Skocz do zawartości

prosba o pomoc odnosnie uszkodzodzenia przedsionka Z OC i walka z PZU


mlody777

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

KOLEDZY KORESPONDENCJA Z PZU

 

Gryfice, 2015.07.07.

Szkoda NR................

 

Notatka służbowa

 

 

W odpowiedzi na zapytanie odnośnie stanowiska MEM po wpłynięciu odwołania poszkodowanego, niniejszym informuję:

  • Poszkodowany odwołał się od decyzji PZU SA odnośnie wartości przyznanego odszkodowania, bo uznał że wartość odszkodowania jest zbyt niska, nie podano żadnych argumentów potwierdzających ową tezę.
  • Wartość odszkodowania ustalono biorąc pod uwagę stan faktyczny uszkodzeń ustalony podczas oględzin namiotu.
  • Ustalone odszkodowanie wyliczono w oparciu o konsultację z dwoma wyspecjalizowanymi firmami zajmującymi się między innymi profesjonalnymi naprawami namiotów przy użyciu materiałów najwyższej jakości i sprawdzonych technologii, dających gwarancję na wykonywane prace.
  • W kalkulacji naprawy wzięto pod sugestie i wyliczenia kosztów naprawy łącznie z kosztami dostarczenia namiotu do firmy naprawczej (Firma Rafa Plandeki z Gościna – dowóz namiotu, oraz Firma Usługi Krawieckie Irena Plona, z Kolna – przesłanie namiotu).
  • Biorąc pod uwagę informacje od w/w konsultantów – naprawa uszkodzeń namiotu jest z pewnością opłacalna, byłaby wykonana solidnie, gwarantując dalsze długoletnie użytkowanie namiotu. Powstanie tego typu uszkodzeń nie determinuje konieczności finansowania wymiany namiotu na nowy.

 

 

 

Wiesław Misiejuk

(MEM)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOLEDZY JAK TO DALEJ UGRYZC ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:czerwona: Nie pisze się nigdy odwołań w stylu "bo ja uważam" zawsze musi być jakaś podkładka. 

Spróbuj skontaktować się z DWT. Tylko napisz, że chcesz naprawę a nie kosztorys i niech podadzą przybliżoną kwotę. Tak abyś miał to w mailu. 

Zobaczymy co Kajetanowi uda się zdziałać i ewentualnie porównać koszty. A ta odp niech sobie będzie. Nawet dobrze bo sądzą, że ktoś jest zamotany a Ty nie wyprowadzaj ich z błędu.

I dla czego nie zostały uwzględnione uszkodzenia w przyczepie?


Ale jaja... :look:  :look:  :look:

A PZU nie zgodziło się na przelew bezpośrednio firmie które wykonuje naprawę?

 

 

ODP....???

Edytowane przez MARIOczy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEDZY KORESPONDENCJA Z PZU

 

Gryfice, 2015.07.07.

Szkoda NR................

 

Notatka służbowa

 

 

W odpowiedzi na zapytanie odnośnie stanowiska MEM po wpłynięciu odwołania poszkodowanego, niniejszym informuję:

  • Poszkodowany odwołał się od decyzji PZU SA odnośnie wartości przyznanego odszkodowania, bo uznał że wartość odszkodowania jest zbyt niska, nie podano żadnych argumentów potwierdzających ową tezę.
  • Wartość odszkodowania ustalono biorąc pod uwagę stan faktyczny uszkodzeń ustalony podczas oględzin namiotu.
  • Ustalone odszkodowanie wyliczono w oparciu o konsultację z dwoma wyspecjalizowanymi firmami zajmującymi się między innymi profesjonalnymi naprawami namiotów przy użyciu materiałów najwyższej jakości i sprawdzonych technologii, dających gwarancję na wykonywane prace.
  • W kalkulacji naprawy wzięto pod sugestie i wyliczenia kosztów naprawy łącznie z kosztami dostarczenia namiotu do firmy naprawczej (Firma Rafa Plandeki z Gościna – dowóz namiotu, oraz Firma Usługi Krawieckie Irena Plona, z Kolna – przesłanie namiotu).
  • Biorąc pod uwagę informacje od w/w konsultantów – naprawa uszkodzeń namiotu jest z pewnością opłacalna, byłaby wykonana solidnie, gwarantując dalsze długoletnie użytkowanie namiotu. Powstanie tego typu uszkodzeń nie determinuje konieczności finansowania wymiany namiotu na nowy.

 

 

 

Wiesław Misiejuk

(MEM)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOLEDZY JAK TO DALEJ UGRYZC ......

WYZEJ ODPOWIEDZ Z PZU  NA MOJE PISMO  .

:czerwona: Nie pisze się nigdy odwołań w stylu "bo ja uważam" zawsze musi być jakaś podkładka. 

Spróbuj skontaktować się z DWT. Tylko napisz, że chcesz naprawę a nie kosztorys i niech podadzą przybliżoną kwotę. Tak abyś miał to w mailu. 

Zobaczymy co Kajetanowi uda się zdziałać i ewentualnie porównać koszty. A ta odp niech sobie będzie. Nawet dobrze bo sądzą, że ktoś jest zamotany a Ty nie wyprowadzaj ich z błędu.

I dla czego nie zostały uwzględnione uszkodzenia w przyczepie?

 

 

ODP....??

Wiesz tylko naprawiane zawsze juz dotykane a wiem ze z oc musza przyznac nowe i brak jakiejkolwiek amortyzacji.100%wyplaty.

Zaraz postaram sie wrzucic reszte zdjec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko, że Ty wiesz i stoisz w miejscu, i w chwili obecnej to PZU ma rację bo ma wszystko czarno na białym. Dwie wyceny z różnych końców kraju. Chociaż firma z Gościna nie wydaje się być adekwatną do takiej wyceny bo nie szyje przedsionków. I teraz jest Twój ruch o czym powiedział Ci znajomy i my tez podpowiadamy. Jak masz ustawę czy § konkretnie wskazujący kiedy należy się wymiana na nowy zamiast naprawy to napisz. Z drugiej strony skoro piszesz "brak jakiejkolwiek amortyzacji" to udowodnij to np fakturą zakupu nowego przedsionka. Inaczej nie dostaniesz nowego. Najlepiej skontaktuj się z producentem tak jak pisał kmtaxi i ja na PW. I jeżeli DWT odpisze że nie nadaje się do naprawy i tego nie naprawią to wówczas do PZU a jak odmówią to tylko formalność w sądzie.

 

Nie rozumiem też dla czego PZU nie wypłaciło odszkodowania skoro sami wycenili szkodę na tą wartość. Masz jakieś pismo odmowne czy nie przyjąłeś/nie odebrałeś odszkodowania? Bo często jest tak, że odszkodowanie wypłacane jest w dwóch transzach i na tym też zależy zakładowi ubezpieczeniowemu, zwłaszcza przy takich kwotach. Co z przyczepą? Bo nie odpowiadasz.

 

PS

Na fotce przyczepa uszczelnione jest silikonem? A jak omasztowanie przedsionka?

Przysłali Ci wycenę i poszczególne koszty? Jak tego nie masz to napisz o takie pismo w którym będzie co składa sie na kwotę odszkodowania.

Edytowane przez MARIOczy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze z oc musza przyznac nowe i brak jakiejkolwiek amortyzacji.100%wyplaty.

Obawiam się, że jesteś w błędzie.

 

Po raz kolejny napiszę Ci, że jeśli nie zgadzasz się z wyceną PZU i sposobem kwalifikacji uszkodzeń - Ty musisz im udowodnić, że są w błędzie. Np przez opinię serwisu naprawczego / firmy zajmującej się szyciem przedsionków. W/w musi być w logiczny sposób uzasadnione a nie na zasadzie "nie bo nie".

 

Jeśli chodzi o amortyzację to zawsze jest ona odliczana. W końcu przedsionek po roku użytkowania jest mniej warty niż ten, który jest nowy. Różny jest tylko procent amortyzacji. Przy najątkówkach nie powinno się brać więcej niż 20% za pierwszy rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra.

 

Kolego Młody7777. Skontaktuj się proszę z Grzegorzem z Center-Campu, z Bierunia (tel: 500211654) Jest wprowadzony w sprawę. Wykona Ci wycenę naprawy zgodnie z technologią, zarówno przedsionka jak i przyczepy. Na pewno będzie potrzebował zdjęcia na maila, dobrej jakości. Może też podjąć się naprawy z wystawieniem FV dla ubezpieczalni, po wybraniu w ubezpieczalni opcji, z przedstawieniem FV, z warsztatu naprawczego.  Ale to już Wy musicie się dogadać :)

 

Ile mogłem - tyle pomogłem :)

 

Pozdrawiam

Kajetan

Edytowane przez Kajetan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetan, problem jest w tym, że to ma być nowy a nie "dotykany" 

 

WYZEJ ODPOWIEDZ Z PZU  NA MOJE PISMO  .


Wiesz tylko naprawiane zawsze juz dotykane a wiem ze z oc musza przyznac nowe i brak jakiejkolwiek amortyzacji.100%wyplaty.

Zaraz postaram sie wrzucic reszte zdjec.

 

Dziekuje za odpowiedz.

Wyceny rzeczoznawcy mam z PZU  i wycenil na 500 zl wszystko.

  Rozmawialem natomiast z moim znajomym rzeczoznawca i mowi ze wpierw potrzebna jest ocena jakiejs firmy innej niezalezniej ale nikt sie niechce podjac .Przeslalem do jednj firmy zdjecia uszkodzen i porposilem o pismo za ktore zaplace 500 zl to powiedzieli ze im sie nie oplaca.Natomiast firma z Pobiedzisk,ktora zajmuje sie wlasnie przedsiinkami i HObby  podchodzi do tematu niepowaznie gdyz juz dlugi czas mnie zwodzi.

Pan Dawid obiecal ze temat zalatwimy a do dzis czekam na jego telefon.Nie oddzwania.Wiec szukam pomocy tutaj....

 Naprawic zawsze mozna ale w takiej sytuacji gdzie mialem nienaprawiany w idealnym stanie  to sie nie zgodze na naprawe.Dowiedzialem sie ze tak PZU postepuje.

Kazdemu tak proponuja i patrza jak dalej sie sprawa rozwinie.

Przedsionek stoi w Ustroniu Morskim .

Moze macie kogos kogo mozna polecic ....

 

pzdr


ok

DZwonilem rowniez wlasnie kolego do firm ,ktore sie zajmuja odszkodowaniami ale nie wiedza jak to ugryzc.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetan, problem jest w tym, że to ma być nowy a nie "dotykany" 

 

 

Nowe auto też się doprowadza po wypadku do stanu poprzednie przez naprawę, lub wymianę elementów na nowe. I z tym kolega musi się pogodzić  :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wymienia sie faktycznie na nowe tylko rzeczoznawca poinformowal mnie przy ogledzinach ze na przedsiongu   mozna łatę wstawić!!Taki sposob naprawy.

Wyobrazasz sobie late w tym  miejscu?

Niezbyt mnie to satysfakcjonuje .

Zgodzilbym sie na wymiane calego plata bo przeciez jest taka mozliwosc tylko wiesz to juz wiekszy problem aby dobrac material zeby sie nie rownilo.


Kajetan na ta chwile chce Tobie podziekowac za pomoc!!!!

Jestem wdzieczny .Jakby co to wiesz gdzie mnie szukac ;-)

Edytowane przez mlody777 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.