Skocz do zawartości

3500 kg - jakie auto 4x4 siedem osób + przyczepa min. 1100 DMC


MICA

Rekomendowane odpowiedzi

I żeby nie było, autora wątku nie namawiam wcale na dużą czy małą terenówkę , nie każdy ma takie potrzeby, kompleksy czy jak tam zwał. W tym budżecie i wymaganiu 7os bym szukał samochodu FWD. Mini van'a coś ala s-max, sharan, galaxy, C4GP, Grand Scenic itd.

 

Myślę że to na początek wystarczy a jak się trochę samemu pojeździ to człowiek sam dojdzie do tego co mu najbardziej pasuje.  

 

i o to chodzi, autor zapytał o auto do lekkiej przyczepy - 1000-1200kg

a dostał odpowiedzi że "im większe tym lepsze" a "małym" 2.5t to będzie niebezpiecznie 

i z tym się nie zgadzam

 

a wiadomo że 1500kg ogona nikt kompaktem nie pociągnie, bo nie pozwalają na to przepisy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Konrad

Kupiłem A4 - parkuję czasem i z 10razy dziennie w centrum Krakowa, ale np A4 (z tego samego rocznika) jest dłuższe o 5cm od Scenica (więc takie pojęcie co jest dużym autem a co małym to takie "względne"). Często też parkuję tam T4 :D ale oczywiście że zwinne Kangoo 1 jest fajniejsze do ciasnych uliczek...A też np Espace (krótki) jest dłuższy od A4 o 11cm :D i jest wygodnym autem dla 7 osób (wówczas prawie bez bagażnika, ale nie ma wersji 4x4 no i też się nie zmieści w 3,5t)...

 

Compakt i 1500kg - nie pozwolą przepisy (bzdura)... są np A3 które mogą ciągnąć nawet i 1600kg w latach omawianych (2004-2008)

Oczywiście mówię o przepisach a nie o komforcie...

 

Ale do ciągnięcia przyczepy na długie trasy, to stanowczo bym wolał dużego vana lub suwa - ale ja... będę już coraz mniej jeździł z  przyczepą więc taka decyzja (a A8 do miasta rzeczywiście kiepskawy...a dwóch aut nie jestem teraz wstanie kupić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem wstępnie 7 osób do przyczepy DMC 1320kg i mazda5 z silnikiem benzynowym się mieści a Citroen c4 grand picasso też Ci się zmieści ale w zależności od silnika. Z jakąś benzyna można nawet 1300kg ciągnąć. Ja szukając danych oglądałem www.autocentrum.pl i tam w zakładce dane techniczne znajdziesz dużo info. Potem telefon do sprzedawcy i potwierdzenie danych z dowodem rejestracyjnym. Powodzenia w szukaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pamiętajcie by sprawdzić co jest w dowodzie i na tabliczce znamionowej...

Bo czasem dane auto ma inne "parametry" niż takie samo z tego samego rocznika i wyposażenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam Wszystkich.

Zakup zakończył się jednak na 5 osobowym Nissanie X-Trailu T31 2.0 DCI. Odpuściłem sobie 7 os. z różnych przyczyn.

Teraz Śmigam z tym X-em DMC 2170 + TEC 490 Saphir Weltbummler 1300 DMC , łącznie 3470 DMC i czniam na wszystkie viatole :)

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mundek28 napisał:

Jeden z ostatnich średniaków w którym można zblokować napędy bo nowsze bulwarówki już tej opcji raczej nie mają / no oczywiście poza dusterem/

tam jest chyba sprzęgło wielopłytkowe jak w wielu współczesnych autach, obecnie taki napęd posiada np nissan, suzuki, mitsu

i nie jest to jakiś super napęd do katowania w terenie - nie jest to blokada mechaniczna znana z aut typowo terenowych

dziś przycisk LOCK dziś zastępuje elektronika, wiele aut potrafi ruszyć mając przyczepność na jednym kole (3 koła na rolkach)

https://www.youtube.com/channel/UCJfliGgEFUBDyqTuNzGbH4A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja osobiście nie chcę się pozbyć X traila, bo nie ma na co zamienić. Jestem tak samo zadowolony, jak go odbierałem z salonu. Jak się przykurzy, przecieram szmatką. Nic mi się w nim nie psuje, robię przeglądy w ASO. Wymieniam zużyte części w porę. Nowy X trail to już nie to samo......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mundek28 napisał:

No właśnie bo nowy już tego nie ma a jeżeli chodzi o tą cudowną elektronikę to wystarczy pojeżdzić np. nową Hondą CRV i się okaże.

nowy tzn który ?

bo w 2017 i 2018 miał jeszcze takie coś

media?id=4542c5bfdd00454c898e103918453cf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2019 o 23:15, MICA napisał:

Witam Wszystkich.

Zakup zakończył się jednak na 5 osobowym Nissanie X-Trailu T31 2.0 DCI. Odpuściłem sobie 7 os. z różnych przyczyn.

Teraz Śmigam z tym X-em DMC 2170 + TEC 490 Saphir Weltbummler 1300 DMC , łącznie 3470 DMC i czniam na wszystkie viatole :)

 

Pozdrawiam

Michał

Obiekt wielu westchnień.

Niech dobrze służy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.