Skocz do zawartości

Ferie 2016 Zillertall


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , z uwagi na sprzyjająca pogode nosze sie z zamiarem wyjazdu na narty z przyczepą do Zillertall.

Znalazłem nawet fajny camping.

 

http://www.camping-zillertal.at/index.php/homewinter.html

 

w miare postępów mojego wyjazdu zamierzam zrelacjonować  taki wyjazd.

 

ewentualni chętni na wspólny wyjazd mile widziani.

 

Ewentualne rady i sugestie też.

Edytowane przez marmatjul (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są tam w ogóle miejsca na tym kempingu? Kontaktowałeś się z nimi?

Jak nie to zaatakuj ich jak najszybciej bo w Austrii w zimę jest na ogół krucho z miejscami.

 

Zdawaj relację, my wczoraj w nocy wróciliśmy z ferii na Polanie Sosny ;)

I oczywiście trzymamy kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem na camping  i  mówią ze :

 

mają wolne miejsca

rezerwacji nie przyjmują

zajmowanie miejsc po przyjeździe według wolnych parceli

 

tak ze jutro szykuje cepke a za tydzień w drogę.

 

Ps. kupiłem 2 butle propanu myślę ze starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz też http://www.campingdorf.at/

Bardzo fajny kemping. Blisko do centrum Zell, a Zillertal Arenę widać z kepingu.

Byliśmy tam w październiku. Na kilka dni przed przyjazdem zrobiłem rezerwację.

Tylko nie pisz na maila tylko poprzez "Anfrage"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz też http://www.campingdorf.at/

Bardzo fajny kemping. Blisko do centrum Zell, a Zillertal Arenę widać z kepingu.

Byliśmy tam w październiku. Na kilka dni przed przyjazdem zrobiłem rezerwację.

Tylko nie pisz na maila tylko poprzez "Anfrage"

Adje a korzystaliscie może z podłączenia do gazu na tym kempingu?

Wiesz może jak to wyglada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojechali. Pozdrawiam z Zillertal. Zdjecia i relacja bedzie po powrocie. Jak znajde czas to cos wkleje. Od rana na stoku wieczorem male apres ski i czasu brak. Jest idealnie , polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem i powiem wam ze wyjazd udał się na 200 % , jak sie trochę ogarnę to wkleję zdjecia i opisze co nie co.

 

Co do podłączenia gazu to na campingu są takie skrzynki gazometrem i wypożycza się specjalne podłączenie za 0,70 euro doba do przyczepy i tak to wygląda po podłączeniu.

 

:

 

post-1518-0-01895000-1456667172_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisarz ze mnie słaby ale spróbuje:

 

A było to tak :

 

Holownik mitsubishi L200 z napędem na 4 koła i oponami letnimi ale z oznaczeniem M+S i łańcuchami w bagażniku (można tak jeżdzic w Austrii w zimie)

przyczepa dość duża bo 7 m (8 m razem z dyszlem) i 2,5 szeroka na oponach letnich (nie znalazłem  przepisu ze mają być zimowe) 

 

Z powodu słabej zimy uznałem ze taki zestaw będzie ok (było by gorzej pod względem śniegu  to bym zainwestował w zimówki do przyczepy)

 

ekipa : 2 dorosłych , 2 prawie dorosłych synów i 1 dziecko w postaci córki

 

 

|Wyjazd 5.00 rano ze Ślaska na autostradę A1 na Ostravę , Brno , Linz , Sazburg a  do samej doliny Zillertal jedzie się autostradą (wytłaczając ten kawałek na granicy Czechy Austria) która kończy się 20 km od kampingu.

trasa 840 km zajęła mi 12 godz.  po drodze zero śniegu trochę deszczu  , zestaw prowadził idealnie.

jedyne utrudnienie to na granicy austryjacko niemieckiej , Niemcy wprowadzili kontrole i godzinny korek do punktu kontrolnego.

Z powodu ze recepcja na campingu jest w zimie czynna do 18.30 zależało mi zdążyć przed zamknięciem i udało się.

 

W przypadku przybycia po tej godzinie jest parking nocny przed campingiem z możliwością podłączenia się do prądu.

 

Bardzo miła obsługa na campie , obłożenie bardzo małe , jedna ekipa camperem z Polski , szybkie ustawienie i grzejemy przyczepę bo po takiej długiej trasie dość mocno się wychłodziła.

po 2 godzinach piecyka na maksa (truma 5004) i  dwa trumawenty na 3 daje efekt w postaci w24 st C

Po tym pierwszym mocnym grzaniu przez cały pobyt piecyk nie nastawiłem więcej niż 7 a trumawenty jeden chodził na 3 drugi na 1.

grzałem w przyczepie non stop bo nie wszyscy jeździli na nartach i cześć ekipy zostawała tak ze ciepło musiało być non stop.

Miałem ze sobą  2 butle propanu 10 kg które w całości zużyłem tylko na ogrzewanie, 

5 kg butle propan-butan tylko do gotowania w przedsionku tez zużyłem pawie całą (kuchenka służyła tez czasami do dogrania przedsionka rano i wieczorem)

temperatury podczas pobytu oscylowały od -7 stopni w nocy do +15 w dzień.

Podhaczenie na campingu do prądu jest przez gniazdka z indywidualnymi licznikami i w związku z tym ze prąd nie należy do najtańszych 

służył tylko do zasilania lodówki trumawentów telewizora i laptopów , oświetlenie szło z solara i akumulatorów a i tak zużyliśmy 36 kWh.

 

W następnym poście opisze zaplecze campingu , bo te było idealne pod względem zimowego  używania.

 

post-1518-0-22090100-1456681580_thumb.jpg

post-1518-0-24536900-1456681609_thumb.jpg

post-1518-0-40664900-1456681674_thumb.jpg

post-1518-0-92955500-1456681720_thumb.jpg

post-1518-0-15120000-1456681735_thumb.jpg

post-1518-0-55421000-1456681744_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.