Skocz do zawartości

Mini Cooper S Countryman all4 automat 190km


jarek_anti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie o auto --jak w temacie-- . Może ktoś z użytkowników się wypowie jak to sprawdziło by się z przyczepą.  Mam nagrane takie autko i dziwi mnie to ze samochód z taką mocą i z napędem na 4 koła,może ciągnąc cepkę o max dmc 1000 kg .(masa auta 1465kg)Moja aktualna  cepka akurat mieści się w tej wadze ale trochę mnie to ogranicza na przyszłość.Może ktoś z kolegów  ma jakąś wiedzę na temat tego autka i zachowania się go z przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wydaje mi się, że to trochę "nadmuchane" auto i stąd niezbyt wysoka masa przyczepy, pomimo dużej mocy. Osiągi auta będą spore, bo jest lekkie ale tym samym jego lekkość wyklucza ciągnięcie dużej przyczepy. I tak, realnie, Twoja przyczepa na pewno sporo przekroczy 1000 kg :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz ze mini jest lekkie 1465kg. Prawie 1,5 tony, dla porównania moja kia sportage 1.6 waży 1305kg. Moja cepka w dowodzie ma  654kg masy wlasnej I 1000kg dmc. W lipcu przed wyjazdem do Chorwacji ważyłem załadowaną wynik 933,5kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zafira ma 1980 DMC a DMC przyczepy 1300. Różnica prawie 700 kg. A jak mnie wyzamiatało na autostradzie... http://forum.karawaning.pl/topic/20185-ostrzeżenie-tak-się-kończy-wężykowanie-przyczepy-i-wymarzony-urlop/page-1?h   U Ciebie to 465 kg. Inżynierowie i tak poszli daleko. Ale to tylko moje zdanie :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może problem tkwi w DMC samochodu ? masa własna faktycznie jest duża, to mniej więcej to samo co mój ford cmax i niewiele mniej niż większy smax. Tyle ze tutaj mam dmc samochodu rzędu 2000 / 2500kg.

 

być może samochód ma standardowe hamulce, zawieszenie i przez to nie przewidują ciągnięcia cięższej przyczepy.

 

w tej Twojej masie własnej  dobre 150kg jak nie lepiej daje ten napęd 4x4 i auto mimo, że stosunkowo małe to dużo waży. Śmiesznie będzie się taki zestaw prezentował, jakby jeszcze podpiąć do niego 6 metrową angielkę z zaniżonym DMC (najlepiej na 750kg - to jeszcze zapas będzie ) :)

 

a jaka jest długość samochodu - bo to też znacząco wpłynie na trakcje zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem skąd te 465 kg Ci wyszło. Napisze ci wszystkie wagi jakie mnie dotyczą ;; kia sportage mw 1305 dmc1830 waga przyczepy 1200 ----mini mw 1465 dmc 1975 waga przyczepy 1000 ---moja cepka mw654 dmc1000.


a może problem tkwi w DMC samochodu ? masa własna faktycznie jest duża, to mniej więcej to samo co mój ford cmax i niewiele mniej niż większy smax. Tyle ze tutaj mam dmc samochodu rzędu 2000 / 2500kg.

 

być może samochód ma standardowe hamulce, zawieszenie i przez to nie przewidują ciągnięcia cięższej przyczepy.

 

w tej Twojej masie własnej  dobre 150kg jak nie lepiej daje ten napęd 4x4 i auto mimo, że stosunkowo małe to dużo waży. Śmiesznie będzie się taki zestaw prezentował, jakby jeszcze podpiąć do niego 6 metrową angielkę z zaniżonym DMC (najlepiej na 750kg - to jeszcze zapas będzie ) :)

 

a jaka jest długość samochodu - bo to też znacząco wpłynie na trakcje zestawu?

długość mini 4109

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem skąd te 465 kg Ci wyszło. Napisze ci wszystkie wagi jakie mnie dotyczą ;; kia sportage mw 1305 dmc1830 waga przyczepy 1200 ----mini mw 1465 dmc 1975 waga przyczepy 1000 ---moja cepka mw654 dmc1000.

długość mini 4109

 

DMC auta przyzwoite, długość już marna. Pozostaje liczyć się z tym, że takie krótkie auto będzie trzeba solidnie zapakować aby przyczepa nim nie pozamiatała. Najpierw sprawdziłbym hamulce - ich rozmiar i typ. Czy to nie jest auto podobne do jeepa renegade? którego z daleka czuć tandetnym wykonaniem w fabryce fiata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mini ........dmc 1975 waga przyczepy 1000 ---moja cepka mw654 dmc1000.

