Skocz do zawartości

Toaleta kasetowa-pierwszy montaż i zakup


iron74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Drodzy Karawaningowcy, nudząc sie na chorobowym wpadłem na pomysł montażu toalety kasetowej w mojej przyczepie. 

Taka toaleta nie była nigdy w niej montowana wiec w grę wchodzi wycięcie otworu na ramkę serwisową i ogolny montaż toalety. Na pewno będę miał pytania ale zanim....owej toalety nie mam jeszcze i mam prośbe czy macie, znacie, wiecie czy ktoś ma jakąś z demontażu, nie potrzebną ale sprawną do odsprzedania. Głównie chodzi mi o używaną ze względu na niższe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vlrek, czy możesz coś więcej napisać. Mam kilka rzeczy do kupienia a ten sprzedawca ma ich trochę ale faktycznie nawet sposób wystawiania przedmiotów , ich opisy i fotki budzą wątpliwości. Nic jednak jeszcze u niego nie kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tą ofertę, ale 8 stów za używany kibelek pewnie około 20 letni to lekka przesada. Na OLX jest jeden fajny za 500 ale niestety prawy a ja potrzebuję lewy.
Vlrek, dobrze że uprzedzasz przed niekompetentnym sprzedawcą, sama aukcja też słaba z jednym zdjeciem i marnym opisem z którego nawet nie wynika czy to prawy czy lewy zestaw. Wiadomo mozna dopytać  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
W przypadku zakupu tego typu toalety, polecam jeszcze zwracać uwagę na to, czy toaleta posiada spłukiwanie elektryczne, czy jednak manualne (mało sprawny i niewygodny mieszek pompki ręcznej).
W przypadku w/w aukcji mamy do czynienia właśnie z wersją manualną, czyli jest to toaleta "Thetford C4" (tak przynajmniej wynika z fotografii).
Cena jest oczywiście mocno zawyżona, zwłaszcza jak na toaletę pozbawioną spłukiwania elektryczną pompką.
IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vlrek, czy możesz coś więcej napisać....

Miałem problemy z terminem wysyłki (wielokrotne telefony na numer polski i angielski). Piecyk Carvera, który kupiłem otrzymałem niekompletny (brak było cięgna do pokrętła) i nie udało mi  się doprosić uzupełnienia (odpuściłem i dorobiłem we własnym zakresie). 

O problemach z tym użytkownikiem czytałem też na forum CT, gdzie ktoś otrzymał niekompletny towar i nie mógł wyegzekwować reszty.

Jeżeli już kupować to z jak największą ostrożnością i oficjalnie przez portal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złapałem kontakt z pewnym sprzedawcą cześci i ma ciekawy kibelek do zabudowy.

Kristofer , w jednym z postów piszesz że masz toaletę Thetford C2, czy miałeś z nia jakieś problemy, np. elektrycznego spłukiwania?

O jakich rozmiarach potrzebna jest do niej ramka serwisowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie wybrałem sie do przyczepy zrobić pomiary i montaż stanął pod dużym znakiem zapytania. 
Na długości zabrakło mi w toalecie 1,5-2cm  (Thetford C2 ma 66cm długości). Z tym może bym sobie poradził.

Drugi problem to miejsce wycięcia ramki serwisowej. Według mnie wypadało by na połączeniu elementów zewnętrznych przyczepy (zdjęcie)
Przesunięcie toalety do przodu spowodowało by zabranie miejsca na nogi a za nią powstało by nie zagospodarowane miejsce. Wychodzi na to że nici z montażu toalety kasetowej w mojej Cantarze  :oslabiony:
 
 

post-9917-0-53513100-1453739884_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rezygnuj bo taka toaleta jest lux.

 

Po pierwsze nie uważam aby koniecznie musiała być z pompką elektryczną. Spłukiwanie tej toalety nie wygląda jak w zwykłym WC, czyli chlup!!! i leci rurką fi 50 kilka litrów wody(można szczotkować :miga: ). Tu spłukiwanie działa na zasadzie dezynfekcji muszli. Sika sobie strumień jak ze strzykawki i dzięki odpowiedniemu przetłoczeniu rozpływa się po całej powierzchni muszli. Kręcenie pokrętłem od spłukiwania nie sprawia wg mnie żadnego problemu. Zresztą jak kupisz ze spłukiwaniem ręcznym taniej nie będzie Ci odpowiadać to zawsze możesz kupić zwykłą pompkę zęzową za kilkanaście-kilkadzesiąt zł i zamontować.

 

Druga sprawa to to że przecięcie tej listwy nie spowoduje znacznego osłabienia konstrukcji przyczepy. Największą pracę podczas jazdy ma narożnik na górze(przy dachu) i to tam najczęściej czepka się rozszczelnia itp. Po wycięciu otworu który jest ~ wymiarem wewnętrznym ramki wydłubujesz kilka cm styropianu na około i wstawiasz tam ramką ze sklejki 20mm lub 2x10mm(co będziesz miał pod ręką).  Taka ramka ze sklejki skręcona z ramką montażową będzie bardzo mocna. Mój rysunek jest poglądowy wymiary dopasujesz. Najlepiej jak zmieścisz się pod poziomą listwą.

 

<a href=http://zapodaj.net/2be3b4a17000a.png.html>ramka.png</a>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Złapałem kontakt z pewnym sprzedawcą cześci i ma ciekawy kibelek do zabudowy.

Kristofer , w jednym z postów piszesz że masz toaletę Thetford C2, czy miałeś z nia jakieś problemy, np. elektrycznego spłukiwania?

O jakich rozmiarach potrzebna jest do niej ramka serwisowa?

 

Nie mam najmniejszych nawet problemów. Wszystko w tych toaletach działa znakomicie pod warunkiem prawidłowej eksploatacji i przestrzegania kilku podstawowych zasad.

 

Tu masz dokładną instrukcję i wymiary montażu:

Installation instructions Thetford Cassette C2 C3 C4.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.