Skocz do zawartości

Lodówka przenośna absorpcyjna vs sprężarkowa


Sudwind

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako że to mój pierwszy post na tym forum , witam wszystkich serdecznie :)

 

 

Chcę zakupić lodówkę i mam upatrzone dwa modele:

 

Waeco ck40d hybrid - na 230v działa jako sprężarkowa na 12v jako termoelektryczna

 

Dometic Combicool RC2200 EGP absorpcyjna zasilana 230v ,12v, gaz

 

Czy ktoś Was posiada jeden z w.w lodówek ?

 

Wiem ze to dwa różne sprzęty ale sam nie wiem co wybrać. Napewno sprężarkowa będzie wyjdajniejsza przy zasilaniu na 230v ale jak będzie sobie radzić na zasilaniu 12v

 

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@Dodi  > ...Na pewno sprężarkowa będzie wyjdajniejsza przy zasilaniu na 230v ale jak będzie sobie radzić na zasilaniu 12v  = słabo

 

Wszystko zależy od strefy klimatycznej, gdzie będziesz na kempingu ?

Na południu Europy lodówka sprężarkowa musi mieć odkryty raadiator/kratkę.

Nasza przygoda z lodówką sprężąrkową, radiator zabudowany  => pseudo lodówki

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Do końca naszego pobytu chłodziła bardzo dobrze    więcej...

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Waeco Hybrid. Przy pracy na 230 może robić jako zamrażara, schładza w Chorwackich upałach bez problemu do -10 stopni tylko nie może być zasypana gratami żeby jakieś powietrze do niej docierało. Po zmrożeniu w domu i załadowaniu jej do pełna bez problemu mrożonki na 12v jadą do Cro i dojeżdżają zamarznięte. Po dobie termometr jaki mam pod pokrywą czyli tam gdzie najcieplej w komorze chłodzenia, pokazuje zazwyczaj około 2 stopnie na plusie. Czyli wydaje mi się że to dobry wynik.

Też miałem ten dylemat co ty i wybrałem opcje sprężarki bo jest to bardziej wydajne źródło chłodzenia, i nie żałuje.

Szczerze mówiąc to czasami przechodzi mi przez myśl żeby wywalić absorbcyjną którą mam w kamperze i włożyć w jej miejsce normalną z porządną przetwornicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrą radą na problem chłodzenia na wczasach jest przyczepa / camper z dużą lodówką. Wiem, opcja wymiany wychodzi najdrożej, ale zawsze przy zmianie można pamiętać.

 

Widziałem lodówkę Barta w akcji w upałach i dawała sobie świetnie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz , fajnie że trafił się użytkownik tej lodówki :) problem u mnie jest taki że wchodzi na styk do bagażnika samochodu i bedzie problem z dostępem powietrza. A z tego co mi wiadomo to musi być bo chyba wentylator pracuje .

No potrzebuje ale nie że musi tam mieć miejsce żeby przeciąg był. Nie pamięta dokładnie gdzie ona ma wylot powietrza ale wydaje mi sie ze od gory na tylnej ściance. Zajrze jutro za dnia kampera i spojrzę na to. Absorbcyjna też potrzebuje powietrza bo się zagotuje bez niego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.