Skocz do zawartości

E-winiety na Słowacji


ed

Rekomendowane odpowiedzi

bzdura jakaś, niby po czym to wnosisz?

Przekopiowane z ich strony:

 

ZESPÓŁ POJAZDÓW do 3,5 t (POJAZD + PRZYCZEPA)

  • zespół pojazdów dwuśladowy
    do 3,5 t

 

Winieta autostradowa dla POJAZDU

Obowiązek uiszczenia opłaty z tytułu zakupu winiety autostradowej za korzystanie z wyznaczonych odcinków autostrad i dróg szybkiego ruchu odnosi się wyłącznie do POJAZDU.

Edytowane przez niebieski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Faktycznie z powyższego linka wynika że bez zmian....Jedna winietka do 3,5 tony.

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na na stronie eznamka co podałem link pisze jasno jeżeli ciągniesz przyczepe wykupujesz drugą winietę bez względu na dopuszczalną masę całkowitą.

podałem linka wiec nie będe dublował.

 

EDIT: https://www.eznamka.sk/selfcare/purchase/?sessionexpired=False&frompayment=False

dla jasności jest napisane dokładnie.

 

W sumie mnie to mało obchodzi bo i tak przekraczam magiczne kg ale strona mówi i symbole przy płatnościach.

 

post-5064-0-50123100-1482607064_thumb.jpg

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na na stronie eznamka co podałem link pisze jasno jeżeli ciągniesz przyczepe wykupujesz drugą winietę bez względu na dopuszczalną masę całkowitą.

podałem linka wiec nie będe dublował.

 

EDIT: https://www.eznamka.sk/selfcare/purchase/?sessionexpired=False&frompayment=False

dla jasności jest napisane dokładnie.

 

W sumie mnie to mało obchodzi bo i tak przekraczam magiczne kg ale strona mówi i symbole przy płatnościach.

No jest napisane dokładnie, że do 3.5 tony kupujesz tylko 1 winietę. Powyżej 3.5t jest jak piszesz

 

Proszę:

 

209dbf7c9ab356f59ecd872481cbbe35.jpg

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwie racje :D zależy na który wpis zobaczysz. (sprawdziłem tłumaczenia w innych językach i jest jak ja napisałem) ale nie chce nikogo namawiać niech postępuje jak uważa. Wcześniej tak było przy płatnościach bo znajomym w tym roku kupowałem przez mobilną eznamkę i było tam jasno napisane ze jeżeli zestaw nieprzekraczał 3,5t..

Ta nieścisłość jest przy płatnościach nie regulaminie.. 

pewnie Kielek znowu będzie miał misje do wykonania z Słowacką Police  :]

 

 

to jak w reklamie allegro..

1:34 do 1:40 - hahaha popłakałem się z śmiechu.. 

 

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sformułowane jest tak, że cokolwiek nie kupisz i tak dostaniesz mandat. ;) Ewidentnie informacje są sprzeczne. Co oni wyprawiają ci Słowacy? Chyba po pijanemu to pisali. 

 

Tu są kategorie pojazdów, rozpiska tych dziwnych symboli M1, N1, O1 itd. https://www.stkonline.sk/informacny-servis/kategorie-vozidiel/#

Według tego auto osobowe z jakąkolwiek przyczepą to zestaw M1 + O1, więc podpada pod winietkę dla przyczep...

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Przy zestawie powyżej 3.5t winiety wykupuje się tylko na wyznaczone drogi (oznaczone autostrady), czy na wszystkie drogi?

 

Z Barwinka w kierunku Węgier jest raptem może ze 30 km, więc średnio się opłaca winiety kupować.

 

Wysłane z mojego SM-G389F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapki płatnych dróg są tutaj: http://forum.karawaning.pl/topic/19910-węgry-przydatne-linki/?p=494136

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki.

 

Co do wcześniejszej dyskusji to ze strony http://www.ndsas.sk/spoplatnenie-dialnic/49148s raczej wynika że do 3,5t jedna winieta, powyżej dwie. 

Nawet pismo obrazkowe jest. 

 

ponuka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie raczej wszystko w tych opłatach jest jasne .Miedzy tabelkami na stronie które wkleił jacek00 jest zapis :

"......W celu wykluczenia jakichkolwiek wątpliwości podajemy, że uiszczenie opłaty z tytułu zakupu winiety autostradowej dla przyczepy, w przypadku dwuśladowego zespołu pojazdów o masie całkowitej do 3,5 tony, NIE JEST POTRZEBNE zgodnie z powyższymi okolicznościami faktyczno – prawnymi.........."

Natomiast w miejscu gdzie są opłaty , to co podawał ufolz są dwa rodzaje płatności na zespoły pojazdów .
Jeden na zespół do 3,5 tony gdzie trzeba wykupić jedna opłatę .

I drugi na zespoły pojazdów powyżej 3,5 tony gdzie trzeba wykupić dodatkową opłatę na przyczepę .
informację o tym iż płacimy dodatkowo za przyczepę niezależnie jaka jest masa dopuszczalna takich zespołów traktuję jako od 3,5 tony do  ?   . Właśnie to nieokreślenie tej masy to zapisanie w przepisach  ze niezależnie od dopuszczalnej masy całkowitej .

Ale to już szczegóły w które nie każdy musi się wgłębiać .

Myślę że nie wiadomo jak by to było tłumaczone to i tak nie wszystko będzie jasne ,więc zapis który cytowałem powyżej powinien najbardziej przekonywać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym to drukowanymi napiszą, a i tak będą wątpliwości mieli.

Jak zapytacie w tych budach co sprzedają te winiety to okaże się, że najlepiej kupić trzy :]

Leszek słusznie zauważył, że Słowacy w celu uniknięcia wątpliwości zamieścili na stronie internetowej słowo komentarza (dla obcokrajowców świętszych od papieża), którym czytanie piktogramów sprawia trudność.

Dodam, że i ja miałem przyjemność porozmawiać dłuższą chwilę z ichniejszym patrolem policji potwierdzając słowo pisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.