Skocz do zawartości

Audio przewodniki


Kielek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mając na uwadze że Karawaning to nie tylko „leżenie bykiem” na plaży a także zwiedzanie chciałbym założyć temat audio przewodników. Głupio tak zwiedzać i nie wiedzieć na co się patrzy lub na przykład przy 40 stopniowym upale całą rodziną czytać jeden przewodnik. Doskonałą alternatywą są właśnie audio przewodniki które może każdy sobie wgrać do telefonu i słuchać np. przez słuchawki żeby nikomu nie przeszkadzać. Obecnie wiele miast w Polsce ma opracowane takie przewodniki.

Bardzo proszę o zamieszczanie na tej stronie linków bądź gotowych audio przewodników miast  – płatnych lub darmowych. Zrobi się nam gotową baza z której każdy będzie mógł skorzystać.

Zapraszam do zabawy. Na początek znalazłem coś takiego. Płatny ale fajny razem z mapkami.

 

http://audioteka.pl/Papagayo+Sp.+z+o.o.,autor.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio tak zwiedzać i nie wiedzieć na co się patrzy lub na przykład przy 40 stopniowym upale całą rodziną czytać jeden przewodnik. Doskonałą alternatywą są właśnie audio przewodniki które może każdy sobie wgrać do telefonu i słuchać np. przez słuchawki żeby nikomu nie przeszkadzać. 

 

nie jest głupio 

 

a Dubrowniku kilka lat temu pojechaliśmy i łaziliśmy cały dzień , było po sezonie więc luz w miarę , chłonęliśmy atmosferę, całkowicie na luzie bez spinania na jakiekolwiek poznawanie pierdół wypoconych w przewodnikach 

 

i to był najlepszy pomysł na zwiedzanie - każdy wyszukał dla siebie jakieś smaczki (nawet 3-5 letnie dzieciaki ) i potem mieliśmy kupę radości dowiedzieć sie po fakcie co nam się podobało i na co zwróciliśmy uwagę 

 

czasem warto podejść niekonwencjonalnie do turystyki i zwiedzania 

 

później sporo oglądałem różnych zabytków i miast i zawsze po swojemu 

 

jak kto lubi zapitalać od punktu do punktu , szybkie zdjęcie identyczne jak cała wycieczka japończyków to oczywiście może, ja wolę info zapodac przed zwiedzaniem albo po a w trakcie nie zawracać ani sobie ani nikomu d00py informacjami które wylecą za pierwszym zakrętem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swój sposób zwiedzania. Mam zaś wrażenie, że ten wątek dedykowany jest dla tych, którzy lubią korzystać z przewodników i chcą się wyieniać informacjami o nich. Jeśli ktoś nie korzysta i uważa je za zbyteczne, to może po prostu podaruje sobie wątek. Sorki Chris, ale ten wątek nie jest do dyskutowania o sensie istnienia przewodników, bo sensem są zainteresowani ich kupnem. Kto nie potrzebuje przecież nie musi ich kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Sorki Chris, ale ten wątek nie jest do dyskutowania o sensie istnienia przewodników,

 

nie ma sorki - sens jest , kwestia tylko jak kto ich używa - widzę tabuny ślepo podążających z jakimiś książeczkami ze zdjęciami i rycinami bez zastanowienia się. sam lubię mieć informacje o miejscu gdzie jestem i ciekawostkach wokół , a nie bezmyślnym podążaniem za tłumem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię audioprzewodniki, bo właśnie wtedy nie podążam za tłumem tylko idę własnym tempem i zwiedzam. Jak coś mnie nie interesuje to przewinę, jak coś niedosłyszę to cofnę, niewkurzam się jak ktoś zagłusza albo przeszkadza przewodnikowi itp itd. Jedyną wadą audioprzwodnika jest to, że nie można mieć do niego pytań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sorki - sens jest , kwestia tylko jak kto ich używa - widzę tabuny ślepo podążających z jakimiś książeczkami ze zdjęciami i rycinami bez zastanowienia się. sam lubię mieć informacje o miejscu gdzie jestem i ciekawostkach wokół , a nie bezmyślnym podążaniem za tłumem 

