Skocz do zawartości

Mini Cooper S Countryman all4 automat 190km


jarek_anti

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli chodzi o wymiar to bym się nie przejmował

jeżdże czasem z moją 1000kg budką (4.3m wew) vitarą 3d, auto ma uwaga ... 3.8m i 1100kg MW

 

będziesz miał ciężkie auto - 1400kg MW, a jak doładujesz to pewnie pod -1600-1800kg i kupę mocy pod maską

 

to nie jest pierwsze lepsze auto pokroju fiesty czy fabi z dychawicznym 1.0 pod maską  :smirk:

beemka na tej samej płycie podłogowej ma 1300kg na haku

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/bmw/seria-2/active-tourer/silnik-diesla-218d-150km-od-2014/

a w sumie nie wiele większe subaru - 1600kg  :look:

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/subaru/xv/silnik-benzynowy-2.0i-150km-od-2012/

Jak mówisz o moc się nie martwię,szkoda tylko ze najprawdopodobniej kwestie konstrukcyjne ograniczą mnie kiedyś przed zakupem cepki większej niż 1000kg, choć moc auta wydawałoby się    pozwala na coś większego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Moc auta pozwala na coś dużooooo większego, a z czteronapędem tym bardziej. Pomyśl co częściej zmieniasz, budę czy auto?

 

A swoją drogą jak się jeździ tym mini? Czy już próbowałeś? Sam nie jechałem, a ludzie mówią że najlepiej nie jest. Ba, dwóch nawet mówiło że prowadzi się gorzej niż Kia Sportage czy Hyundai IX35 (które są fajnymi autami)  a jeśli tak to już potwarz dla BMW które powinno choćby z racji ceny i doświadczenia koreańskie produkty mocno wyprzedzać.

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc auta pozwala na coś dużooooo większego, a z czteronapędem tym bardziej. Pomyśl co częściej zmieniasz, budę czy auto?

 

A swoją drogą jak się jeździ tym mini? Czy już próbowałeś? Sam nie jechałem, a ludzie mówią że najlepiej nie jest. Ba, dwóch nawet mówiło że prowadzi się gorzej niż Kia Sportage czy Hyundai IX35, a jesli tak to już potwarz dla BMW.

Auto będę miał dopiero pod koniec roku.Na razie jezdzi nim mój szwagier ma go w lizingu i pod koniec roku kupuję go od niego. Oczywiście jezdziłem już tym miniakiem i jak dla mnie super .Obecnie mam Kie Sportage i nie można tego porównywać to inna  bajka,wiadomo mini jest twardsze niz kia ,ale jak ktoś lubi dynamiczną jazdę to będzie zadowolony,trzyma się drogi jak przyklejony.Wiadomo nie jest to francuski komfort,ale trzeba pamiętać ze to autko o sportowym charakterku.Zależy kto co lubi.Mi pasuje prawie wszystko gdyby tak jeszcze ciągał większą cepke byłby dla mnie idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

W tak mocnym aucie nie wierzę, że zamontowano kiepskie hamulce...i to ma być główny powód niskiego uciągu.

Powodem niskiego DMC przyczepy jest moim zdaniem koniecznosć chronienia podzespołów (skrzynia, półosie, itd) przy aucie z takim potencjałem, które przy jeździe solo i tak lekko miało nie będzie. Dwójka i krajem raczej w grę nie wchodzi :] .

 

A swoją drogą masy ma wręcz imponujące jak na taki rozmiar :look: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spójrzcie na model furmanki !!!

To Countryman, czyli dedykowane auto dla wieśniaka.

A takiemu na wsi w zupełności wystarczy DMC przyczepki 1000 kg, by mógł dopiąć towarówkę by wieprzka lub krówkę zawiózł do punktu skupu albo do GS pojechał po ekogroszek lub paszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spójrzcie na model furmanki !!!

To Countryman, czyli dedykowane auto dla wieśniaka.

A takiemu na wsi w zupełności wystarczy DMC przyczepki 1000 kg, by mógł dopiąć towarówkę by wieprzka lub krówkę zawiózł do punktu skupu albo do GS pojechał po ekogroszek lub paszę.

szkoda tylko ze za takiego  'wieśniaka' z fajnym wyposażeniem trzeba dać 150 tysi.Jak na wożenie wieprzka czy krówki troche drogo.Ale kto bogatemu zabroni  :]  :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawostka zajrzałem do katalogu hamulce w mini country s  przy takiej mocy nie powalają są takie same dla każdej wersji silnikowej czy to 1.6/1.6 turbo czy 1.6/2.0  td

przód

Grubość tarczy hamulcowej [mm] 24

Ilość otworów 5

Typ tarczy hamulcowej wentylowany wewnętrznie

Przetwarzanie wysoko nawęglany

Wysokość [mm] 45,3

Średnica [mm] 307

Zacisk

śr tłoczka 50 mm

Klocki

Grubość [mm] 16,6

Długość [mm] 95,4

Szerokość [mm] 44,9

 

Tył

Grubość tarczy hamulcowej [mm] 10

Wysokość [mm] 50,2

otwór o śr [mm] 16,5

Średnica [mm] 280

Ilość otworów 5

Zacisk śr tłoczka 44

klocki

Grubość [mm] 16,6

Długość [mm] 75,4

Szerokość [mm] 44,9

Edytowane przez BeKa87 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem niskiego DMC przyczepy jest

 

to , że producent tak sobie wymyślił - i albo bierzemy to co jest albo kupujemy co innego co ma odpowiadające parametry 

 

trochę bez sensu takie akademickie dyskusje o możliwościach jednego samochodu vs drugiego 

 

podobnie jak porównanie mini do sportage  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak se czytam i sie zastanawiam :hmm:  co jest najważniejsze w holowniku??? :niewiem:  moc, hamulce, wielkość, długość, wysokość itp :niewiem:

Wszystko, chociaż wszystkiego mieć nie można :]  miałem holownik który przy 115KM miał 3,5t na haku ale nie miał innych

rzeczy które ma np. mój obecny holownik i tak można bez końca.

Idealny holownik chyba nie istnieje, chociaż :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spójrzcie na model furmanki !!!

To Countryman, czyli dedykowane auto dla wieśniaka.

A takiemu na wsi w zupełności wystarczy DMC przyczepki 1000 kg, by mógł dopiąć towarówkę by wieprzka lub krówkę zawiózł do punktu skupu albo do GS pojechał po ekogroszek lub paszę.

No to akurat dla Ciebie, jak na gościa w brudnych i byle jakich butach przystało. Może nawet gumofilce byś założył!

 

A tłumaczenie też za bardzo Ci nie wyszło.

 

Ważne jednak że spróbowałeś rozwalić kolejny ciekawy temat.

 

Idealny holownik chyba nie istnieje, chociaż :hmm:

Chyba by się znalazł, tylko trochę drogo wychodzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.