Skocz do zawartości

Całoroczne pole kempingowe w Szczyrku


madziulka45

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że tak w szczególności całoroczny z obowiązkowo ogrzewanymi sanitariatami. Można by było przyjeżdżać na narty w zimie (chyba, że już zim śnieżnych nie będzie :nono:) . Jest kemping w Brennej otwarty w okresie letnim tylko i kilka mniejszych i w Wiśle całoroczny podobno??

W Szczyrku kiedyś dawno był na początku wjazdu od strony Bielska, po lewej za mostkiem chyba. Są tam jakieś pozostałości w formie baraków i ogrodzenia. Słyszałam, że poziom kempingu był stosunkowo wysoki w szczególności jak na tamte czasy. Czyj teraz to teren nie wiem,  jedynie można przypuszczać po braku zagospodarowania, że gminy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio właśnie obchodziłem ten obiekt ( w Szczyrku) o którym piszesz, naprawdę za czasów funkcjonowania jak na polskie warunki musiał to być niezły  obiekt. Boksy z żywopłotu , skrzynki prądowe , obiekty sanitarne, coś w rodzaju świetlicy /stołówki,  wyasfaltowane ścieżki i naprawdę  spory teren i fajna miejscówka - aż się łezka kręci że doprowadzony do takiego stanu. Duża część zabudowań postawiona jest  z kamienia więc ma swój klimat i pewnie możliwość do odbudowy ...    

Edytowane przez Erni (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że jest to pytanie sondujące, a zadająca powinna mieć "konto firmowe"   :-]  Ale może się mylę.....  :hmm:

 

Niemniej, jakiekolwiek pole kempingowe w Szczyrku być powinno  :nono:  Czy całoroczne..... ? Na razie chyba nie, bo potrzebne by było gdyby infrastruktura narciarska była dobrze rozwinięta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Słowackiej inicjatywie grupy TMR   Szczyrk ma szansę na  rozwój.   Wiec równolegle powinna rozwijać się baza turystyczno-noclegowa (hotelowo-gastronomiczna istnieje)  wiec jest czas na kemping na poziomie zimowych kurortów europejskich > http://www.szczyrkowski.pl/urlop-w-gorach/aktualnosci/slowacy-zaczynaja-urzadzac-w-szczyrku-najlepszy-osrodek-narciarski-w-polsce/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że kemping w Szczyrku by się sprzydał. Bo to tak, jak by powiedzieć, po co robić pensjonat w Szczyrku, jak jest w Wiśle. Powstawanie tego typu obiektów , wpływa na rozwój turystyki i wypoczynku, a o to w tym przecież chodzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Słowackiej inicjatywie grupy TMR   Szczyrk ma szansę na  rozwój.   Wiec równolegle powinna rozwijać się baza turystyczno-noclegowa (hotelowo-gastronomiczna istnieje)  wiec jest czas na kemping na poziomie zimowych kurortów europejskich > http://www.szczyrkowski.pl/urlop-w-gorach/aktualnosci/slowacy-zaczynaja-urzadzac-w-szczyrku-najlepszy-osrodek-narciarski-w-polsce/

Tylko Słowacka TMR już drugi rok wstrzymuje inwestycje ze względu na brak śniegu zimą. Co do kempingu taki na dobrym poziomie przydałby się na pewno. Choć z drugiej strony skoro był tam kemping a popadł w ruinę to pewnie jakiś powód musi w tym być. Ja będę trzymał kciuki za powstaniem fajnego miejsca na odpoczynek nie tylko zimą, choć może w końcu coś w tej dawnej polskiej stolicy nart drgnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Choć z drugiej strony skoro był tam kemping a popadł w ruinę to pewnie jakiś powód musi w tym być."

Zwróć uwagę, że to były zupełnie inne czasy inne zasady  gospodarowania i "opłacalności".

 

Dla mnie Wisła ma zupełnie inny charakter, Szczyrk jest bardziej turystyczno - sportowy i tam właśnie powinna być baza noclegowa dla karawaningu w zimie też. Jest to chyba ostatni dzwonek dla Szczyrku żeby wyjść z upadku. Jednak ilość tras i ich stopień trudności przewyższa wiślańskie i podobne ośrodki narciarskie. Zaznaczam, że zupełnie pomijam w porównaniach Alpy czy Dolomity i tp. To inna bajka. A z drugiej strony tam nie buduje się nowych ośrodków poniżej 1000 npm ze względu na częsty brak śniegu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się z Tobą zgadzam, że były inne czasy. Może budową takiego ośrodka powinna się zająć miasto, jak chociażby w Ciechocinku, ale tu znowu wchodzi w grę "opłacalność", jakże inna dla sektora publicznego i prywatnego. Do Szczyrku mam wielki sentyment właśnie ze względu na urozmaicone trasy i czas jaki na nich spędziłem.

 

Btw. Nigdy nie byłem tam latem.

 

W Alpach już kilka lat nie udzielają kredytów pod inwestycję w infrastrukturę "narciarską" poniżej 2000m npm.

Edytowane przez marcin81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze dodać o czym wcześniej zapomniałam, że obecnie jest bardzo dobry dojazd do Szczyrku z kierunku Katowic. Prawie cała czas droga krajową dwupasmową bez korków. Zjeżdża się z niej ok. 10 km  przed Szczyrkiem. Przynajmniej mnie się tak udawało nawet w weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kemping w Ciechocinku jest zbudowany chyba przez miasto + UE. Wydaje mi się że na wjeździe jest tablica. Niemniej jednak da się. Kemping w Niedzicy należy np do elektrowni. Moim zdaniem to padaka że w górach nie ma całorocznych kempingów.

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Bardzo brakuje cempingu w Szczyrku. Nie musi być na wysokim poziomie -byle BYŁ. Przejeżdżamy kamperem jadą do Wisły czy ustronia a bardzo chętnie rozbilibyśmy się w Szczyrk tylko niestety nie ma gdzie. Szkoda , wielka szkoda że camping został zamknięty. Było to świetne miejsce. Czy kiedyś zostanie "reanimowany"?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.