Skocz do zawartości

Średnica otworu centralnego


qferki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Jedyna dobra odpowiedź, to post #2, bo i jak inaczej można na tak bezładnie zadane pytanie odpowiedzieć? :niewiem:
Brakuje informacji, dla jakiego rodzaju pojazdu jest felga (samochód osobowy, przyczepa, quad, a może jeszcze coś innego) - jedynie się domyślamy, że może chodzić o przyczepę kempingową. :hmm:  Nie znamy marki i modelu pojazdu, jak i pozostałych parametrów felgi (ET,LI, a zwłaszcza LK i LZ). Skoro pytający o nich nie wspomina, tzn., że je zna, ale dobrze by było, abyśmy również je poznali, bo inaczej każda nasza odpowiedź, jaka by nie była, będzie w równym stopniu prawdopodobna (czyt. nieprawdopodobna) i tylko przypadek zrządzi, że ktoś trafi.
Co prawda Kol. ired podaje najbardziej popularny rozmiar ML, ale faktem jest, że dla felgi 14 cali, nie jedyny, więc ...
Równie dobrze, może chodzić o np. 85, 57, czy nawet 161.
IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifHobby.png

 

attachicon.gifFelga aluminiowa 6Jx14".png

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

 

Fakt, w pośpiechu nie zwróciłem uwagi, że temat jest w dziale Hobby - przepraszam.

To zawęża skalę odpowiedzi, jednak nadal pozostanę przy tym, że nie znając ważniejszych parametrów felgi (w tym przypadku, choćby LZ), nie można jednoznacznie twierdzić, że ML = 67, to jedyny i słuszny wymiar. :nono:

Przykład? Bardzo proszę  ;)

 

post-8228-0-11883200-1452364056_thumb.jpg

 

i

 

post-8228-0-95276200-1452364154_thumb.jpg

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

nie można jednoznacznie twierdzić, że ML = 67, to jedyny i słuszny wymiar. :nono:

 

 

Zobacz tupost-11153-0-07369400-1461178034_thumb.jpg:

 

 

oraz tu:post-11153-0-22116600-1461178207_thumb.jpg

 

 

Temat pewnie już nieaktualny ale wklejam zdjęcia. Dwie felgi i dwie inne średnice.

Nie pamiętam za dobrze ale piasta akurat tutaj ma coś 63 mm więc ta druga felga ma ze 65 mm... musiałbym sprawdzić. 

Edytowane przez cityflipper (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież właśnie o tym pisałem, zobacz fotki, które zamieściłem. ;)

Dwie felgi, każda o rozmiarze 14 cali, nawet ET mają identyczne, a średnice otworów centralnych różne.
W jednej ML = 67, natomiast w drugiej ML = 57
Z Twojego posta wynika to samo, czyli że średnice w/w otworów masz inne, mimo, że rozmiar felg jest taki sam.
Jak już pisałem, wartość ML jest bardzo istotna wyłącznie wtedy, gdy piasta służy jednocześnie do centrowania koła, w pozostałych przypadkach otwór może być większy i nie ma to znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież właśnie o tym pisałem, zobacz fotki, które zamieściłem. ;)

 

Kristofer, w porządku, mówimy o tym samym. Ale...

miałbym do Ciebie pytanko pozostając w temacie koła. Czy reflektujesz na wiadomość?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.