderkach co przy większych powierzchniach robi różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 232
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

10 godzin temu, Maras napisał:

Mam siatkę przeciw kretom na + - 15 cm  - trzeba będzie ją ciąć ?

Czy duża będzie demolka trawy czy można tylko  rozciąć darń i wsadzić przewód wodny coś w tym stylu jak saper ukrywa zapalnik ,że tak się określę :) 

Tak jak Marek pisze, dasz główne rury po obwodzie czy po jednej stronie, u Ciebie spokojnie w tej rabacie wysypanej kamykami można pociągnąć rurę prawie bezinwazyjnie i do tego zraszacze tez nawet wychodzące z rabaty. Dobrze jednak jest dawać po dwóch stronach (choc mam miejsca wlasnie tak jednostronnie zrobione i działa, są tylko małe wady tego), wtedy u Ciebie przy chodniku trzeba by było rurę pociągnąć, ale wystarczy płytko przy samym krawężniku (jedynie aby pamiętać o niej przy wertukulacji itp). Także bez wielkiej demolki.

Zraszacze chyba najlpopularniejsze to Hunter, Rain Bird, zakup wiadomo przez internet. Gardeny dostepne w marketach są drogie.

10 godzin temu, maarec napisał:

U mnie widzę po zimie pojawił się w niektórych miejscach mech - macie jakiś sposób po za mechanicznym na pozbycie się  ?

Siarczan żelaza worek 25kg i jazda. Mozna też gotowe "firmowe" które opierają się na siarczanie żelaza właśnie, tylko z 5 razy drożej wychodzą.

 

10 godzin temu, maarec napisał:

Zabawki fajne, koszenia mniej, aeracji, wertykulacji zdecydowanie więcej. Ja mam z 1000mkw trawnika łącznie, nie wyobrażam sobie zakopywania drutu, być może jakaś opcja z gpsem dała by radę.

Ogólnie firmy mają specjalne maszyny która przejeżdża i zakopuje Ci drut , tylko wiadomo usługa kosztuje. Drut może być po powierzchni, po 2 tyg zarasta i w ogóle go nie widać - pozostaje tylko kwestia uważania na niego przy aeracji/wertykulacji, jak ktoś sam wszystko robi to nie widzę problemu. A czy aeracji/wertykulacji jest więcej przy robocie to nie wiem jeszcze, zobaczę w praktyce, ale i tak wolę zrobić dodatkową wertykulacje na sezon w zamian za niekoszenie co 7 dni przez cały sezon (gdzie sezon strasznie się wydłuża, jeszcze chyba w listopadzie kosiłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady :) 

Sprawdziłem ten nawóz i jednak był to Florovit .

FLOROVIT  DO TRAWNIKÓW Z MCHEM 25KG

25kg i też w leroyu kupiony był.  Ten wcześniej wspomniany Yara Mila Vila też może być trzeba tylko luknąć na zawartość żelaza .Koniecznie przeczytaj instrukcje ! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku kupiłem kosiarkę Cub Cadet XT1 OR 106 teraz koszenie to przyjemność. Mały promień skrętu, szer 106 cm ,hydrostatyczna przekładnia i elektromagnetyczne sprzęgło agregatu tnącego (Po napełnieniu kosza samo się wyłącza). Wady to głośny agregat tnący (trzeba jeździć w słuchawkach) i mimo że wygląda na traktorek to uciąg ma słaby. Jak szykowałem pod siew to zaczepiłem paletę odwrotnie jako włókę i pasek napędowy zaczął się ślizgać. Mam nadzieję że szybko się nie rozsypie bo nie chciało mi się zrobić przeglądu gwarancyjnego.20200318_162257.thumb.jpg.6dc9aeab6bd2bddc412322eb04c80d28.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Cichy56 napisał:

W zeszłym roku kupiłem kosiarkę Cub Cadet XT1 OR 106 teraz koszenie to przyjemność. Mały promień skrętu, szer 106 cm ,hydrostatyczna przekładnia i elektromagnetyczne sprzęgło agregatu tnącego (Po napełnieniu kosza samo się wyłącza). Wady to głośny agregat tnący (trzeba jeździć w słuchawkach) i mimo że wygląda na traktorek to uciąg ma słaby. Jak szykowałem pod siew to zaczepiłem paletę odwrotnie jako włókę i pasek napędowy zaczął się ślizgać. Mam nadzieję że szybko się nie rozsypie bo nie chciało mi się zrobić przeglądu gwarancyjnego.20200318_162257.thumb.jpg.6dc9aeab6bd2bddc412322eb04c80d28.jpg

Fajna maszyna, sam teraz się zastanawiam nad taką tylko mniejszą. Wcześniej kosiłem husqvarną 0 promień skrętu ale powiększyłem warsztat o sprzęt i niestety kombajn mi nie wejdzie. Myślę nad LT2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 16 lat używam Stiga Senator 13.5KM 102 szerokość. Wszystko mechanicznie uruchamiane. Oprócz łożysk, rolek, paskow, oleju i noży tnących nic nie wymieniałem. Olej nowy co sezon, czyszczenie po kzladym użyciu najlepiej sprężarka, na zimę gruntowne czyszczenie z wypryskaniem dużego wd40 wszędzie gdzie się da, na tłusto :) myślę że jeszcze sporo pociągnie, może nie drugie tyle ale 5 lat na pewno. 

Aha, no i akumulator też nowy. 

Edytowane przez rafal11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD akurat natłuszcza na chwilę i później robi się suche jak pieprz. Mam awaryjnie 20 letni traktorek ale już zaczyna kosisko nie domagać to pasek z rolką to pasek od noży. Husqvarna była piękną maszyną, koszenie to przyjemność v2 silnik napęd hydrauliczny 2 silniki i 3 noże plus dmuchawa super, ale nie mam miejsca na garażowanie. Myślę nad czymś małym co ma hydrostatyczną skrzynie i min 220l kubeł. Silnik nie koniecznie ciśnieniowe smarowanie musi mieć ale miło by bylo. Chyba skuszę się na CUB CADETA narozsądniejszy mi się wydaje w cenie do 8tys zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, jacekzoo napisał:

Do ilu arów używacie traktorka? Zastanawiam się od ilu jest sens przejścia z kosiarki

Jacek dopisz jeszcze realnego trawnika :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Cichy56 napisał:

U mnie ok 4000m. Jakość koszenia też się poprawiła , jest bardziej wyrównany po cięciu.

No to jest kawałek do koszenia. Ja mam za mały, działka 1200m minus dom i obejście to zostaje jakieś 500-600m trawy. Porządna kosiarka zdaje egzamin
 

ale byłem ciekawy od jakiej powierzchni warto się przerzucić na traktorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.