Skocz do zawartości

Jesienny wyjazd do norwegii - dziwna sprawa


EVO

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiliśmy jak co roku w pazdzierniku pojechac na kilka dni do Norwegii, jak zawsze wybraliśmy trasę z Wrocławia do Puttgarden, przed promem zatrzymaliśmy się na kampingu Miramar na wyspie Fehmarn. Przyjechaliśmy wczoraj popołudniu, postawiłem przyczepe, rozłozylem nogi, otwarłem bakiste ( klucz jak zawsze w takim przypadku zostawilem w zamku) i odkręciłem gaz. Zbliżał się wieczór, poszliśmy z psami na spacer, zrobilismy kolacje.

Prom zamówiony na godz 6.00 rano, wstalismy o 5, spacerek z psami podpinam przyczepe zakrecam gaz, szukam klapy z bakisty....NIE MA. Odjechałem zestawem 10m, latarki i szukamy...NIC. Nie było czasu na więcej więc pojechałem dalej w drogę bez klapy, ale stalismy sami w promieniu kilkudziesieciu kilometrów, nikogo obok kto by mógł przypadkiem zabrac ( kemping bedzie zamykany na zime za 2 dni wiec juz był pusty). Schowałem gaz do auta, i pojechalismy dalej, ale PO JAKIEGO GRZYBA komus potrzebna moja 30 letnia klapa????? Stalismy na otwartym terenie, nie wyciągałem jej z bolców, była tylko odchylona! Klucze znalazłem ładnie odłożone na obudowie zaczepu ( ja  zostawiłem w zamku).

 

Na granicy Norweskiej pan celnik widząc "grata z dziurą" skierował nas na dodatkowe badania:) przyszedł cieć, zaciągnął mi ręczny w przyczepie i kazał ruszyć, potem sprawdzil wszystkie światła, podziękował i zdziwony pogratulował działającego hamulca, na koniec jeszcze zważyli zestaw i przyczepe. 

 

Ja dalej nie moge tego zrozumiec....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawdopobna historia, a mówi się, że w Polsce kradną. Jeżeli nikogo tam nie było, to podejrzenie pada na obsługę pola. Życzę miłego wypoczynku, bez takich niespodzianek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłeś rzadnego śladu siłowego wyrwania z zawiasów? Bo jeżeli nie, to ktoś musiał być przygotowany na to i mieć chociażby podstawowe narzędzia typu śrubokręt czy młotek. Klucz zostawił ??? Po co mu klapa bez klucza. Ja mam razem na jednym kółku klucz od bakisty i od drzwi wejściowych. Jakby ukradli mi klucz razem z klapą, to poszedłby też klucz od drzwi. Niestety poniosłeś stratę, przykro mi, ale następnym razem, chyba nie zostawisz klucza w zamku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa nie ma zawiasów, z dołu są 2 bolce ktore działają jak zawiasy, zeby wyjac klape wystarczy ja pociagnac 3 cm do gory (fabrycznie było to tak rozwiązane). Szczerze mówiąc ja oceniam ludzi swoją miarą, nigdy nie zdarzylo mi się zamknąc przyczepy, NIGDY!! Przyczepe mam 14 miesiecy , zrobiłem z 30 tys km ( może więcej) Zwiedzilismy więcej niż pół europy,i wszytsko było OK.

 

 Nasza teoria jest taka że szedł starszy niemiec i kiedy zobaczył przyczepe to sobie przypomniał ze taką sama jezdził  z rodzicami przed wojną na wakacje :) :) i postanowił sobie coś zabrac  na pamiątke :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wiaterek?? Była by taka możliwość? Bo skoro klapa tak zamocowana... u mnie w KIPie trzeba by się sporo namęczyć by klapy od bakisty wyjąć.

Klucze były w zamku ( rano znalazłemlezące na zaczepie), a góra klapy była przypięta parcianym paskiem z klipsem ( rozwiązanie fabryczne) - no i zdecydowanie nie wiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest moim zdaniem nieprawdopodobnie prosta :) - zwyczajnie stanąłeś w nieodpowiednim miejscu i czasie.

 

Wy poszliście na spacerek, jak akurat przechodził, ktoś kto potrzebował takiej klapy, bo jego jest połamana, albo mu ukradli. Przyczepa ma 30 lat i nie idzie tego dokupić, a dorobienie nie jest tanie... Gość doskonale wiedział, że nie potrzeba narzędzi ani czasu, zabrał jak swoje... okazja czyni złodzieja.

 

jesteśmy na 2 przeciwnych biegunach - TY nie zamykasz przyczepy wcale, a ja zamykam na czas jazdy nawet po autostradzie, taki mam odruch. Na campingach nigdy nie zamykam bakisty, ani kasety od WC, chodź słyszałem już o kradzieży pełnej kasety :P - jak tu dalej wczasy kontynuować z dziećmi ? :)

 

w miejscach niepewnych załączam także alarm, o którym przeważnie pamiętam... a jak zapominam to wyje jak głupi.

 

pociesz się faktem, że zostałeś z kluczykami do przyczepy... fakt ze pewnie otwartej, ale zawsze mógłbyś później zamknąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szybko wyjechałeś, Za dzień, dwa przechodzący przez okolicę przypadkowy człowiek zafrasowałby się brakiem tej pokrywy i okazałoby się że jego znajomy ma akurat taką pokrywę ( znalał na smietniku )- ale to musi trochę kosztować. Ciąg dalszy sobie dopisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szybko wyjechałeś, Za dzień, dwa przechodzący przez okolicę przypadkowy człowiek zafrasowałby się brakiem tej pokrywy i okazałoby się że jego znajomy ma akurat taką pokrywę ( znalał na smietniku )- ale to musi trochę kosztować. Ciąg dalszy sobie dopisz.

mała wyspa, 2-3 wioski , duzy kemping i przystan promowa, naprawdę mała szansa na złodziei.

 

Dziś w nocy 2 norwegów włamało się na dużą halę sportową na ktorej biegamy w ten weekend i pod którą mamy kemping, na srodku hali na stole ładował sie moj nowy laptop :P  Byli na tyle nierozgarnieci że zaczeli rozwalać automat z colą, policja była za jakies 2 minuty. Obyło się bez strat :)  Coś pechowy wyjazd :P   Na zawodach tez bez wyników :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.