Jump to content

Edit History

Piotrekm13

Piotrekm13

8 minut temu, filipert napisał:

Pamięć bywa ulotna (szczególnie dziś kiedy nasze mózgi maja dostęp do niewyobrażalnej ilości danych)

Nie analizowałem cen paliw ale kiedy kolejny akwizytor PV zapukał do moich drzwi i pokazał jak przerażająco prąd drożeje w Polsce, postanowiłem sam sprawdzić

image.thumb.png.a5cc3b90c5992a7b654de9b7725e4028.png

Już nie pamiętam skąd ciągnąłem dane. Są to średnie dla kraju i stanowią pewne uproszczenie w odniesienie do złożonej ceny za 1kW ale obraz myślę jest czytelny.

Czy pamiętacie skok cenowy za prąd w 2008?

A teraz zagadka w temacie

Kto z Was pamięta max ceny paliw w 2012? 

Dochodziły do 150 USD/baryłka. Nie pamiętam czy przekroczyły 150, ale był taki pojedynczy "pik". Mówię o brent. 

Już wcześniej tu pisałem, że jak ceny ropy wrócą do tamtych poziomów to będziemy lać za 10 PLN/litr

Aktualizacja:

Niestety się pomyliłem i ten "pik" o którym pisałem miał miejsce w 2008 roku. Prawdopodobnie ceny prądu były tez odwzorowaniem tego "piku". W okolicach 2012 - 2015 brent się trzymał cały czas grubo ponad 100 USD. 

image.png.529f3bfed4606b2288d93d1ac17ef8c9.png

Piotrekm13

Piotrekm13

5 minut temu, filipert napisał:

Pamięć bywa ulotna (szczególnie dziś kiedy nasze mózgi maja dostęp do niewyobrażalnej ilości danych)

Nie analizowałem cen paliw ale kiedy kolejny akwizytor PV zapukał do moich drzwi i pokazał jak przerażająco prąd drożeje w Polsce, postanowiłem sam sprawdzić

Już nie pamiętam skąd ciągnąłem dane. Są to średnie dla kraju i stanowią pewne uproszczenie w odniesienie do złożonej ceny za 1kW ale obraz myślę jest czytelny.

Dochodziły do 150 USD/baryłka. Nie pamiętam czy przekroczyły 150, ale był taki pojedynczy "pik". Mówię o brent. 

Już wcześniej tu pisałem, że jak ceny ropy wrócą do tamtych poziomów to będziemy lać za 10 PLN/litr

Piotrekm13

Piotrekm13

1 minutę temu, filipert napisał:

Dochodziły do 150 USD/baryłka. Nie pamiętam czy przekroczyły 150, aly był taki "pik". Mówię o brent

• Create New...