Skocz do zawartości

Jak oceniam przyczepy BURSTNER,czym się wyróżniają od innych marek?


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu czytam posty w kąciku BURSTNERA i ze zdziwieniem stwierdzam ,że tak naprawdę trudno znaleźć w nim sensowne opinie i oceny tych przyczep.

Na forum jest co najmniej kilkudziesięciu użytkowników  :przyczepa:  BURSTNERA ,a tak naprawdę niewiele jest o nich informacji poza postem Kristofera.

 

Proszę użytkowników przyczep Burstera o podobne opinie i oceny jak te zawarte w kąciku KNAUSA:

 

Generalnie panuje opinia ,że BURSTNER to dobra marka ,ale trudno znaleźć opinie i oceny dlaczego dobra.

Jakie są ich charakterystyczne cechy ,czym się wyróżniają , czy spełniają Wasze wymagania,co w nich mogłoby być lepiej wykonane ?

 

Dyskusja na ten temat ożywi kącik BURSTNERA i z całą pewnością będzie przydatna dla wielu forumowiczów.

Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji Lucek.

 

Ps. Błagam tylko nie wracajcie ponownie do wyboru logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Temat tak obszerny że książkę można napisać.

Ja pomimo że nie jestem posiadaczem burstnera (ale kupując wiele oglądałem i czytałem) mam kilka opinni.

 

Generalnie panuje opinia ,że BURSTNER to dobra marka ,ale trudno znaleźć opinie i oceny dlaczego dobra.

Jest  dobra bo jest wolna od wad Producenta!

Tak więc dużo osób bardzo mało w nich naprawia, a dodatkowo nie chcą się dzielić tymi informacjami na forum.

Problem w ich skrytości.

LUDZIE otwórzcie się na innych!

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra.. dwie przyczepy Buerstner były w moim posiadaniu i nie ukrywam że była by 3 jeżeli by układ spełniał nasze oczekiwania.

1. Zaleta - Konstrukcja wg mnie mocniejsza i stabilniejsza od konkurencji nie pojawiają się pęknięcia nad drzwiami.
2. Zaleta - Przestronność i piękny fornir dobrany do mebli.
3. Wada - W niektórych rocznikach potrafiły się okna rozklejać ale była przeprowadzana akcja serwisowa gdzie wymieniano okna.
4. Zaleta - Mebelki przykręcane do konstrukcji od strony mebli.
5. Zaleta - Ramy jakie używano to tylko ALKO
6. Wada - Nie było możliwości wciągnięcia zasłonki lub wieszaczków nad oknami (brak kedry na zewnątrz)
7. Uwaga - Uważać trzeba na klapę przednią lubią się zapiekać (puchnąć) zawiasy (co rok silicon używany zapobiega temu)
8. Zaleta - Długość Buerstnera jest mierzona po dachu prostym nie po podłodze. - 435TK ma 475cm po podłodze, 530TK ma 560cm po podłodze.
9. Wada - zasilacz umiejscowiony na dnie szafy (niby niezajmuje miejsca ale wentylacja dla niego utrudniona.
10. Zaleta - W żadnej nie było problemu z lodówką (a wiem że nowsze modele konkurencyjnej mari mają już problem i nawet inne drzwi i uszczelkę Thetforda)
11. Wada - mało opływowe (brak areodynamiki)
12. Wada - położenie butli gazowych po narożnikach bakisty co w przypadku nocy gdzie brakło gazu musimy się tłuc butlami aby wymienić (reduktor na środku)
13. Zaleta - koło zapasowe jest w środku w miejscu na nie przewidziane a nie na sankach ALKO co w przypadku złapania gumy może nam oszczędzić stresu i czasu.
14. oryginalnie Buerstner ma źle podłączoną lodówkę (12V na stałe) trzeba przepiąć po stacyjce.
15. Zaleta - Bardzo trwałe zamki na wcisk ;)
16. Uwaga - Brak prysznica - w mało której przyczepie Buerstner jest prysznic :(
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufolz dzięki za pierwszą opinię ,tym cenniejszą bo użytkowałeś dwie przyczepy Burstnera. :blagac::ok:

Jak oceniasz układ jezdny oraz podłogę w Burstnerach, bo słyszałem taką opinię ,że są"zimne".( podłogi słabo izolowane ???)

Przeglądając dane tych przyczep, zauważyłem także ,że są znacznie większe niż wskazują na to ich  dane zawarte w oznaczeniach nr.

Wg. mnie robią wrażenie bardzo masywnych i mocnych, ale to tylko moja subiektywna ocena wizualna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja.

 

Postaram się jako kilkuletni użytkownik coś dodać nowego lub potwierdzić ogólny osąd.

 

1. Przyczepy mają stosunkowo niską masę własną.

2. Bardzo długi dyszel na który bez problemów wejdą 2 rowery.

3. W nowszych rocznikach klapa bakisty otwiera się pionowo, co ma znaczenie przy zamontowanych bicyklach  :] .

4. Bardzo dobra wentylacja podczas gotowania. Kiełba z cebulą - żaden problem.

 

Wiele co powiedział Ufolz jest prawdą.

 

1.Osobiście trafiłem na model z rozklejającymi się oknami. Zostało jeszcze jedno do zrobienia :oslabiony: .

2. Roczniki 2001-2003 miały problem z odklejającą się od podłogi ścianą grodziową baksty (będzie robione 2 raz).

3. Sporo przyczep nie ma założonych fabrycznie amortyzatorów.

4 Co do koła zapasowego w bakiście... mam inne zdanie.

5. Z butlami 100% trafne spostrzeżenie. Miejsca jest tak mało, że wchodzi raczej butla bez kołnierza, a i tak łatwo próg bakisty uszkodzić przy tej czynności.