 

można doczytać później , podsłuchać żywego , przygotować się wcześniej - i to jest właściwy tor  :skromny:

chris troszkę Cię nie rozumiem najpierw piszesz o wadach zwiedzania z przewodnikami i bezmyślnym podążeniu za tłumem a później o podsłuchiwaniu żywego przewodnika. Po pierwsze - wydaje mi się że podsłuchiwanie kogokolwiek a tym bardziej przewodnika za którego ktoś zapłacił jest nie kulturalne a po drugie - piszesz  o przygotowywaniu się wcześniej. Właśnie audio przewodnik jest taką alternatywą masz kilka obiektów i wybierasz sobie co Cię interesuje. Nie wydaje mi się że jak poczytasz informację tydzień przed zwiedzaniem to ją będziesz pamiętał. Ale tak na poważnie to ja się w ogóle nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ale tak na poważnie to ja się w ogóle nie znam.

 

to tak jak ja  :yay:

 

podsłuchiwanie jest normalnym zachowaniem na poziomie "rządowych kelnerów", albo dowolnym innym 

ostatnio przyłapałem mojego starszego synka jak wplątał się w jakaś wycieczkę w Budapeszcie i stał w pierwszym rzędzie przy przewodniku i zdawał pytania  :look: , potem przyszedł do nas i opowiedział co usłyszał ciekawego  :ee:

 

co do przewodników w naszym przypadku to jest tak - albo jakiś zarys przed zwiedzaniem , albo retrospekcja po tym co zobaczyliśmy i wspomnienia co widzieliśmy, czy coś warto powtórzyć , czy coś przegapiliśmy - w zasadzie słuchanie smętnych historyjek w trakcie zwiedzania psuje trochę odbiór miejsca w którym się znajdujemy 

 

jako przykład dam ci wenecję - snuliśmy się w zeszłe wakacje cały dzień, zjedliśmy pizzę i wypiliśmy kilka win, posiedzieliśmy w rożnych miejscach obserwując zabytki, ludzi itd - mając mniej więcej plan zobaczyliśmy bez pośpiechu większość rzeczy wartych zobaczenia , potem na kempingu przelecieliśmy google sprawdzając co nas zaciekawiło i czytając jakieś informacje o tym co utkwiło nam w pamięci - potem młodszy syn na początku roku szkolnego całą lekcję opowiadał o Wenecji w szkole , zapamiętał więcej niż cała wycieczka z przewodnikiem 

 

dla przeciwwagi - mieliśmy w Konigstein audio-przewodnika- jakaś przemielona sieczka informacji o wszystkim i o niczym - punkty zwiedzania i przywiązane do tego jakieś pierdoły - szkoda każdego ojrocenta , wolałem opowiadać dzieciakom o ogólnych założeniach warowni i umocnień i dyskutować i sensie takich czy innych rozwiązań fortecznych niż słuchać która księżna kiedy była posuwana przez króla i dlaczego w kaplicy sa zielone zdobienia zamiast czerwonych 

 

ale oczywiście każdy zwiedza po swojemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu doszliśmy do porozumienia. Dlatego świat jest piękny bo różny. :]

Gratuluję, bo z chrisem  to nie łatwa sztuka :] :]  :]  Chris nie bierz tego do siebie, ja bardzo lubię Twoje komentarze, bo to zawsze inne spojrzenie na sprawę. Nie zmienia to faktu, że zrobiliśmy mega OT. Wątek miał służyć zamieszczaniu linków do audioprzewodników, a czy ktoś je wykorzysta czy nie to jego prywatna sprawa. Ja zdecydowanie czekam na kolejne ale obawiam się, że będzie tego raczej mało, a w wersji darmowej to już w ogóle, bo logicznym jest, że łatwiej brać kasę za wypożyczenie urządzenia niż zamieścić darmowe mp3 z tą samą treścią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.