Skocz do zawartości

Tłok na kempingu a wypoczynek .


zajac

Rekomendowane odpowiedzi

@ Zając,

nie widzę powodu jeżdżenia na takie kempingi.

Jeśli na takich jestem, to jedynie przejazdem, na jedną noc.

W miarę pełne bywają w dużych miastach i tam trudno o alternatywę, więc znoszę to jako dopust...

Wypoczywać muszę w spokoju i bez biesiad. Takie też są. Polecam szczególnie Szwecję.

 

Z Rzymu pozdrawia

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wspominacie o solarze, jaka minimalna moć, aby doładować akumulator, ważna jest cena , Ad Wodnik Szówarek mam prośbę co znaczy ogarnąłem temat i staję na dziko bez stresu ,opisz trochę dokładniej co robisz . Pozdeawiam jesteście kopalnią pozytywnej wiedzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zajac   ... jeszcze raz    zapraszamy  do klikania...

Zacznij od    naszej głuszy,  pochyl się nad naszymi wpisami...

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Zerknij niżej                   i do naszego  Archiwum

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie, w atrakcyjnych miejscach, szczególnie na wybrzeżu nieraz cudem jest w ogóle znaleźć wolną miejscówkę. 

Ja jak mam zamiar wjechać na kemping (tylko na urlopie długim) to robię po nim spacer i wyszukuję optymalne miejsce.

Kryterium jest proste, miejsce ma być takie, żeby nie było możliwości postawienia przyczepy czy namiotu tuż przed moim terytorium - z reguły tyle co pod markizą. Nie zajmuję dużo miejsca bo kamperem latam, ale nie lubię ograniczeń bezpośrednich więc te kilka metrów musi być. Inne kryteria nie są ważne ale to jedno musi być spełnione do błądzenia po kempingach włącznie. Zawsze się udaje.

Na krótkich urlopach i weekendach tylko i wyłącznie na dziko. 

.

Przystosowanie do życia na dziko:

Nie może zabraknąć wody, chleba, mydła, gazu, prądu. Resztę zakupów w markecie a jak bywam głodny to zwierza upoluję i zjem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym za sposobów uniknięcia tłumów na kempingach i nad wodą jaki my stosujemy są wyjazdy poza okresem wakacyjnym. Sezon zaczynamy w kwietniu a kończymy w listopadzie. Wszystko zależy  oczywiście od pogody. Przy śniegu i temperaturach minusowych nie jeździmy.  Główne, czyli dalsze i dłuższe wyjazdy odbywają się w okresie wiosennym i jesiennym.  Kempingi wtedy zdecydowanie nie są zatłoczone. Krótkie wyjazdy to weekend + 1,2 dni w lipcu i sierpniu. Wtedy szukamy kempingów lub miejsc na dziko w pobliżu miejsca zamieszkania. Czasem udaje się znalesć mniej zatłoczone czyli tam gdzie nie ma basenów, placów zabaw dla dzieci, dyskotek itp. Jak na razie taka opcja sprawdza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeździmy tylko na pola kempingowe /namiotowe/ i oprócz jednego pobytu na Mazurach, nie spotkałem się z uciążliwościami dyskfalikującymi mój wypoczynek. Omijamy tylko te miejsca, które są oblegane przez młodzież. Oni też muszą się wyszaleć, ale mając mobilny domek wcale nie muszę być ich sąsiadem. Na razie nie byliśmy nigdzie na dziko, to nie mam zdania. Co prawda, po ostatnich perypetiach na Mazurach z miejscowymi, trochę obawiając się o bezpieczeństwo najbliższych, jestem zwolennikiem wypoczynku na kempingach.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o GŁUSZXY itp.

Ja nabyłem cepkę dla poptrzeb wędkowania i jak zbiornik ma np 50 ha wody, to zazwyczaj nie ma problemu z cichą miejscówką, a że od 9-ej ryba jest zazwyczaj nie aktywna, to zwijam wędki i jadę rowerem po okolicy z 50 km w kółko albo połażę za grzybami - jest full natury i wypoczynku.

Co do kempingów, to podobają mi się te zloty, tak też trzeba tworzyć mini społeczność, fajnie jest pobiesiadować, a receptą jest magiczne słowo UMIAR.

 

ps. nie wydają się dać komfortu kempingi Chłapowa gdzie parcela ściśle odmierzona a auto ma być parkowane na zewnątrz (nie wspomnę że liczą za wszysrtko odzielnie i wnet przyjdzie płacić za kolor firanek....).

Byłem w tym roku tydzień w Zakopcu na Olczy (spoko). Objechałem rowerem ten kemp. Pod Krokwioą i Harendę i nie zamieniłbym się choć po tzrzykroć droższe.

Dla nie znających tematu to z Olczy jest 4 min do busa i ten wiezie za 3zł do Kuźnic lub centrum, a jak mieszkałem przy Krupówkach to dalej miałem do busa na Kuźnice.

Luknijcie "willa skoczek"

:skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tym roku tydzień w Zakopcu na Olczy (spoko). Objechałem rowerem ten kemp. Pod Krokwioą i Harendę i nie zamieniłbym się choć po tzrzykroć droższe.

Dla nie znających tematu to z Olczy jest 4 min do busa i ten wiezie za 3zł do Kuźnic lub centrum, a jak mieszkałem przy Krupówkach to dalej miałem do busa na Kuźnice.

Luknijcie "willa skoczek"

:skromny:

 

Właśnie to jest recepta- odpowiedź na ten temat. Słabszy standard, czasem trochę na uboczu i mamy wymarzony prawdziwy spokojny wypoczynek. Fajnie jak kibel jest czysty, ale czy potrzeba "złotych klamek" do dobrego wypoczynku? Ile czasu spędzamy na kibelku dziennie? Ja zawsze wybieram kempingi na uboczu i czyste, więcej nic mi nie potrzeba- nigdy nie mam problemu z tłokiem. A i tak zobaczę i zwiedzę to samo co wszyscy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja w zeszłym roku byłem na Kepingu Alexa w Chłapowie i pomimo że byłe w lipcu i jestem raczej  zwolennikiem cichych i kameralnych miejsc to byłem pozytywnie zaskoczony że obsługa stara się dość komfortowo rozlokować gości ( tak aby nie było dyskomfortu ) i zaglądania w garnki sąsiada .

Byłem też kilka razy na kempingach w Chałupach ( na szczęście tylko zawodowo i bez cepki ) ale tam to dopiero jest kurna dramat. .

Rozumiem że idea carawaningu to kontakt z innymi ale tu to bez przesady .

 

Oczywiście najlepiej zawiera się znajomości przy ustawianiu przyczepy by potem w podzięce mieć okazję na :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.