Skocz do zawartości

Łańcuchy na koła samochodu


szadok

Rekomendowane odpowiedzi

takie "ot" kolejne ... strasznie wam zazdroszę takich zim :)

ja (wroclaw) od 4 lat nie mam prawie wcale śniegu :/

My też mamy z śniegiem cienko. W zeszłym roku był przez 2 tygodnie ale przez te dwa tygodnie waliło prawie na okrągło - po czym zniknął. :(

Gazety podały, że pobliskie centrum narciarskie zbankrutuje, jeśli w tym roku znów nie będzie zysku - ostatni zysk mieli w 2010. :( Niestety otworzyć im się udało tylko w czasie świąt i widzę, że teraz 31-go otworzyli - ciekawe co z nimi będzie - to nasze najbliższe centrum narciarskie.

A filmiki są z listopada 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

Z powodu braku miejsca w nadkolu i możliwości zastosowania u mnie "klasycznych łańcuchów śniegowych" na przedniej ośi wpadły mi w oko inne rozwiązania które mógłbym u siebie zastosować,tyle że nic o nich nie wiem bo nie użytkowałem więc może ktoś kto używał się wypowie.

 

Pierwsza propozycja to łańcuchy sznurkowe

http://allegro.pl/michelin-easygrip-s11-225-50-r17-i5830814028.html

 

Druga propozycja to łańcuchy tekstylne

http://allegro.pl/autosock-685-lancuchy-sniegowe-225-50r17-225-55r16-i5800952099.html

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuchy tekstylne używali znajomi w nowej Lagunie ... super sprawdziły się na śniegu i przy wyjeżdżaniu z parkingu ... ale niesety po 3cim uzyciu były już do wyrzucenia gdyż zaczęły się rozdzierać ... kawałek przejazdu po drodze częściowo zaśnieżonej je załatwił.

NIe nadają się do jazdy po czarnym nawet przez chwilę :(

Edytowane przez Kamil_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys uzywalem w poprzednim aucie paskow sniegowych Yeko (przez telefon nie moge ich odnalezc).

Na sniegu twardym i kopnym wystarczal jeden na kolo aby wyciagnac passata B3 i Vectre A z klopotow a kupowalo sie je w zestawie 8szt (2x4szt.). Ale to juz chyba na ekstremalna sytacje.

Na czarny asfalt sie nie nadawaly ale ich nie zabijal a przynajmniej kawalek ale i zwykle lancuchy popekaja na czarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys uzywalem w poprzednim aucie paskow sniegowych Yeko (przez telefon nie moge ich odnalezc).

Na sniegu twardym i kopnym wystarczal jeden na kolo aby wyciagnac passata B3 i Vectre A z klopotow a kupowalo sie je w zestawie 8szt (2x4szt.). Ale to juz chyba na ekstremalna sytacje.

Na czarny asfalt sie nie nadawaly ale ich nie zabijal a przynajmniej kawalek ale i zwykle lancuchy popekaja na czarnym.

Jak znajdziesz to zapodaj bo ja też tego nie widzę..

Cena zaporowa....... :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz to zapodaj bo ja też tego nie widzę..

 

znalazł:

https://www.google.pl/search?q=Yeko&espv=2&biw=1366&bih=653&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjR16rk0sXJAhUBVBQKHchZDTIQ_AUIBigB#tbm=isch&q=put+%26+go

 

dokładnie tą wersję miałem:

http://avto-bagazhnik.ru/catalog/cepi_i_remni_protivoskolzheniya/put_go_remni/putgo_jeko_10_remnej

 

tylko nie ma tego teraz na allegro :( a tak kupowałem i potem odsprzedałem :). )

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ciekawe no i montaż bez podjeżdzania :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, możesz założyć nawet jak już utknąłeś.

Niestety jest jedna "ala" dla której się z nimi rozstałem :(.

W B3 i V-A miałem felunek przewidziany przez producenta i było OK.

W B5FL mam felunek na stali ale od Audi A4  i tu jest inne ET na feldze. Do jady żaden problem itd ale jak założyłem to okazało się że zawadzają o wahacz a w feldze z ET homologowanym już nie.

Więc i tak i tak trzeba uważać. Myślę, że trzeba to brać pod uwagę przy łańcuchach, matach, paskach i tych sznurkach bo mocowanie jest podobne pewnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda kółko tak

post-17500-0-19246200-1449397456_thumb.jpg

 niby na oko z miejscem  tragedii nie ma przy jeździe na wprost.Gorzej przy max skręconych kołach bo wtedy delikatnie obciera opona o nadkole no ale można pobawić się ogranicznikami skrętu tyle że manewrowość i tak kiepska jeszcze się pogorszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej przy max skręconych kołach bo wtedy delikatnie obciera opona o nadkole 

 

Skoro tak, to znaczy, że masz coś nie tak. Np. źle dobraną oponę. Nie spotkałem się z tym, żeby producent zaprojektował zawieszenie i układ kierowniczy tak, żeby fabrycznie koło ocierało o nadkole  :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak, to znaczy, że masz coś nie tak. Np. źle dobraną oponę. Nie spotkałem się z tym, żeby producent zaprojektował zawieszenie i układ kierowniczy tak, żeby fabrycznie koło ocierało o nadkole  :nono:

To obcieranie jest bardzo delikatne i widoczne ledwo co na nadkolu więc nic takiego się nie dzieje.

Podyktowane jest to zapewne regulacją ogranicznika skrętu kół żeby auto było bardziej zwinne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja patrząc u Siebie i tak bym nie zauważył różnicy, wyszło dopiero przy zmianie kół gdy chciałem je założyć dla testu.

Dla tego też polecam najpierw sprawdzić zanim kupisz, a jak nie ma opcji to po zakupie sprawdzić aby nie przekonać się o tym w sytuacji kryzysowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.