Skocz do zawartości

Poszukuje inf. o zadbanych nadmorskich kemp. w LV i EST.


MaK

Rekomendowane odpowiedzi

@MaK

Jaką drogą morską ?

Przecież można dopłynąć promem, zjechać na ląd i dalej podróżować na kołach.

W każdym większym mieście w tamtej okolicy są promy.

Kłajpeda, Lipawa, Windawa, Ryga, Tallin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

drogą morską z Travemünde do Ventspils i z Ventspils do Travemünde.

Nota bene nasza najdłuższa promowa droga to Niemcy - Dania. Zastanawiam się, jak się taką dłuższą drogę znosi...

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaK  > ...Zastanawiam się, jak się taką dłuższą drogę znosi...

 

Niech żyje PRZYGODA !

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Wasza marszruta przez     N53.9413273, E10.8604226  przybliż ten punkt na mapie = dojazd do promu D

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czołem Forumowicze,

 

chcę rozszerzyć moja prośbę o namiary na nadmorskie kempingi o prośbę o informacje o ciekawych i wartych zobaczenia miejscach na Łotwie i w Estonii. Stopniowo wzbogaca się mój zestaw przewodników o tych krajach, niemniej sprawdzone wskazówki osób dzielących się własnym doświadczeniem są równie cenne.

Wstępnie w kręgu moich zainteresowań znalazły się: Ventspils, Riga, Tallin, Saaremaa, bunkier, pałac...( i nieustająco Piter).

Pewnie krąg się powiększy, pewnie nie wszystko uda się zobaczyć, jednakże im więcej informacji, tym większa przyjemność planowania.

 

Dziękuje i z Essen pozdrawia

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaK
Zastanawialiśmy się kiedy byliśmy w Leningradzie ?
Każde pokolenie ma inne problemy.
Mieliśmy zaproszenie z Mińska, pojechaliśmy pociągiem.

 

W Mińsku kupiliśmy bilety na samolot do Leningradu na "podstawione osoby".
Po wejściu do samolotu gazety informowały o katastrofie    TU-144.

Wypadek Tu-144 podczas Paris Air Show.
3 czerwca 1973 podczas pokazów lotniczych (Paris Air Show) doszło do katastrofy jednego z prototypów samolotu. Zginęło wszystkich 6 osób na pokładzie i 8 osób na ziemi. Do dziś nie są znane konkretne przyczyny tego zdarzenia. Po wypadku mówiono o tym, że samolot wleciał w smugę gazów spalinowych francuskiego myśliwca, który go fotografował. Współczesne badania wskazują jednak na możliwy problem w układzie sterowania, który został w ostatniej chwili nieprawidłowo przeprogramowany, żeby zdyskontować konkurencyjnego Concorde. Niewykluczony jest również błąd pilota[2]. Przed katastrofą, samolot wykonywał manewr stromego wznoszenia. Brak jest danych potwierdzających ewentualne przeciągnięcie, gdyż maszyna po wznoszeniu ustabilizowała lot do pozycji horyzontalnej. Nie są jasne przyczyny pikowania maszyny. Jedna z teorii mówi o możliwości zablokowania wolantu przez kamerę zabraną na pokład maszyny przed startem, inna o manewrze uniku przed zderzeniem w powietrzu z samolotem myśliwskim. Próba wyprowadzenia maszyny z silnego pikowania spowodowała przeciążenia powyżej granicy wytrzymałości konstrukcyjnej i doszło do złamania skrzydła i kadłuba Tu-144.


Byliśmy wystraszeni i przerażeni ...
Nasz przelot zakończył się bez problemów.
Tydzień wystarczył nam na indywidualne zwiedzanie.
Powrót też mieliśmy udany tą samą trasą.

Pozdrawiamy,
Ir & Ed
PS
Byliśmy od 4 do 11 czerwca 1973 r.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ir i Ed,

 

takich historii się nie zapomina nigdy!

Nasze rodzinne podroze były ciekawe, ważne i zadnych nie zaluje. Moje (bez rodzinny) do Kaliningradu (poszukiwanie i znalezienie noclegu tam, miasto,rozmowy z tubylcami) i na Bialorus ( inny, ciekawy swiat) niesamowite...

 

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.