Skocz do zawartości

Karawaningowe (i nie tylko) artykuły i ciekawostki znalezione w sieci


BJoe

Rekomendowane odpowiedzi

Starsze generacje, Od 2012  obowiązuje dyrektywa eurokouchozu, że żarówki mają być wymienialne szybko i bez narzędzi. W najnowszych generacjach aut więc już powróciły proste metody wymiany żarówek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Cezarr napisał:

Dzisiaj nic już nie działa tak długo i bezawaryjnie jak kiedyś, to się ekonomicznie nie opłaca dla firm które to produkują.

Czasy Mercedesa W123 odeszły w niepamięć.

I to wszystko trafia do recyklingu, kosza ,czy też spalenia. 

Mielą, palą i od nowa produkują.Zużywają ogromną ilość energii, gazów i wypalonego paliwa aby to wszystko logistycznie zorganizować i gdzie my tu mamy ochronę środowiska?

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maras napisał:

Mielą, palą i od nowa produkują.Zużywają ogromną ilość energii, gazów i wypalonego paliwa aby to wszystko logistycznie zorganizować i gdzie my tu mamy ochronę środowiska?

A czy to o  środowisko tak naprawdę chodzi? Dbałość o środowisko to tylko takie gadanie dla ludu, liczy się kasa jaką mogą zarobić
a nie zarabia się na rzeczach które służą ludziom wiele lat bezawaryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona środowiska to kolejny marketingowy zabieg Chodzi o to by sie interes na świecie kręcił i tyle Mamy to co chcemy .... chcemy ładniej lepiej szybciej taniej itd itd, choć często nam to do d..y potrzebne Rozumiem ewolucje postęp itd ale jeśli jest sensowny uzasadniony itd  ... a tym czasem często jest sztucznie napędzany ... Kupa bełkotu teraz w świecie, pozerstwa, tandety i beznadzieji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobną akcję z żarówkami w citroenie c4gp. Wymieniałem żarówkę świateł mijania. Wracaliśmy właśnie z wakacji. Pojechałem na stację benzynową, zakupiłem żarówkę. Mówię do żony, 3 minuty i po sprawie. Opis w instrukcji lakoniczny... po godzinie chciałem siekierą rozj€bać tę lampę... Na szczęście na stacji byli lokalsi którzy zaproponowali pomoc. Jeden z nich okazał się mechanikiem i sobie tylko znanym sposobem wymienił mi tę żarówkę. Do dziś jestem mu wdzięczny. 

Za to kocham swojego obecnego Landrovera. Bo to jest samochód magiczny w którym niektóre rzeczy jest w stanie zrobić tylko serwis przy pomocy narzędzi wykutych przez angielskich krasnali a z drugiej strony jest to pojazd w którym da się wymienić żarówkę i projektanci pomyśleli o tym żeby zwykły Kowalski mógł sobie wymienić żarówkę z przodu czy z tylu, filtr powietrza, kabinowy, paliwa a nawet sam zmienić olej. A każda z tych czynności jest prosta i nie wymaga wiedzy tajemnej albo jakichś specjanych narzędzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.