6. W cześci przyczep z wspomnianego rocznika "wydeptywała" się podłoga przy wejściu. Kiepski styropian.

7. Lodówkę przepinałem.

 

Więcej grzechów nie pamietam :]

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAAA bym zapomniał w większości Buerstnerów drzwi się otwierają na okno :niewiem:  gdy otwarte okno jedna nieuwaga i pęknięte wystrzegaj się tego.

 

Ale czego nie doświadczyłem w Buersterze co mają inne wiodące marki drzwi potrafią się otwierać na lodówkę zasłaniając kratki.

Ale fakt dyszel mają kolosalny.. :miga:

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAAA bym zapomniał w większości Buerstnerów drzwi się otwierają na okno :niewiem:  gdy otwarte okno jedna nieuwaga i pęknięte wystrzegaj się tego.

 

Lub pozostawiony klucz w zamku. post-15544-0-46036300-1453731282_thumb.jpg

 

Ja mam Burstnerka 98r od 1,5roku i jeżeli się o coś dba i szanuje to będzie długo służyć.

Śmiga ja trzeba :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucek, zapewne na początku będziesz miał jeden, zasadniczy problem z Burstnerem...  Jak cie przyciśnie na autostradzie (nie daj aby to była "dwójka") to możesz nie zdarzyć - po latach przyzwyczajenia możesz drzwi nie znaleźć ...





sa z drugiej strony (prawej) - jak na porządna przyczepę przystało....   :]  :]  :]  :]  :]  :ee:  :ee:  :ee:  :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak pierwsze co to musisz się przyzwyczaić do drzwi z innej strony.. <hahaha>

ja nawet na zlotach parkowałem jakoś dziwnie i niektórzy mieli "beke" ci co niewiedzieli że miałem angielkę wcześniej.

Lucek a Ty juz masz tego Buerstnera??? :D

pochwal sie albo daj do prześwietlenia :D

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz; oby drzwi z tzw. normalnej strony były jedynym moim problemem po zmianie przyczepy na kontynentalną.

 

Ufolz;, myślę,że szybko przyzwyczaję się do innego usytuowania tych drzwi i innego układu parkowania przyczepy.

 

Burstnera jeszcze nie mam ,ale rozważam poważnie jego zakup. Jaka będzie ostateczna decyzja zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze trzeba by było bardziej sprecyzować pytanie, o jakie lata produkcji przyczep ci chodzi, bo po co sie rozpisywać o przyczepie z 94 r a ty np chcesz np kupić 2005

,miedzy wykonaniem jednej a drugiej  będzie przepaść, i nic ci to raczej nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jezdzimy (żona + dwójka dzieci, obecnie 6 i 4 lata) burstnerem czwarty rok.

Co do wad to ciéżko mi jakaś znaleźć - nawet butle w narożnikach mi nie przeszkadzaja, choć z kołnierzem rzezczywiście ciężko byłoby ja wcisnać.

Zalet sporo, sensowny ikład wewnatrz, w łazience możemy się ogarnać, z gotowaniem też nie ma problemu.

Wychłodzenia przyczepy zwiększongo nie zauważyłem - być może dlatego, że mam pakiet zimowy - latem też jeszcze animrazu się nie przegrzałem za bardzo.

Sporo miejsca pod łóżkiem, duża lodówka.

Jedyne co mi się zepsuło to urwane firanki, ale to raczej wina moich małych czopków, które się na nich wieszaja.

Dyszel rzeczywiście długi, a przyczepa jak na wielkość dość lekka - 1500 DMC wpapierach, przy długości z dyszlem 7,30 m

Nawet nie myślę o zmianie.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O swoim Burstnerze nie mam najlepszych opinii a powytykam tylko wady co nie oznacza że nie ma zalet, ale wychwalać nie będę.

Jakość okropna a design nie przemyślany, być może moje uwagi będą się powtarzać wobec innych marek.

 

Słaba okleina frontów, dookoła klamek szafek pozdzierane do gołego papieru.

Element nośny szafek tylnych wiszących czyli belka, jest prasowanką typu MDF i stanowi ozdobę.

Poprzednik ratował się 2 śrubkami w 3 mm płycie sufitu !!!! Maaatko....

Szafki się zarwały a "belki" odtworzyć i nadać jej zdolność przeznaczenia nie było najmniejszego sensu.

Tam powinna być po prostu solidna decha (i takową wstawiłem) bowiem szafki tylne nie są mocowane do sufitu a jedynie do ściany tylnej a owa belka do ścian bocznych i utrzymywała podwieszone szafki. Co za kretyn to wymyślił!

Kuchnia to jakaś kpina, nie było gdzie kubka postawić, a zaokrąglona krawędź śliskiego blatu sprzyjała zsunięciom wszystkiego co udałoby się tam postawić.

Raz wykręcone zawiasy szafek w tym samym miejscu nie ma sensu wkręcać. MDF

W łazience panele plastikowe to inżynieryjne nieporozumienie Helmutów.

Na foto widać o czym piszę, wszystko poprawiam za popaprańców i robię zgodnie ze swoim sumieniem.

Na dzień dobry zdemolowałem wnętrze i robię wsio od nowa w wersji niepożałowanej.

Jestem na ukończeniu, będzie relacja.

.

Żałuję swojego starego kampera, następnego kupię gołego bez wnętrza, sam sobie je zbuduję.

post-2083-0-06055800-1458507758_thumb.jpg

post-2083-0-15187000-1458507804_thumb.jpg

post-2083-0-57169700-1458507848_thumb.jpg

post-2083-0-85639300-1458507932_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.