Skocz do zawartości
Pierzasty

Polska - dania regionalne

Rekomendowane odpowiedzi

Pierzasty

Lubię jeść. Często gdy otwieram oczy, już mam zmasowany atak myśli ,co zjem dziś na obiad :jesc:
Służbowo bujam się trochę po kraju (choć ostatnio mało) i dziś w Ostrołęce w pewnej knajpie natknąłem się na wpis: dania regionalne. Bez namysłu zamówiłem Kugiel z kiełbasą i doznałem olśnienia :D A co polecicie w swoich stronach. Coś specyficznego dla Waszego regionu. (Tylko nie mówcie że kluski śląskie, bo nimi to już moja (Wrocławianka) Żona chciała zamordować :-]

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomii

Lubię jeść. Często gdy otwieram oczy, już mam zmasowany atak myśli ,co zjem dziś na obiad :jesc:

Ja to przed zaśnięciem już obmyślam co bym jutro dobrego zjadł  :jesc:  :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ir & Ed

Pro omnibus !

Edimus, ut vivamus, non vivimus ut edamus.

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gusia-s

Służbowo bujam się trochę po kraju (choć ostatnio mało) i dziś w Ostrołęce w pewnej knajpie natknąłem się na wpis: dania regionalne. Bez namysłu zamówiłem Kugiel z kiełbasą i doznałem olśnienia :D A co polecicie w swoich stronach. Coś specyficznego dla Waszego regionu. (Tylko nie mówcie że kluski śląskie, bo nimi to już moja (Wrocławianka) Żona chciała zamordować :-]

Schabowy!!!! :D Orginalnie nie :D

Kugiel ... nie słyszałam tej nazwy, u nas kugiel to po prostu blacharz - czy inaczej babka ziemniaczana. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
effka

Również pierwszy raz słyszę taką nazwę, ale od czego jest internet? I już wiem z czym to się je :) Wszystko co z ziemniaków zjem w ciemno! I chyba zaraz zrobię roladę ziemniaczaną bo jeszcze ze świąt została paczka wafli i szkoda, żeby się zmarnowały. A na drugie imię to powinnam mieć Pyra, Ziemniak albo Kartofelek...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pierzasty

! I chyba zaraz zrobię roladę ziemniaczaną bo jeszcze ze świąt została paczka wafli i szkoda, żeby się zmarnowały.

:>  że jaka rolada? Jakie wafle?

Schabowy!!!! :D Orginalnie nie :D

Kugiel ... nie słyszałam tej nazwy, u nas kugiel to po prostu blacharz - czy inaczej babka ziemniaczana. 

Nazwę pisałem z mojej kiepskiej pamięci po wyjściu z knajpy, więc z błędem... Prawidłowo kugel

Gusia, ja to jestem pewien, że Ty to masz jakiegoś "asa" w rękawie na swoim terenie :]  pucuj się :]

A na drugie imię to powinnam mieć Pyra, Ziemniak albo Kartofelek...

Stety , albo niestety też tak mam ....Za ziemniaki mógłbym dać się pokroić :]

Twoje rejony też chyba w miarę bogate są w ziemniaczane frykasy jak np. Kiszka ziemniaczana, czy Kartacze...? Chociaż, może to bardziej na północ od Ciebie :hmm:

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Maciej2279

Takie miłe tematy i jak tu z chudnąć !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
effka

A po co chudnąć? Na zimę trzeba mieć troszkę słoninki, o chudnięciu będziemy myśleć wiosną jak zaczną się rzodkiewki, szczypiorki  i sałaty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pierzasty

Ale wypas . Już wiem co będę jadł w sobotę na obiad. Dziś jestem w Białymstoku, jutro w Suwałkach i dalej Olsztyn.  Postanowiłem, że wynajdę jakieś miejscowe przysmaki. A nie tylko chińczyki, kebaby i srakdonaldy. Chociaż od jakiegoś roku lub więcej staram się wyszukiwać barów mlecznych, a w takich czasem można coś dobrego ciapnąć :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
effka

Wyżywienie w mlecznych barach w obecnych czasach to najlepszy pomysł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
comsio

W piątek spacerowałem po Szczytnie,  znalazłem na przeciwko Gimnazjum, w center B. Mleczny obiadek 12zł :ok:

Regionalne to są fajne smaki, o :piwko:   nie wspomnę. ;)

Jutro pobuszuje w Szczecinie. :skromny: 

Edytowane przez comsio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cathay

Ale wypas . Już wiem co będę jadł w sobotę na obiad. Dziś jestem w Białymstoku, jutro w Suwałkach i dalej Olsztyn.  Postanowiłem, że wynajdę jakieś miejscowe przysmaki. A nie tylko chińczyki, kebaby i srakdonaldy. Chociaż od jakiegoś roku lub więcej staram się wyszukiwać barów mlecznych, a w takich czasem można coś dobrego ciapnąć :]

No to w tych rejonach próbuj cepelinów (kartaczy), czeburieków, czy innych rarytasów kuchni wschodniej, które na Warmii, Mazurach i Podlasiu najłatwiej dostać w knajpach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pierzasty

Kartacze- Suwałki (bez komentarza :D )

post-7469-0-08774400-1453203839_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
effka

Oj ale pysznie wygląda!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi