Skocz do zawartości
tomekk

Campsite Hercules, Baile Herculane

Rekomendowane odpowiedzi

Teurgus

Byłem na tym kempingu jedną noc w ubiegłym roku podczas podróży po Rumunii. Kemping jest ogrodzony, z zamykanym wjazdem dla samochodów i z wydzielonymi, utwardzonymi parcelami, przy których są przyłącza prądowe. Toalety i natryski czyste, choć dość siermiężne. Każda załoga meldująca się na kempingu dostaje szyfr do furtki, umożliwiający „bezkolizyjne” wychodzenie z kempingu do uzdrowiska. Do miejscowości Orsowa, gdzie rozpoczyna się droga wzdłuż przełomu Dunaju jest około 20 km. W Orsowej jest port gdzie zawijają statki duże wycieczkowe, z pokładu, których można podziwiać panoramę Przełomu Dunaju.

DSCI6800.JPG

Niestety z braku czasu nie mogłem skorzystać  z tej opcji. Sama droga naddunajska jest dobrej, jakości, chociaż zdarzają się niespodzianki w postaci obrywów skalnych.

DSCI6847.JPG

Ja do Baile Herkulanum dojechałem z północnego wschodu drogą 67D od strony Tragu Jiu, bo Przełom Dunaju był jednym z ostatnich punktów mojego objazdu po Rumunii. Droga jest bardzo malownicza, ale jest to droga typowo górska z wieloma długimi podjazdami i zjazdami. Dodatkowo, przy opadach deszczu na drogę spadają kamienie, niektóre dość duże.

DSCI6780.JPG

Ja jechałem kamperem, ale myślę, że w przypadku zaprzęgu należałoby wybrać inna drogę. Jeżeli chciałbyś uzyskać więcej informacji to możesz skorzystać z mojej relacji zamieszczonej na jednym z forów karawaningowych (adres strony podam na pw. aby uniknąć podejrzeń o niedozwoloną reklamę). Mogę również podzielić się informacjami dotyczącymi lokalizacji kempingów wzdłuż trasy którą pokonałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tomekk

Witam !

Dziękuje bardzo za podzielenie się wrażeniami. Powiedź mi czy spokojnie można wjechać na kemping, czy też jest tłok, jakie odniosłeś wrażenia ?

Z kempingami po drodze to dużo ich nie potrzebuje, co najwyżej na Węgrzech, ale to pytanie zadałem w dziale z Węgrami. Co do drogi to spróbuje sobie poradzić - nie ma jak zdobywanie świata  :] W razie czego będę pytał  :yes:

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teurgus

Witam !

Powiedź mi czy spokojnie można wjechać na kemping, czy też jest tłok, jakie odniosłeś wrażenia ?

Ja byłem w czerwcu i miejsc wolnych było dużo. Jednak przypuszczam że w wysokim sezonie może nie być tak różowo. Baile Herculanum to bardzo znane rumuńskie uzdrowisko gorącymi źródłami chętnie odwiedzane przez Rumunów.

Pełny wykaz kempingów w Rumunii możesz znaleźć na stronie http://www.paspoortroemenie.nl/

Edytowane przez Teurgus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi