Skocz do zawartości

Polerowanie szyb przyczepy


seba75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym pozbyć się rys na szybach okien mojej przyczepy. W kilku wątkach na forum znalazłem posty osób polerujących szyby.Mam pytanie jak to zrobić żeby nie uszkodzić okna. Czy ręczne polerowanie bez demontażu szyby ma sens?Jaki środek będzie najlepszy?Czy szyby z plexi mają jakąś zewnętrzną warstwę ochronną która może zostać uszkodzona? Proszę o podzielenie się doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemnjak szyby cepki ale np. poliweglan w lampach samochodowych jest pokryty jakims czymsik co zabezpiecza go przed utlenianiem od UV.

Niby lampy mozna polerowac ale potem zabieg trzeba powtarzac dosc czesto (1-1,5 roku) bo tak szybko matowieja.

Nowym lampom zajmuje to kilka ladnych lat (ok. 6).

Ja bym chyba ich nie polerowal albo ewentualnie potem u jakiegos lakiernika prysnal jakim lakierem bezbarwnym do takich tworzyw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można polerować pastą lekko ścierną do lakieru samochodowego i tylko ręcznie, aby nie przegrzać miejsca. Zadowalający efekt jest trudny do uzyskania i zależny od głębokości rys.

Metoda starych wiarusow ktorzy robili pamiątki z wojska to była pasta do zębow o  pieknej nazwie nivea ktora była na bazie kredy efekt- powalający no i oczywiscie lsniące elementy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sposób na rysy to tylko PLAK do kokpitów samochodów ,jak miałem angielkę to po zimie pod plandeką pozostały porysane  szyby umyłem przyczepę i pokryłem plakiem .Efekt przerósł moje oczekiwanie,oczywiście zabieg trzeba powtarzać ale koszt to żaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polerowałem szlifierką kątową z tarczą gumowa i barankiem. Doskonały efekt ale trzeba to robić bardzo delikatnie. Prawie bez dociskania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba75

Nasze rysy zostały pod     folią przeciwsłoneczną  znajdź swojego lokalnego przedstawiciela...

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

 

Myślałem, że folie tego typu przykleja się od wewnątrz? Które konkretnie nadają się na zewnątrz i do plastiku, bo coś nie mogę doczytać na stronce z linka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj 

Ja stosowałem to:http://www.motochemia.pl/sonax-preparat-do-renowacji-reflektorow-plastikow-75ml-p-1305.html

U mnie zadziałało.

Tylko wszystko zależy od grubości rys.

Przy odświeżaniu lamp przednich w autku prze polerowałem pierw bardzo drobnym papierem wodnym lampy, potem ręcznie polerowałem wskazaną pastą.

Efekt był na miesiąc, potem wyglądało jak przed polerką.

Podobno trzeba jeszcze zabezpieczyć jakimś lakierm.

Pozdrawiam 


i znowu sto samo :pad:    :pad:    :pad:  co to ma wspólnego z tematem :niewiem:

cenisz wzrok to nie czytaj :yes:

Przygadywał kocioł garnkowi  :]  :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Wracając do tematu głównego, proponuję przejrzeć filmy na YouTube "Renowacja i naprawa lamp samochodowych".

Udać się do sklepu z chemią motoryzacyjną i zakupić;

- papier wodny 2000,

- gąbkę do polerki na wiertarkę,

- pastę do polerowania lamp samochodowych,

- lakier bezbarwny do zabezpieczenia przed matowieniem.

Myślę że w doborze pomoże Ci sprzedawca.

Powodzenia i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak by było to samo to są zupełnie inne płaszczyzny i sztywność  :skromny:  uważam że dla amatora o wiele bezpieczniejszą metoda jest ręczna polerka  ;)  tym bardziej że dostępność i ceny szyb nie zachęcają do ryzykowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajmy tylko, ze zrywamy powlake ochronna, to moze miec skutek odwrotny ( utlenianie).

 

@ed,

Przepraszam, wiekszosc czasu spedzam piszac na telefonie. Mam tu ustawiny jezyk angielski i pisanie z polskimi znakami jest strasznie trudne.

Jak pisze z komputera to staram sie ogonkow uzywac.

Na co dzien malo z nich korzystam nawet na komputerze.

Nie mniej, rozumiem i dzieki.

Postaram sie pogrzebac w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.