Skocz do zawartości

Remont DIGUE majorque 370.de


Wersion

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 no bo czy ledy tak będa pasować do tej mojej bidulki.

Pasować będą :yes: i nawet powinno się im lżej pracować, niż żarówkom. Większym problemem mogą być koszty. Pamiętaj jednak, przy tych które wybrałeś, ze w przyczepie odblaski muszą być trójkątne. Nie wiem tylko czy mogą się dublować (jak zostawisz trójkąty i te prostokątne z lampy zespolonej). Najwyżej na przegląd (albo i dłużej) zakleisz te w lampie jakąś taśmą. A czy masz poprowadzony przewód do wstecznego? Bo jak już założysz taką lampę (190), to będzie musiała działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy prawdopodobnie HELLA (mało napisałeś, słabe fotki lamp)

- prawa 2SD003184041

- lewa 2SE003184011 

- klosz 9EL118.697-001 i 9EL118.700-001

no normalnie idętyczne :yes:  jutro sprubuję to bardziej porównać z tymi z przyczepy dzęki

Pasować będą :yes: i nawet powinno się im lżej pracować, niż żarówkom. Większym problemem mogą być koszty. Pamiętaj jednak, przy tych które wybrałeś, ze w przyczepie odblaski muszą być trójkątne. Nie wiem tylko czy mogą się dublować (jak zostawisz trójkąty i te prostokątne z lampy zespolonej). Najwyżej na przegląd (albo i dłużej) zakleisz te w lampie jakąś taśmą. A czy masz poprowadzony przewód do wstecznego? Bo jak już założysz taką lampę (190), to będzie musiała działać.

no właśnie bo z tymi wstecznymi lampami, to u jednych czytałem, że musą być, inni że nie, a jeszcze inni, że zależy to od roku produkcji i pierwszej rejestracji . Bo jak nie muszą być to sobie je daruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstecznego nie musisz mieć. Przeciwmgielne tak, jeżeli samochód/przyczepa jest rejestrowana w Polsce po 86tym roku. Przynajmniej wg moich wiadomości tak powinno być. Nie ma znaczenia data produkcji.

 

Edytka mówi, że co do tego roku to nie jestem tak do końca przekonany, może to być 84ty, ale z grubsza dość odległa data. Znaczy nie dla nas, tylko dla samochodów/przyczep ;)

Edytowane przez ekAr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Data produkcji ma znaczenie - po 86 muszą mieć przeciwmgielne.

Co do świateł w przyczepie remontowanej - wszystko da się dopasować, a nieocenionym źródłem są hurtownie rolnicze :]

 

np taka: http://www.sklep.mizar.com.pl/lampy-odblaski-reflektory-c-81_84.html

 

Też wszystkie światła w naszej angielce poszły do wymiany i dopasowało się wymiarami w dziury w panelach.

No i te ceny :serce: :serce: :serce:

Edytowane przez Mariobros (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostanę przy moich wiadomościach podpartych tym razem znajdką http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-03-32-262 rozdział 3 par. 12 pkt 13 z wyłączeniem 1).

Mariobros, gdzie znalazłeś informację, że data produkcji ma znaczenie?

 

sam sobie odpowiedziałeś ;)

 

"1)pkt 12-15 nie stosuje się do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1986 r. oraz pojazdu Sił Zbrojnych;"

 

w tymże samym przepisie z zasadniczą uwagą: nie ma odniesienia, że pojazd musiał być zarejestrowany w Polsce, a nie gdziekolwiek.

 

Z tą datą produkcji to może lekki skrót myślowy, ale odnośnie nowych przyczep to raczej nikt ich nie trzymał nie wiadomo ile lat zanim zarejestrował (za granicą szczególnie).

Biorąc pod uwagę np Anglię, gdzie przyczepy w ogóle nie mają dowodów rejestracyjnych - przyjmuje się datę produkcji.

Generalnie diagności zawsze jak zobaczyli datę produkcji 1982 (w mojej budzie) to odpuszczali sprawdzanie przeciwmgłowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łeeee... myślałem, że masz coś konkretnego :]

Właśnie chyba za granicą takie rejestrowanie przyczep po dacie produkcji jest popularne. Zauważyłem trochę ogłoszeń gdzie osobno była data produkcji i rejestracji i czasami widoczne były różnice. Nie wiem, może wynika to z tego, że kupują od dilera taniej takie już przestane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.