Skocz do zawartości

USA


kettenhund

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was ma doswiadczenie, lub wiarygodne informacje na temat podróżowania wypozyczonym camperem po USA?

Jak to wyglada od strony bezpieczenstwa podróżnych?I oczywiscie koszty $$$.

 

Witaj, nie wiem czy pomogę, nie wiem czy w ogóle powinienem odpowiadać na Twoje pytanie. Podczas mojej edukacyjnej bytności w Stanach w roku 1999 zaplanowalanowałem i zrealizowałem małą wyprawę. Wiodła ona z północy na południe zachodnim wybrzeżem od Vancouver B.C. w Kanadzie i Orcas Islands, przez Sealttle, dalej drogą Route 101 do San Franciscko, Los Angeles, dalej Santa Barbara, Las Vegas, trochę Route 66, dalej powrót Pustynia Mojave, Reno i wreszcie Portland i Seatlle, przy okazji Góry Skaliste, Mt.Rainier i Mt.Helen oraz na wschodzie jeden rezerwat Indian w Stanie Washington

Objechałem wraz z moim bratem, samochodem wypożyczonym Chevrolet Corsica (mała wypożyczalnia - auto wraz z pełnym ubezpieczeniem i bez limitu mil kosztowało o ile dobrze pamiętam 900 USD, gdzie normalnie np w AVISie płąciłem za taryfę weenedową około 300 USD.

Wrażenia, krótko pięknie i od tego czasu jestem zakochany w przyrodzie, maistach USA zachodniego wybrzeża. Nic nam się nie stało.

Spaliśmy w wszechobecnych i zawsze super wyposażonych i tanich motelach !! Zresztą pamiętam, że ci którzy jechali camperami spali w ten sam sposób, czyli nie w swoich autach, ale w motelach. Problemem tej trasy jest ogromna ilość miejsc z napisem Privat Property no i wtedy cześć, bo np ani zatrzymać się, ani zejść nad Ocean. Każda próba nie dostosowania się do ogólnych norm panujacych w Stanach skutkuje pojawieniem się Szeryfa :ok: . Swoboda zachowania się nie jest tak pojmowana jak w Europie.

Z innych spostrzeżeń, widziałem będąc kilka razy na lotnisku w Seattle jak przylatują najczęściej Niemcy wychodzą z lotniska i idą prosto do wynajętych z pewnością samochdów campingowych w swoją podróżć życia. Najczęsciej to nie były wielkie amerykańskie kampery, ale te ich salonki wielkie i wygodne, ale służące bardziej do przemieszczania się niż spania.

 

Ale polecam Ci !!!!

 

Ja tylko czekam, aż dzieci będą miały około 10 lat i ruszam tam znowu, ja kocham Stany !! Kocham tą przestrzeń !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam, na powianie przepraszam, że odświerzam zabytkowy wątek, ale szkoda zakładać nowy. Razem z przyjaciółmi planyujemy przejazd przez Kanadę. Planowaliśmy zrobić to wynajetymi terenówkami, ale podpowiedziano mi, że lepiej użyć do tego "domu na kołach".

 

Dosyć ważnym czynnikiem jest ten odpowiedzialny za ekonomię i szukamy wszędzie możliwych racjonalnych oszczędności. Czy możecie podać więcej porad odnośnie całej podróży, noclegi, posiłki, paliwo, pojazd no i sam przelot.

 

Już wiem, że lepiej wziąć z małych wypożyczalni pojazdy, a nie z np Avis czy Budget. Noclegi planowaliśmy w namiotach, ale ... zapomnieliśmy o niedźwiedziach :) przy szukaniu przelotu do Kanady lepiej szukać w konkretnych liniach czy za pomocą wyszukiwarek (np. whynotfly.pl)? Posiłki lepiej w barach czy szukac sklepów i przygotowywać samemu?

 

 

 

 

Każda wskazówka będzie przydatna.

 

Pozdrawiam

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na camperteam.pl. Jest tam opisana podróż camperem przez Stany.

 

 

Witam, na powianie przepraszam, że odświerzam zabytkowy wątek, ale szkoda zakładać nowy. Razem z przyjaciółmi planyujemy przejazd przez Kanadę. Planowaliśmy zrobić to wynajetymi terenówkami, ale podpowiedziano mi, że lepiej użyć do tego "domu na kołach".

 

Dosyć ważnym czynnikiem jest ten odpowiedzialny za ekonomię i szukamy wszędzie możliwych racjonalnych oszczędności. Czy możecie podać więcej porad odnośnie całej podróży, noclegi, posiłki, paliwo, pojazd no i sam przelot.

 

Już wiem, że lepiej wziąć z małych wypożyczalni pojazdy, a nie z np Avis czy Budget. Noclegi planowaliśmy w namiotach, ale ... zapomnieliśmy o niedźwiedziach :) przy szukaniu przelotu do Kanady lepiej szukać w konkretnych liniach czy za pomocą wyszukiwarek (np. whynotfly.pl)? Posiłki lepiej w barach czy szukac sklepów i przygotowywać samemu?

 

 

 

 

Każda wskazówka będzie przydatna.

 

Pozdrawiam

 

Jacek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
  • 4 lata później...

Witam. Moja pierwsza posta po rejestracji:) Tak na poczatek, to wspomne ze podrozowanie kamperem (motor home) szczegolnie w Canada\USA jest niesamowita przygoda i polecam ja. Osobiscie przejechalem cala polnocna Ameryke; zaczelismy od Vancouver to Halifax, dalej po wschodnim wybrzezu na Floryde, nastepnie poludniem do zachodniego wybrzeza, i spowrotem po zachodnim wybrzezu do Vancouver. Piekna przygoda!! Ale do tematu,chociaz stary ale nadeal interesujacy. Zalezy jaki kto ma budget, ale kamper wychodzi taniej. Po pierwsze, raz sie rozpakowujesz, spisz w tym samym lozku, mozliwosc przygotowywania posilkow, kiedykolwiek i gdziekolwiek. Po drugie, jak jest mozliwosc parkujesz na noc za "free",czyli oszczedzasz. Mozna rowniez znalezc kampera taniej prywatnie( jest kilka stron internetowych, ale to pozniej), albo poszukac mniejszych wypozyczalni.

Podsumowujac, znacznie wygodniej i taniej.

Pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Planujemy wyprawę do Stanów.Czy ktoś z Was może polecić jakąś wypożyczalnię. Chcielibyśmy wypożyczyć kampera na 4 tygodnie i objechać zachodnie wybrzeże. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.