 

A, no to rzeczywiście przy DMC 1975 to faktycznie dziwne, myślałem, że operujesz-jak większość z nas- masą DMC :hmm: To prawie tona różnicy... coś będzie na rzeczy, pewnie konstrukcja. Np. Cruze 2,0 ON bodajże 160, czy 170 KM ma DMC budki tylko 1200 kg, gdzie moja Zafira ze skromnym 1,8 PB 125 KM ma 1300 kg. Wszystko jest kwestią konstrukcji nadwozia i jego wytrzymałości.... księgowi są wszędzie.... na dziale nadwozi też.... :hmm:

 

Dla ciekawostki, Meriva z fabrycznym LPG w ogóle nie ma homologacji na przyczepę. Na tabliczce jest zero w odpowiedniej rubryce....

Edytowane przez Kajetan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC auta przyzwoite, długość już marna. Pozostaje liczyć się z tym, że takie krótkie auto będzie trzeba solidnie zapakować aby przyczepa nim nie pozamiatała. Najpierw sprawdziłbym hamulce - ich rozmiar i typ. Czy to nie jest auto podobne do jeepa renegade? którego z daleka czuć tandetnym wykonaniem w fabryce fiata?

No wiesz może wielkością jest podobne ale raczej tandetnego wykonania tam nie ma. Obecne mini produkuje BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem skąd te 465 kg Ci wyszło. Napisze ci wszystkie wagi jakie mnie dotyczą ;; kia sportage mw 1305 dmc1830 waga przyczepy 1200 ----mini mw 1465 dmc 1975 waga przyczepy 1000 ---moja cepka mw654 dmc1000.

długość mini 4109

 

IMO kwestie konstrukcyjne bo ani wymiar auta a tym bardziej hamulce (przy 190KM są raczej solidne) nie stanowią problemu

dla porównania równie mały i słabszy SX4 czy juke ma 1200kg na haku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz może wielkością jest podobne ale raczej tandetnego wykonania tam nie ma. Obecne mini produkuje BMW.

 

nie wiedziałem, że mini robi BMW. Jeździłem ostatnio na jazdach próbnych tym jeepem, i moje wrażenia były zdecydowanie fatalne. Sprzedawca zachwalał wyciszenie wnętrza, jakość wykonania, detale, wyposażenie... a ja wsiadłem, zrobiłem 10km i stwierdziłem, że to lekko powiększone seicento za 130.000zł - nawet lampka oświetlenia wnętrza była identyczna jak dawali w latach 90tych. W środku głośno jakbym trzymał głowę na oponie. Jedyne co było na plus to dobrze działał system utrzymania pasa ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO kwestie konstrukcyjne bo ani wymiar auta a tym bardziej hamulce (przy 190KM są raczej solidne) nie stanowią problemu

dla porównania równie mały i słabszy SX4 czy juke ma 1200kg na hakuMm

I to jest chyba najbardziej prawdopodobny scenariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest chyba najbardziej prawdopodobny scenariusz.

 

jeśli chodzi o wymiar to bym się nie przejmował

jeżdże czasem z moją 1000kg budką (4.3m wew) vitarą 3d, auto ma uwaga ... 3.8m i 1100kg MW

 

będziesz miał ciężkie auto - 1400kg MW, a jak doładujesz to pewnie pod -1600-1800kg i kupę mocy pod maską

 

to nie jest pierwsze lepsze auto pokroju fiesty czy fabi z dychawicznym 1.0 pod maską  :smirk:

beemka na tej samej płycie podłogowej ma 1300kg na haku

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/bmw/seria-2/active-tourer/silnik-diesla-218d-150km-od-2014/

a w sumie nie wiele większe subaru - 1600kg  :look:

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/subaru/xv/silnik-benzynowy-2.0i-150km-od-2012/

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.