Skocz do zawartości

Bagażnik na hak do transportu rowerów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przyglądam się /na allenietanio.pl/ bagażnikom montowanym na kulę haka,rozpiętośc cenowa 50-250 zł

Nie chodzi mi o koszt bo sposób przewozu ten sam choc estetyka ładniejsza w tych droższych.

Zastanawiam się jak to się trzyma na okrągłej kuli,dwa rowery swoje ważą przecież :-/

Podczas hamowania czy szybkiego ruszania nie ma efektu falowania całego zestawu przód-tył ?

Proszę o opinię jeśli ktoś używa podobny zestaw :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam mam takowy na 4 rowery firmy thule i powiem szczerze, nie ma problemów lecz moj kosztowal -500 zl. W cenach o ktorych piszesz nie znalazlem nic sensownego. Taki bagaznik jest sztywno skrecany do kuli haka co daje stabilnosc podczas jazdy. Ps. nacisk przyczepy na hak dobrze wywazonej = ok 70kg .....2x rower=+-20 kg + gagaznik ok 7= 27kg moj jest takihttp://allegro.pl/bagaznik-rowerowy-na-hak-thule-hangon-9708-4-rower-i5373726035.html

Edytowane przez BOGDANKRAKOW (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek . Różne są bagażniki , więc dokładnie trudno opisać każdy z nich . W moim  mocowanie bagażnika dość mocno obejmuje kulę haka . Zwróć uwagę , że kula haka ma na swojej powierzchni sfrezowany płaski fragment o śr. (zbliżonej) ok. 1,5cm. Dodatkowo część dolna mocowania bagażnika ma wycięcie aby ramię haka nie kolidowało podczas domykania elementu mocującego bagażnika na kuli . W kilku punktach bagażnik jest też dodatkowo wspomagany paskami aby bagażnik z rowerami się nie okręcał co skutkować może uderzaniem np. kołem roweru w lampę auta.

 

PS - Mój jest taki - http://allegro.pl/bagaznik-na-hak-uchwyt-rowerowy-3-rowery-rower-i5259875053.html

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takiego bagażnika, dwa rowery w sumie ok 23 kg, bardzo fajna rzecz , a czy się buja?? odpowiem tak, wszystko zależy od stylu jazdy, ale jeżeli coś się buja to tylko same rowery i to w minimalnym stopniu, auto jedzie stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Thule i nonane. Oba trzymają jak należy, ale po kupnie Thule na dach (tez mam parę, drugi jest nonane) trzymam się tej firmy jak mogę, bo jakość wykonania duuuuzo lepsza niż innych.

Jedyny minus...problem z otwieraniem klapy w kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za przybliżenie tematu,szczerze mówiąc nie dostrzegłem tego na fotkach że ten bagażnik jest na sztywno dokręcony do kuli,myślałem że to działa jakoś samoczynnie pod ciężarem rowerów, rozpiera się czy coś . No to ja już wiem co dostanę pod choinkę :-) Jeszcze oczywiście muszę moją Gwiazdkę uprzedzic żeby sprawdziła pocztę bo znajdzie tam pewien tajemniczy link z prezentem dla mnie..a w zasadzie dla nas :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam taki.

http://allegro.pl/arezzo-4-uchwyt-rowerowy-bagaznik-na-hak-rowery-i5274163607.html

Mam go kilka sezonów, jeżdżą na nim ciężkie rowery,

Przetestowany na dziurach i na autostradzie przy 200km/h bezproblemowo

 

Największy atut że można go pochylić tak żeby do bagażnika się dostać bez zdejmowania go z haka czy rowerów z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem ten temat ponieważ zobaczyłem oto taki wynalazek http://allegro.pl/bagaznik-rowerowy-na-hak-2-rowery-szybki-montaz-i5482721476.html ten już ładniejszy - cena też - jednak nie widac żeby coś skręcało kulę  http://allegro.pl/bagaznik-uchwyt-rowerowy-na-hak-thule-xpress-970-i5255689569.html   jak powiadacie że dwa rowery są sztywno usadowione mimo żadnych systemów zaciskowych to wierzę na słowo :-) 

Edytowane przez BernadettaJerzy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy działa na zasadzie odwrotnych nożyc. Gdy góra się rozchyla wtedy dół zaciska się na kuli.

Mam taki podobny tyle że na  narty ale go nie używałem jeszcze.

Drugi lin nie działa.

Edytowane przez BJoe (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thule HangOn. 4 rowery (2 dorosle, 2 dzieciece). Trzeba pamietac, ze ma sie rowery z tylu, bo ich sie nie odczuwa podczas jazdy. Bardzo stabilna konstrukcja. Ja musialem dolozyc dodatkowe oswietlenie bo bagaznik zaslanial swiatla pojazdu oraz tablice rejestracyjna. Gdyby nie przyczepa to bym nie myslal o sprzedazy (info prw). Z nozycowymi mam zle doswiadczenia - nie polecam.

Edytowane przez algan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugim linku jest taki bagażnik:

http://allegro.pl/bagaznik-rowerowy-na-hak-thule-xpress-970-2-rowery-i5120062995.html

 

Używam taki model już cztery lata - tak jak pisał BJoe: działa na zasadzie odwrotnych nożyc, gdy góra się rozchyla wtedy dół zaciska się na kuli.

Łatwo się go zakłada i wykonany jest na tyle porządnie że nie było z nim żadnych kłopotów.

Edytowane przez michal8 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Drugi lin nie działa.

 

Rzeczywiście nie działa chociaż próbowałem parę razy bo coś nie chciało zadziałac :-/ ale generalnie był tam ten sam nożycowy bagażnik ale z wiodącej marki.

 

 

 Z nozycowymi mam zle doswiadczenia - nie polecam.

 

Na czym polega ta nie doskonałośc nożycowych bagażników ? z czym miałeś problem.

W drugim linku jest taki bagażnik:

http://allegro.pl/bagaznik-rowerowy-na-hak-thule-xpress-970-2-rowery-i5120062995.html

 

Używam taki model już cztery lata - tak jak pisał BJoe: działa na zasadzie odwrotnych nożyc, gdy góra się rozchyla wtedy dół zaciska się na kuli.

Łatwo się go zakłada i wykonany jest na tyle porządnie że nie było z nim żadnych kłopotów.

 

Właśnie dokładnie o takim myślałem  :]   Jednak nadal moje asekuracyjne podejście podpowiada ażeby to jakoś unieruchomic na tej kuli.

Już nie wspomnę o usunięciu ewentualnego smaru  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jasne,ale podczas jazdy działają różne siły odśrodkowe tych około 30kg zawierających masę dwóch rowerów.

Może się czepiam,bo przecież producent przeprowadzał  testy jak się to zachowuje w zmiennych warunkach jazdy.

Wydaje mi się że skręcany element bagażnika razem z kulą byłby pewniejszy nawet tylko dla dwóch rowerów.

No tak mi się wydaje,ale mogę się mylic  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.