Skocz do zawartości

Bagażnik na hak do transportu rowerów


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Taki sposób przewożenia rowerów jak w poście nr 7 powinien być bezwzględnie eliminowany przez policję . Pisze dla tego gdyż jest to częsty widok- brak wyobrażni jednoznaczny z głupotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sposób przewożenia rowerów jak w poście nr 7 powinien być bezwzględnie eliminowany przez policję . Pisze dla tego gdyż jest to częsty widok- brak wyobrażni jednoznaczny z głupotą.

Jeżeli chodzi Ci o zasłonięte światła, to na to montuje się ramkę na tablicę rejestracyjną ze światłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec powyższych uwag idealnym rozwiązaniem przy doborze tego najlepszego bagażnika na tył byłoby dopasowanie kilku rodzai - jeszcze nie wymieniliśmy jednej konstrukcji mianowicie na klapę,chociaż nie podoba mi się podparcie na szybie - w jakimś salonie z bagażnikami  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno kodeks mówi że nie można ograniczac widoczności tylnych świateł oraz tablicy rejestracyjnej wystającymi przedmiotami z bagażnika czy jak w tym przypadku rowerami,ale to już raczej samemu trzeba stwierdzic czy stosowac dodatkową listwę ze światłami i tablicą rejestracyjną.

Jeśli Policjant będzie miał zastrzeżenia i uzna że już zasłania, to napewno zaprosi na rozmowę o ustaleniu wysokości mandatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jeszcze nie wymieniliśmy jednej konstrukcji mianowicie na klapę,chociaż nie podoba mi się podparcie na szybie ...

 

Ja mam bagażniki; na hak tzw nożyce (nieuchylne niestety) i na klape I z tych obu uzywam na klape a to dlatego że rowery wiszą wyżej (mniejsze prawdopodobieństwo zahaczenia przy nierównosciach) i mam nieograniczony dostęp do bagaznika (otwieram klape z rowerami)  Mój klapowy bagażnik jest uniwersalny i tak ustawiany że dopasowuje się do klapy i nie opiera się o szybe Mam szerokie i duże auto i światła widać ale i tak stosuje dodatkowe oświetlenie i tablice rej.

post-1137-0-33034000-1449674478_thumb.jpg

post-1137-0-16739700-1449674499_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za przybliżenie tematu,szczerze mówiąc nie dostrzegłem tego na fotkach że ten bagażnik jest na sztywno dokręcony do kuli,myślałem że to działa jakoś samoczynnie pod ciężarem rowerów, rozpiera się czy coś . No to ja już wiem co dostanę pod choinkę :-) Jeszcze oczywiście muszę moją Gwiazdkę uprzedzic żeby sprawdziła pocztę bo znajdzie tam pewien tajemniczy link z prezentem dla mnie..a w zasadzie dla nas :-)

 

Cześć.

Moja skromna i całkowicie subiektywana rada... jak coś mieć to mieć i się tym cieszyć.

Kup platformę i nie wierz w bajki... Wiem co mówię.

Jak zmienisz zdanie to podeślę Ci linka.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Moja skromna i całkowicie subiektywana rada... jak coś mieć to mieć i się tym cieszyć.

Kup platformę i nie wierz w bajki... Wiem co mówię.

Jak zmienisz zdanie to podeślę Ci linka.

Pozdrawiam.

podeslij link bo tez szukam i czytam ten temat intensywnie i zaciekawieniem co by tu wybrac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna legalnie można nabyć 3 tablicę rejestracyjną właśnie do bagażników na rowery montowanych na hak. 

Większość sensownych propozycji ma też zintegrowaną belkę z oświetleniem, więc przy takim bagażniku nic nie zagraża bezpieczeństwu i da się go założyć legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna legalnie można nabyć 3 tablicę rejestracyjną właśnie do bagażników na rowery montowanych na hak. 

Większość sensownych propozycji ma też zintegrowaną belkę z oświetleniem, więc przy takim bagażniku nic nie zagraża bezpieczeństwu i da się go założyć legalnie.

Mógłbyś podać szczegóły ? Śledzę procedury wprowadzenia trzeciej tablicy , ale jakoś mi umknęło. Przed wyborami zajmowało się tym Ministerstwo infrastruktury i przepis miał być nawet przed wakacjami , ale z tego co wiem to nie zdążyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.