Skocz do zawartości

Lodówka Elektrolux RM212 Rozruch


Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na posty w stylu ,, nie strasz innych " itp. opiszę tylko co przytrafiło się w mojej lodówce .

Po wieczornym spacerze weszliśmy do przyczepy i z tyłu lodówki zauważyliśmy jakieś błyski. Byłem przekonany że jest to spowodowane kończącym się gazem i dlatego płomień zmienia swą barwę . Włożyłem jednak głowę w szafkę pod lodówką i zobaczyłem że z dyszy która powinna zasysać powietrze do spalania gazu wydobywa się płomień . Co gorsza obok przechodził wężyk igielitowy odprowadzający wodę z zamrażalnika który był cały przypalony i okopcony . Od tego czasu na campingu zasilam lodówkę 220 v a w trakcie jazdy 12 v :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wyjazdem zawsze lodówka chodzi na gazie bo nie mam innej alternatywy brak pradu

w miejscu gdzie przyczepa stoi i jak dotad nie miałem żadnego problemu .To jak ze wszystkim

używasz to jest ok . odpala na zawołanie bez problemów .Na gazie potrzebuje więcej czasu do

uzyskania właściwej temperatury .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekkow, eksplodował mi akumulator w samochodzie- nie zniechęcam jednak nikogo do używania rozrusznika, mimo że na pych auto też pali :)

 

gdybyś opisał swoje doświadczenie jako przestrogę, zachęcając do okresowego przeglądu i czyszczenia instalacji lodówki, byłoby ok. natomiast faktem jest, że możesz nie używać gazu i głośno o tym krzyczeć, ale...

forum to miejsce publiczne i powinniśmy być ostrożni w osądach i generalizowaniu. ja mam doświadczenie ze starymi przyczepami i używałem w nich lodówki do końca. prąd którego jesteś zwolennikiem też może być groźny.

 

dbajmy o instalacje w przyczepach, a będzie dobrze. mieszkańcom Trójmiasta polecam wizytę w serwisie przyczep pana leszka lwa na kołobrzeskiej w gdańsku. podstawowy przegląd gazowy 40 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego DYLIZANS MOIM zdaniem częściowo robileś tak jak trzeba ale za krótko tzn. odwróć do gory nogami i zostaw tak na calą noc gdyż fachowiec mowił żeby amoniak cały wypłynął w gorną część lodowki,a pożniej postaw w pozycji normalnej i zostaw gdzies na godzinę aby amoniak wrocil na swoje mjejsce,a bulgotanie to przelewający się amoniak.Fachowiec wytłumaczył MI że jak amoniak za mocno się nagrzeje to przechodzi w stan gazowy i umieszcza się w gornej cześci lodowki i wtedy nie ma obiegu amoniaku ktory powinien być grzany.Mam nadzieję że dość jasno opisałem ale jeżeli będziesz Mieć watpliwości to pisz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu robię remont u gościa w mieszkaniu .Instalacja 3 faza do podgrzewania wody do

piekarnika do płyty zero gazu .Pytam gościa i po co żadna oszczędność gaz wychodzi taniej .

Gość na to tu nie o oszczędność chodzi tylko boję się gazu a ja na to a sasiadów pan się nie

boi .Dlaczego ? pyta gość . Wie pan mówię od parteru po czwarte wszyscy na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobry sposób naprawy lodówki :) Ale ja tak już drugi tydzień z nią walczę to za przeproszeniem już bym nie wytrzeźwiał po takim gigancie :) Ona ewidentnie grzeje czy to po 30 minutach czy po dwóch dniach ciągłej pracy :) Aczkolwiek dzięki za podpowiedź, w razie jak nie odpali to zawsze można z żalu się odprężyć.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Fachowiec wytłumaczył MI że jak amoniak za mocno się nagrzeje to przechodzi w stan gazowy i umieszcza się w gornej cześci lodowki i wtedy nie ma obiegu amoniaku ktory powinien być grzany"

Sugerujesz że grzałka za mocno podgrzewa amoniak?? Faktycznie termostat ustawiłem na max... Spróbuję dzisiaj jeszcze raz ale z mniejszą mocą, choć tracę powoli nadzieję że to ruszy. Dzięki za radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie sugeruje ( możę być zbyt slabe chłodzenie z tyłu lodowki w przyczepie ) ten typ lodówek tak ma,a wiem stąd że takie lodówki byly przed laty używane w domach tylko trochę wieksze ( pierwsze jakie pojawily się w Polsce ) i stąd moja wiedza na ten temat, a także przypomniał MI o tym fachowiec od takich lodówek, też naprawa polegała na odwroceniu ich do gory dnem oczywiście nie zawsze pomagało.POZDRAWIAM. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIWY45 - Korzystam z ogrzewania ale po zdjęciu przedniej osłony mam dostęp do palnika , mogę go wyczyścić i w Trumie nie ma się co zapalić . W mojej lodówce miało / wspomniany wężyk / i się zapaliło........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.