Skocz do zawartości

Zmiana ilości miejsc siedzących w kamperze


Rekomendowane odpowiedzi

Witamy

Zastanawiamy się nad zakupem kampera, ale dużo z oferowanych pojazdów posiada rejestrację na 5 osób i tutaj nasze pytanie do ZNAWCÓW (DIAGNOSTÓW, PRAWNIKÓW, LUDZI KTÓRZY TO U SIEBIE ROBILI) czy ciężko jest "przerobić" papierkowo takiego kampera który fabrycznie ma dwa stoły na dole (czyli teoretycznie min. 6 miejsc przy nich siedzących) + 2 w kabinie kierowcy, a zarejestrowany jest tylko na 5 osób, najtaniej jak to zrobić by zarejestrować go i przewozić nim 8-9 osób?

 

 

 

pozdraVWiamy polo63 skład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polo chcesz przewozić 8-9 osób na raz  w kamperze? :hmm:

Myślę, że przede wszystkim braknie ci ładowności - to ponad 700 kg liczone na samych ludzi.

A druga sprawa to prawdopodobnie nie masz wzmocnień do zamocowania pasów bezpieczeństwa dla takiej gromady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie MW 2800kg a DMC 3500kg- wiem, że to bez wody i osprzętu ( dodatkowego )by musiało być ale teoretycznie byłoby wykonywalne, na 6-7 to od święta by się jeździło ale jakby zapas do 9 osób był nic by się złego nie stało:) możliwości są miejsca przy stołach starczy dla 9:)

Co do pasów to prawdopodobnie do 1990 roku produkcji pojazdu nie musiały one być w nie wyposażone a "mój" kamp w 1988 roku z taśmy zszedł.

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nic nie wskórasz jeżeli nie ma fabrycznie punktów przystosowanych do mocowania foteli i pasów. Wszystkie osoby jadące w pojeździe muszą siedzieć przodem do kierunku jazdy. Przerabiałem taki sam problem tylko z innym samochodem.

Chyba, że pokusisz się o przystosowanie auta do Twoich możliwości i zrobisz do tego homologację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum ma pomagać, ale na Boga, koledzy torpedujmy w zarodku takie szaleńcze pomysły.

 

Polo, chcesz pakować 9 ludzi bez pasów do pudełka które zsuwając się do rowu rozpada się na milion części i mózgi twoich bliskich robale z kory wygryzają? 

Weż go przerób na 12 osób. W końcu dwie jeszcze w alkowie mogą leżeć a jedna na kiblu siedzieć. A jeszcze 13 pod prysznicem, a 14 w lodówce. 

Do czego ludzie się posuną w jakiejś chorej pomysłowości. 

 

I mam nadzieję że mój post nie wyleci za to że nie pomagam koledze zabić rodziny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nic nie wskórasz jeżeli nie ma fabrycznie punktów przystosowanych do mocowania foteli i pasów. Wszystkie osoby jadące w pojeździe muszą siedzieć przodem do kierunku jazdy. Przerabiałem taki sam problem tylko z innym samochodem.

Chyba, że pokusisz się o przystosowanie auta do Twoich możliwości i zrobisz do tego homologację.

właśnie o to mi chodziło, opinia kogoś kto z czymś podobnym, takim samym miał do czynienia- dzięki MARIOczy

 

 

Forum ma pomagać, ale na Boga, koledzy torpedujmy w zarodku takie szaleńcze pomysły.

 

Polo, chcesz pakować 9 ludzi bez pasów do pudełka które zsuwając się do rowu rozpada się na milion części i mózgi twoich bliskich robale z kory wygryzają? 

Weż go przerób na 12 osób. W końcu dwie jeszcze w alkowie mogą leżeć a jedna na kiblu siedzieć. A jeszcze 13 pod prysznicem, a 14 w lodówce. 

Do czego ludzie się posuną w jakiejś chorej pomysłowości. 

 

I mam nadzieję że mój post nie wyleci za to że nie pomagam koledze zabić rodziny. 

powyżej 9 osób mógłbym tylko ja przewozić, a chciałbym by i żonka miała te przyjemność jeżdżenia kamperkiem temu do 9 max i Twoja ironia zbędna Cathay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa , jeżeli pojazd nie będzie posiadał oryginalnych punktów kotwiczenia pasów i siedzeń do dupa blada :pupa: . Takie potwierdzenie czy pojazd posiada wie tylko producent pojazdu i on może wskazać miejsca mocowania . Innym wyjściem z sytuacji jest udanie się do firmy która posiada homologacje wydana przez ministerstwo na montaż siedzeń i pasów ale dedykowanych do takiej marki pojazdu :drive:  . Następnym problemem może okazać sie ładowność co  równoważy sie z liczbą miejsc w pojeździe. Może dojść do tego że zostanie ci ładowności na butle gazową  :wacko: , trzeba jeszcze może wykonać opinie rzeczoznawcy jak zażyczy sobie tego SKP albo urząd . Kończąc ,jeszcze dojdzie wymiana dowodu rejestracyjnego :bzik:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polo:

Niestety w moim poście nie było ani grama ironii. Ponieważ forum ma swój regulamin i internetową nietykietę, to napisałem co napisałem aby owych zasad nie łamać. Na żywo bym powiedział co innego i niestety nie były by to słowa w języku parlamentarnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/kamper-fiat-ducato-2-5d-ffb-tabbert-CID5-IDd5YzD.html#d2151c9051po temacie by było gdybym większą gotówką dysponował-można znaleźć bez zbędnych kąśliwości już gotowy egzemplarz.

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Szybkie pytanko....mam możliwość kupna kamperka w niezłych pieniądzach tylko ma jeden zasadniczy minus....Zarejestrowany jest na 3 osoby i tyle też ma miejsc siedzących.jest o tyle dobrze w tym ustawieniu,że ma dwa pojedyncze siedzenia z przodu oraz jedna siedzenie z tyłu(wszystko fabryczne,żadnej rzeźby) Czy zamiast pojedynczego siedzenia pasażera z przodu montując podwójne również oryginalne które występowały w tym modelu tylko w innej zabudowie jest szansa na zmianę na cztery osoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz oryginalne miejsce mocowania siedzeń, to temat do zrobienia, ale nie każdy diagnosta chce (bo nie musi) honorować opinię rzeczoznawcy, więc czasami pozostaje dokument od firmy, która tym się zajmuje (bardzo droga sprawa). Pasy mogą być montowane do siedzenia (wystarczą biodrowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno z ciekawości przeglądałem oferty kamperów i powtarzała się w zasadzie reguła że pojazdy do ok.25 tyś. są rejestrowane na 5-6 osób ale warunki do jazdy to już tylko dla 2 osób.Reszta ekipy na ławeczce bez pasów.Powyżej kwoty 30 tyś. kampery mają już z reguły bezpieczne miejsca z pasami dla całej załogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.