Skocz do zawartości

Tania izolacja dachu przyczepy?


FsT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :przyczepa: . Chciałbym dowiedzieć sie , czy jest możliwa jakaś w miare tania izolacja dachu przyczepy kempingowej? Początkowo chcialem zrobić nad nia dach , ale uznałem w końcu , że to kompletnie nieopłacalne, gdyż przyczepa jest wielka i koszty byłyby naprawde wysokie. Co roku zmagam sie z problemem niebywałego gorąca , gdy po słonecznym dniu chcę się położyć spać, a w przyczepie temperatura ponad 35 C . Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek porady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :blagac: . Chciałbym dowiedzieć sie , czy jest możliwa jakaś w miare tania izolacja dachu przyczepy kempingowej? Początkowo chcialem zrobić nad nia dach , ale uznałem w końcu , że to kompletnie nieopłacalne, gdyż przyczepa jest wielka i koszty byłyby naprawde wysokie. Co roku zmagam sie z problemem niebywałego gorąca , gdy po słonecznym dniu chcę się położyć spać, a w przyczepie temperatura ponad 35 C . Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek porady.

Pozdrawiam

 

Widziałem jak ludziska mieli rozpiętą siatką maskującą nad przyczepami i było super zacienione . Poza tym są daszki specjalne p.słoneczne z materiałów montowane na cycepkach - można samemu też take coś sklecić . W końcu to tylko ma dać cień bo od temperatury nie uciekniesz a swoją drogą to niestety izolacja dobra w zimne dni a w ciepłe trzyma do 2 w nocy . Znam to z autopsji i może kolega Yabulon ma rację z tą klimką :przyczepa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po włączeniu termy i wiatraczka (wszystko na 12V) daje rady spać w największe upały. Więc może takie coś będzie tańsze? Ale troszkę buczy :przyczepa: Radyjkiem wówczas można się wspomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tania izolacja dachu to po pierwsze umycie go żeby był jak najjaśniejszy wtedy nie pochłania tyle ciepła przez promieniowanie :przyczepa: . Kolejna sprawa porzeciąg wewnątrz przyczepy = okna na max pootwierane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tania izolacja dachu to po pierwsze umycie go żeby był jak najjaśniejszy wtedy nie pochłania tyle ciepła przez promieniowanie :blagac: . Kolejna sprawa porzeciąg wewnątrz przyczepy = okna na max pootwierane.

 

Ja po włączeniu termy i wiatraczka (wszystko na 12V) daje rady spać w największe upały. Więc może takie coś będzie tańsze? Ale troszkę buczy :przyczepa:

 

Robie dokładnie , to co mówicie , ale i tak czasem nie da sie w niej wytrzymać ;]

 

Widziałem jak ludziska mieli rozpiętą siatką maskującą nad przyczepami i było super zacienione.Poza tym są daszki specjalne p.słoneczne z materiałów montowane na cycepkach.

Oba pomysły ciekawe , mógłbyś nieco bardziej przybliżyc mi ten drugi , gdyż nigdy o czyms takim nie słyszałem :piwo:

Co do klimatyzacji to sam nie wiem, czy sama przyczepa jest tego warta.

 

Dziękuję za wszystkie rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FsT - kup Niewiadówkę i problem zniknie.

Zaczynałem od Niewiadówki, potem były dwie przyczepy zachodnie i w końcu wróciłem do Niewiadówki. Przez cały czas używania przyczep zachodnich miałem ten sam problem. Wentylator i wietrzenie do 2 w nocy, żeby można trochę pospać, a już o 7 rano temperatura dochodziła do 30 stopni. W zimne noce nie zauważyłem żeby było w nich cieplej. Cienka, szczelna i biała skorupa Niewiadówki nie akumuluje tak długo ciepła i zimna jak gruba z powłoką metalową.

 

Tania izolacja dachu to po pierwsze umycie go żeby był jak najjaśniejszy wtedy nie pochłania tyle ciepła przez promieniowanie

 

Można popracować nad dachem, jest teraz do kupienia tapeta plastikowa, samoprzylepna, srebrna. Pokryć czymś takim cały dach, może trochę pomoże, chociaż przy mocnym słońcu i to niewiele da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do FsT

Oba pomysły ciekawe , mógłbyś nieco bardziej przybliżyc mi ten drugi , gdyż nigdy o czyms takim nie słyszałem :piwo:

Co do klimatyzacji to sam nie wiem, czy sama przyczepa jest tego warta.

 

Dziękuję za wszystkie rady!

 

To jest właśnie dach przeciwsłoneczny :przyczepa:

Słońce nie nagrzewa bezpośrednio skorupy :blagac:

Można do tego wykorzystać siatkę maskującą wojskową - w sieci sprzedają takie z wojskowych rezerw .

