Skocz do zawartości

Estonia 2015 - relacja z podróży.


piciu

Rekomendowane odpowiedzi

Relacja :yes: 

Wyprawa udana, wypoczynek pełny.

 

Ośmielę się zapytać o inne ważne dla mnie, zapewne dla innych użytkowników forum także, dane i informacje: o stan dróg, ich oznakowanie, łatwość trudność uzupełniania paliwa do holownika (ON, Pb, LPG), ceny (artykułów konsumpcyjnych, paliw, wstępu do muzeów). Wszak są one istotne przy planowaniu kierunków i budżetu podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja :yes:

Wyprawa udana, wypoczynek pełny.

 

Ośmielę się zapytać o inne ważne dla mnie, zapewne dla innych użytkowników forum także, dane i informacje: o stan dróg, ich oznakowanie, łatwość trudność uzupełniania paliwa do holownika (ON, Pb, LPG), ceny (artykułów konsumpcyjnych, paliw, wstępu do muzeów). Wszak są one istotne przy planowaniu kierunków i budżetu podróży.

 

Stan dróg: Litwa - jak w Polsce, Łotwa - trochę gorzej niż w Polsce, dużo remontowanych dróg bez nawierzchni (zwłaszcza wschód). Estonia - dwa rodzaje nawierzchni: asfalt - bardzo dobra jakość, szutr - przyzwoicie się po tym jedzie, ale to szutr... Przy mijaniu innych pojazdów kamienie lecą.  Najlepsze jest to, że na mapie  Estonii drogi były tak samo oznaczone - ale nie było nigdy wiadomo na co się trafi. Ruch w Estonii - mały.

Wszędzie są tablice informacyjne - drogi dobrze oznaczone. Może raz mieliśmy jakiś drobny problem z trafieniem, ale w końcu się udało.

Żadnej trudności nie stwierdziłem jeżeli chodzi o tankowanie - stacje ogólnie dostępne (jak u nas). Niestety nie mam wiedzy na temat LPG, bo wlewam ON. Cen paliw  nie ma co podawać ze względu na sytuację ogólnoświatową na tym rynku + kurs euro do pln (są chyba jakieś strony gdzie to jest na bieżąco aktualizowane). Ogólnie ceny (oczywiście zależy na jakie artykuły) są podobne do naszych lub troszkę wyższe. Wstępy do muzeum czy innych atrakcji wahały się w granicach 2 euro do 10 euro.

Ceny kempingów podane są w opisie. Obiady jadaliśmy w knajpach - koszt dla nas (2 osoby dorosłe + 2 dzieci -  można przyjąć jako 3 osoby dorosłe) wynosił w granicach 15-30 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.