Skocz do zawartości

Awaryjna naprawa okna dachowego


Jack

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając z Węgier straciłem okno dachowe w przyczepie. Prawdopodobnie nie było zabezpieczone zasuwkami które już kiedyś zamontowałem. Na wąskich drogach, mijając się z pojazdami o dużych gabarytach, czułem jak szarpie przyczepą. Na Słowacji zauważyłem, że w łazience jest zbyt widno i dobrze słychać hałas z ulicy. Spojrzenie na sufit wszystko wyjaśniło. Widać niebo.

W Jysk-u, na Słowacjii chciałem kupić jako tymczasowe zabezpieczenie, podstawkę na buty ale miała wymiary 38x72 cm. Moje okno to 40x40.

W Polsce, zatrzymałem się na kempingu w Ustrzykach Górnych. Dokonałem prowizorycznej naprawy przy użyciu taśmy zbrojonej i folii.  Otwór okna wzmocniłem aby zbierająca się woda nie znalazła się w środku.  Ponieważ dach był zakurzony ( kiepska przyczepność), pasy taśmy przytwierdziłem do drugiego okna oraz wywietrznika. W nocy, spadł testujący deszcz. Folia wytrzymała.

post-1062-0-97022600-1443513616_thumb.jpgpost-1062-0-12022600-1443513654_thumb.jpgpost-1062-0-02087500-1443513690_thumb.jpg

Rano ruszyłem dalej. Ponieważ nadal lał deszcz, zatrzymywałem się co chwilę sprawdzając szczelność. Byłem zdziwiony ale nadal trzymało.

W Praktikerze, w Rzeszowie zakupiłem pokrywę do pudełka -15,99 zł, zawiasy, kątowniki, śruby, nakrętki, gumowe podkładki.

post-1062-0-15841500-1443513853_thumb.jpg

W miejscu garażowania przyczepy, wykonałem (tak myślę) nieco lepsze zabezpieczenie. Rant otworu zabezpieczyłem uszczelką gumową do okien. Pod śruby podłożyłem gumowe podkładki. Chcąc zapewnić sobie trochę luksusu, z jednej strony otworu, przytwierdziłem pokrywę przy użyciu kątowników regulowanych, co umożliwia unoszenie pokrywy do góry. Z uwagi na jej kształt, nalałem na nią wody. Po około dwóch godzinach, sprawdziłem śruby pokrywy od wewnątrz ale były suche. W narożnikach pokrywy wywierciłem otwory w celu odprowadzenia gromadzącej się wody z opadów.

post-1062-0-90036100-1443513912_thumb.jpgpost-1062-0-05716800-1443513969_thumb.jpgpost-1062-0-48046700-1443513999_thumb.jpg

Myślę, że zanim zakupię nowe okno, to obecne pozwoli na najbliższy wyjazd na grzybobranie. Mam nadzieję, że zamieszczone zdjęcia i mój post pomogą komuś w razie podobnej awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast niebieskiej folii proponuję użyć białej a zamiast srebrnej taśmy klejącej również białą. Tym samym zapewnimy sobie więcej światła w toalecie co podczas sesji przy rozwiązywaniu krzyżówek nie jest bez znaczenia.

Edytowane przez Lepciak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okno 40x40 do oddania, prześlij na PW adres to ci wysle w poniedzialek :)

 

Dostałem je od kolegi z forum, wykorzystałem jeden element który był złamany a reszta jest (razem z wkladem ;) ).

Myślę że zdecydowanie lepsze rozwiązanie i unosić się da, moskitiera też jest ;)

 

On pomógł mi, ja pomogę Tobie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.