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez cały czas używania przyczep zachodnich miałem ten sam problem. Wentylator i wietrzenie do 2 w nocy, żeby można trochę pospać, a już o 7 rano temperatura dochodziła do 30 stopni. W zimne noce nie zauważyłem żeby było w nich cieplej. Cienka, szczelna i biała skorupa Niewiadówki nie akumuluje tak długo ciepła i zimna jak gruba z powłoką metalową.

 

Pod tym kontem mam inne zdanie. W niewiadce gorzej mi się mieszkało pod względem izolacyjnym. Za dnia jak w szklarni bo cienka skorupa i szyby tak przecież działają, a w nocy mocne ochłodzenie. Większa izolacja ścian przyczep zachodnich zapobiega właśnie większym skokom temperatury. Zresztą to logiczne z fizycznego punktu widzenia. Niewiadka za szczelna zresztą nie jest. Duży szyber nie przylega idealnie do skorupy. Ale to akurat sprzyja ucieczce ciepłego powietrza więc w lato to dobra sprawa.

 

Niewiadka przy pojedyczych szybach ma problem z roszeniem kiedy dzień jest upalny a noc zimna - w zachodnich tego nie ma (mówie o suchych budkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiadka przy pojedyczych szybach ma problem z roszeniem

 

W mojej są szyby podwójne.

 

Za dnia jak w szklarni bo cienka skorupa i szyby tak przecież działają, a w nocy mocne ochłodzenie

 

Sprawdź w słoneczny, upalny dzień i porównaj temperatury w niewiadówce i zachodniej to zobaczysz różnicę. Jeżeli chodzi o noc, używam konwektorek z termostatem o mocy 500 W i całkowicie wystarcza. Spróbuj w swojej, jeżeli Ci utrzyma właściwą temperaturę, to przyznam Ci rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie dach przeciwsłoneczny

Słońce nie nagrzewa bezpośrednio skorupy

 

Zrobiłes to sm, czy ktoś Ci robił - jestem zinteresowny takim daszkiem i chetnie zleciłbym wykonnie tylko nie wiem komu, sadze ze jest to rozwiazanie bdobre. :przyczepa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w słoneczny, upalny dzień i porównaj temperatury w niewiadówce i zachodniej to zobaczysz różnicę. Jeżeli chodzi o noc, używam konwektorek z termostatem o mocy 500 W i całkowicie wystarcza. Spróbuj w swojej, jeżeli Ci utrzyma właściwą temperaturę, to przyznam Ci rację.

 

No teraz nie bardzo mam jak - niewiadka rodziców, ja mam avento, podmieniać się nie zamierzałem :przyczepa: To co pisałem to były spostrzeżenia z użytkowania poprzedniej budki a teraźniejszej. Podwójne szybki w Twojej mogą mieć wpływ, ja miałem pojedyńcze. Dodam, bo mi się przypomniało, że na ścianach nie miałem izolacji prócz wykładziny dywanowej. Może to też mieć duży wpływ na odczucia.

 

Z moich spostrzeżeń było jak napisałem wyżej - niech jeszcze się ktoś wypowie :piwo: To może rozwieje nasze wątpliwości i spostrzeżenia :hop1:

 

Pozdrówki :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie dach przeciwsłoneczny

Słońce nie nagrzewa bezpośrednio skorupy

 

Zrobiłes to sm, czy ktoś Ci robił - jestem zinteresowny takim daszkiem i chetnie zleciłbym wykonnie tylko nie wiem komu, sadze ze jest to rozwiazanie bdobre. :piwo:

 

Nie robiłem tego tylko ściągnełem zdjęcie z netu aby temat pogłębić . Konstrukcja banalnie prosta i nie potrzeba tylu mocowań wystarczy przecież zastosować 3 dystanse np: ramiaczki o wys 12cm i szerokości przyczepy i odciągi na przód i tył więc to są 2 popołudnia pracy :blagac: Ale za to materiał będziesz szukał HoHo nie wiem ile bo ja szukam czegoś brezentopodobnego lub gumowanego na szybki dach słoneczno deszczowy już 3 tygodnie :przyczepa:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to materiał będziesz szukał HoHo nie wiem ile bo ja szukam czegoś brezentopodobnego lub gumowanego na szybki dach słoneczno deszczowy już 3 tygodnie

 

W gdyni na ulicy hutniczej jest hurtownia z materaiałami na namioty i do jachtów (osłony) w roznych kolorach, rok temu kupiłem niebieski, ale sa i inne kolory, nie przepuszczaja wody. biały byłby super, tyle tylko ze oczka plandekowe trzeba wstawic ze wzmocnieniem aby sie nie poprół na wietrze. bede myslał jak to zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.