Skocz do zawartości

alarm bezprzewodowy z powiadamianiem gsm


seba75

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem taki : http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5912967547.Zasilanie 12v 1a więc dorobię kabel i podłączę do zasilacza mojego aku. Dokupiłem dodatkowe czujki na wszystkie klapy serwisowe i jedną ruchu do przedsionka. Jak to wszystko zamontuję to dam znać na forum jak działa. Dziękuję za pomoc.

Jak idzie montaż ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Alarm trafił w końcu do Przyczepy.Na razie działaja dwie czujki w środku.Do klap serwisowych muszę opracować dodatkowy system montażu

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kupiłem taki : http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5912967547.Zasilanie 12v 1a więc dorobię kabel i podłączę do zasilacza mojego aku. Dokupiłem dodatkowe czujki na wszystkie klapy serwisowe i jedną ruchu do przedsionka. Jak to wszystko zamontuję to dam znać na forum jak działa. Dziękuję za pomoc.

 

powiedz prosze jak sprawuje się ten alarm ponieważ chce taki zamontować w garażu ok 200m ode mnie i nie wiem czy da rady. Opisz jeśli możesz wady i zalety w sensie jak długo trzyma bateria w czujkach, zasięg GSM, jak często bywały "głuche" alarmy tzn włączały się same, jak piloty i powiadomienia sms, oraz inne przydatne. Dzieki za wszelkie informacje i mam nadzieje że szybko sie odezwiesz bo już 3 garaż obrobili w ciagu tygodnia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, czy ktoś może używa takiego alarmu i może się wypowiedzieć na jego temat, powiadomienia nie ma, zabezpieczenia klap też brak, ale jest syrena co niektórzy piszą że może być skuteczniejsze.  http://www.olx.pl/oferta/alarm-bezprzewodowy-z-czujka-ruchu-2-piloty-nowy-gwarancja-24-mies-CID628-ID7UD03.html#8e58332698  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam to. Nie jest jakoś porażająco głośne. Baterie paluszki - zimą ciężko o trwałość zasilania. No i by zadziałał, to przyczepa musi być zaciemniona - włącza toto ruch po otwarciu drzwi. Jak zostawisz odsłonięte okna, to włączy się gdy ktoś przejdzie obok przyczepy. Chwilę trwa też rozruch alarmu - czyli jak dasz w widocznym miejscu, to włamywacz zdąży wyłączyć sprzęcik zanim się odezwie. Gadżet, który uspokaja właściciela, ale czy skuteczny? Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś może używa takiego alarmu i może się wypowiedzieć na jego temat, powiadomienia nie ma, zabezpieczenia klap też brak, ale jest syrena co niektórzy piszą że może być skuteczniejsze.  http://www.olx.pl/oferta/alarm-bezprzewodowy-z-czujka-ruchu-2-piloty-nowy-gwarancja-24-mies-CID628-ID7UD03.html#8e58332698  

Może  to i taki gadżet, jak pisze jeden z kolegów.

Ja akurat to mam, ba mam dwa. Używam latem na polu kempingowym.

Mam jeden umieszczony pod łóżkiem przy samym przodzie przyczepy, więc dostęp nie taki łatwy jak podkowa rozłożona.

Nie zauważyłem aby trzeba było jakoś zaciemniać przyczepę. U mnie w dni słoneczne tylko firanki.

Działa jak tylko zrobi się jakiegoś kroczka  w przyczepie.

Może głośność nie jest porażająca, ale wystarczająca aby wypłoszyć natychmiast intruza ( no mam nadzieję )

Warto jednak zakleić, zamalować dwie diody , bo od wykrycia ruchu do alarmu jest kilka sekund i wtedy widać pulsującą

czerwoną diodę.

A jak włączą się dwa po przeciwnych stronach przyczepy to jest już ładne " stereo "

Jeśli czujnik jest skierowany na podłogę to nigdy nie włączał się przypadkowo jak ktoś chodził koło przyczepy.

Oczywiście, że wiem że to tanie i proste , że może nie do końca wystarczające.

Tyle tylko, że kasa malutka, brak potrzeby jakiegokolwiek montażu. 

No i zawsze to coś może akurat spłoszy intruza, bo jak nie będzie nic , to dopisz sobie sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Marku 

 

 

No i zawsze to coś może akurat spłoszy intruza, bo jak nie będzie nic , to dopisz sobie sam

To może być przekonujące, a żeby dwie zamontować to faktycznie dobry pomysł, o zaklejeniu diod to też myślałem. Jak to mówią lepiej mieć coś, nic niemieć wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się nad montarzem alarmu sanochodowego.

Jest syrena, jest pilot, nadzór wnętrza załatwiają czujniki ultradźwiękowe, orwarcie dzrzwi można podłączyć jako klapę silnika (przeważnie osobne wejście).

My że i schowki by jakimiś krańcówkami ogarnąć, kto wie).

 

Akk w cepce ma, solar też a pobór prądu znikomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panowie, czy ktoś może używa takiego alarmu

Ja mam podobny. Używam jak jadę na dziko w przedsionku. Działa cicho i głośno. Ja przynajmniej mam regulację dwu stopniową. Mankament jest taki, że należy po zamontowaniu zrobić (spacerki, testy) bo łapie za przedsionkiem. Tylko ja dawałem 100 PLN, ale ze cztery lata temu. I działa dalej :)

 

 

wysłane przy użyciu smartfona.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Aktualnie mam dwa takie alarmy. W domu i w kamperze. I jak na razie oba sprawdzają się całkiem nieźle. Nie miałem jeszcze na szczęście sytuacji, w której ktoś chciałby sie do mnie włamać (na szczęście) Jednak znajomy posiada taki alarm i alarm go  o włamaniu powiadomił.

Jeśli chodzi o konkretny model, polecam kontakt z nimi: https://www.asd.pl/czujki-zewnetrzne#path Firma specjaizuje się w systemach alarmowych oraz powinni dobrać coś w dobrej cenie. 

Edytowane przez inforek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.