Skocz do zawartości

Montaż trumy w niewiadówce.


Jurek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Trójnik u Jurka wygląda mi na plastikowy,ja osobiście wolał bym nie eksperymentować.Też kiedyś miałem plastikowy i zaczął przepuszczać na objemce.

 

Nie tylko wygląda ale jest.

Wtedy tylko taki dostałem, a juz chciałem zakończyć remonty przed urlopem.

Na obejmie raczej nie będzie puszczać, bo dodatkowo wszystkie złącza doszczelniłem silikonem. Bardziej boję się, że trójnik może się złamać.

Na czas jazdy zawsze zakręcam butlę, a na postoju, przed odkręceniem gazu sprawdzam czy wszystko jest całe.

Poprzedni sezon wytrzymał bez problemów.

Pozdrawiam

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurku,masz bardzo ładnie w swojej przyczepce.Widzę,że dbasz o detale,super.Odnośnie trójnika to ja bym ci proponował wymianę kiedyś tam na wiosne,ale to tylko twoja indywidualna decyzja.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Bardzo to wszystko co zrobiliście jest ładne :ok: .Mam tylko drobne obiekcje, czy aby nie powinny być połączenia gazowe gwintowane? Jakoś tak mi się obiło o uszy że tak powinno być. Cały czas sam sam próbuję się zmotywować do remontu N126b - żałuję że jej nie wystawiłem w Muzeum karawaningu w 73 taka była budowana tylko na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak już wcześniej pisałem chciałem zamontować w swojej przyczepie ogrzewanie gazowe typu TRUMA . Zestaw do montażu został zakupiony na Allegro za kwotę 120 złotych .

Był w miarę kompletny i chyba w niezłym stanie . Przyczepa która miała otrzymać ten gadżet to N-126 N .

 

e8d7204d0b1bd71a.jpg

 

To właśnie tu spędziłem cały dzień próbując swoich sił – kontra TRUMA Po zdemontowaniu drzwiczek pod dużą szafą została zamontowana osłona termiczna z aluminium . Moje zdziwienie było ogromne gdyż pasowała jak na miarę

 

a978dc79b8259133.jpg

 

No i nastąpił dosyć poważny etap pracy , gdyż trzeba było wyciąć otwór pod palnik , odpływ skroplin oraz pod przewód doprowadzający gaz do grzejnika . Wbrew pozorom w miarę szybko powstał otwór w podłodze

 

d82a4aa8033927ae.jpg

 

Po takim zabiegu musiałem wykonać pierwsze przymiarki , które potwierdziły tezę że jak się coś robi to coś z tego zawsze będzie . Powoli moja praca wyglądała coraz lepiej

 

b0e08b8f8e2e9aa4.jpg

 

Całość została zamontowana do podłogi co zapewniło stabilność całego zestawu .

Mamy element grzejny , ale trzeba jakoś odprowadzić spaliny . Nie miałem z tym większego problemu bo w zestawie który kupiłem był kompletny przewód kominowy . Kilka otworów i prawie gotowe

 

2598997cac351e8b.jpg

 

Do tego jeszcze opaski podtrzymujące - też miałem w zestawie

 

4e9f5bf1bfe10bb1.jpg

 

No i kominek na dachu

 

705060b624db9514.jpg

 

 

Podłączenie przewodu pod wymiennik ciepła . Pierwsza przymiarka panelu osłonowego i całość nabiera barw i wyglądu

 

da6d46f8684532fe.jpg

 

Próba wypadła Ok. !!!!!!!!!!!!!!

Ogrzewanie odpaliło , grzeje i chyba wygląda nieźle ???????????

Zostało jeszcze kilka spraw kosmetycznych ale to już nie problem

Całość mojego wysiłku i pracy przez prawie całą sobotę przedstawiam poniżej

 

ac1d9c96da155440.jpg

 

 

Brakuje jeszcze foto palnika od dołu ale naprawdę nie miałem sił czołgać się pod przyczepą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Proponuję ocieplić przewód kominowy ponieważ w chłodniejsze dni przy lekkim dogrzewaniu komin nie jest wystarczająco ciepły i sporo pary skrapla się właśnie w komin.Wiem to bo u mnie w N-ce występowało właśnie takie zjawisko.Ja ociepliłem otuliną taką jak do CO.Pozdrawiam NIEZŁA ROBOTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję ocieplić przewód kominowy ponieważ w chłodniejsze dni przy lekkim dogrzewaniu komin nie jest wystarczająco ciepły .

 

Nie wiem jak to powinno być , ale ......................

Przewód kominowy to spiro z nierdzewki czy czegoś takiego . A na to założone jest spiro z jakiegoś grubego papieru czy tektury . Być może to jest to ocieplenie o którym Kolega wspomina ??????

Sprawdzimy w praktyce . Nie mniej jednak dziękuję za sugestie i radą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.