Skocz do zawartości

moduł gniazda haka + Rozpiska Pinów pod Campera


lechwik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

jestem przed montażem haka w Octavi III  - hak przyszedł dziś (400)zł z Allegro   potrzebuje jeszcze  części do instalacji. - A więc moduł haka - To co jest na allegro to moduły w większości pod 7 pinów a jeśli pod 13 to nie ma obsługi  stałego "+" do ładowania i zasilenia Akumulatora w przyczepie. 

 

Poproszę o radę jaki moduł ( od kogo) wybrać i jak go podłączyć ( rozpiska gniazda 13 pin ) 

Znalazłem producenta z Takim modułem : 

Ale nie wiem gdzie go mogę kupić - 

 

http://www.quasarelectronics.pl

moduł MP4S  jest dedykowany pod przyczepy - posiada kontrole "+" 

niestety ten moduł nie występuje na allegro a w sam producent nie udziela informacji 

 

na pewno macie Coś sprawdzonego. 

 

Dziękuję za Wszą pomoc 

 

Wiktor 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Coś słabo szukasz ;)

 

Tu możesz kupić i chyba dosyć blisko Ciebie, choć jestem przekonany, że gdyby poświęcić na szukanie trochę więcej niż minutę, to pewnie można by znaleźć w samej Wa-wie

 

Proszę - szczegółowy opis oraz instr. montażu tego modułu:

MP4S inst.pdf

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 

Wielkie Dzięki za wsparcie i propozycje - tylko najważniejsze pytanie - Czy używacie tych modułów  i możecie je Polecić   -  W serwisie Skody straszą że używanie innych niż oryginalne(800zł)   modułów  może się skończyć spaleniem instalacji.

 

których z tych modułów jest bezpieczny i  który używacie i polecacie ?

 

Pozdrawiam

Wiktor  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Wielkie Dzięki za wsparcie i propozycje - tylko najważniejsze pytanie - Czy używacie tych modułów i możecie je Polecić - W serwisie Skody straszą że używanie innych niż oryginalne(800zł) modułów może się skończyć spaleniem instalacji.

 

których z tych modułów jest bezpieczny i który używacie i polecacie ?

 

Pozdrawiam

Wiktor

To że ktoś nie chce płacić 800 zł za coś zrobione z części za 40 zł jest w pełni zrozumiałe.

Moduł to nic innego jak kilka przekaźników których zadaniem jest separowanie instalacji samochodu od przyczepy oraz dzięki takiemu modułowi (a w zasadzie separacji) w samochodzie nie wyświetla się błąd przepalonej żarówki, w samochodach z szyną can z uwagi na dużą czułość instalacji separacja przekaźnikiem jest wręcz niezbędna bo zbyt duże obciążenie powoduje ze światła nie będzie ani w przyczepie ani w holowniku.

Kup moduł jakiegoś sprawdzonego producenta, podłącz według instrukcji i ciesz się własnoręcznie wykonana instalacją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lechwik  > ...  W serwisie Skody straszą że używanie innych niż oryginalne(800zł)   modułów  może się skończyć spaleniem instalacji.

 

W naszym serwisie auta usłyszeliśmy podobną opinię...

Do     wpisz frazę:  [ serwis haków Reguły ]

Otrzymasz rzeczową odpowiedź + radę...

Nasze motanie się z modułem    więcej...

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

 

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zakladalem hak do swojego to przy mnie dzwonili do zakladu z ASO M-B z pytaniem za ile gosc zalozy hak Thule do Nowej (6-cio miesiecznej C-klasy), bo przyjeli takiego na serwis na taka usluge.

Powiedzial im 2800zl z modulem, ucieszyli sie bo klienta skasowali na 5000zl.

Ta C-klasa pojawila sie u niego po doslownie 15 minutach (trwal jeszcze montaz mojego) i oczekiwala bo na rano byl umowiony odbior z ASO.

To mi wystarczajaco zobrazowalo jak ASO montuje haki (przynajmniej tamto), ale potem rozmawialem przy % z kilkoma mechanikami z innych ASO roznych marek (kolega zabral mnie na spotkanie branzowe) i okazalo sie to wcale nic nadzwyczajnego nie bylo bo wiele ASO wspomaga sie w trudniejszych niz wymiana klockow naprawach innymi warsztatami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.