Skocz do zawartości

Karawaningowe (i nie tylko) artykuły i ciekawostki znalezione w sieci


BJoe

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz je jestem z tych co są przekonani że większość tej eko gadki to ściema

 na chłopski rozum wyprodukowanie takiego dajmy na to aurisa z silnikiem spalinowym vs elektryk czy hybryda  ogólnym rozrachunku dla przyrody (poczynając od produkcji przez eksploatację na utylizacji kończąc ) chyba wyjdzie na korzyść dla spalinowego

nie jestem przeciw elektrykom, do miasta z chęcią tylko problem jest taki że w cenie np E-Golfa czy tam innego Leafa kupisz na chwilę obecną dwa auta tej samej klasy z silnikami spalinowymi więc jak dla mnie elektryk na chwilę obecną nijak się nie broni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

 

nie jestem przeciw elektrykom, do miasta z chęcią tylko problem jest taki że w cenie np E-Golfa czy tam innego Leafa kupisz na chwilę obecną dwa auta tej samej klasy z silnikami spalinowymi więc jak dla mnie elektryk na chwilę obecną nijak się nie broni

Kolego ekologia kosztuje, nie możesz patrzeć na forsę ile Ty zaoszczędzisz, patrz jaki dasz za to wkład na poprawę środowiska naturalnego ??????

Tak więc wyciągnąć tam kasiore że skarpetek i sio do salonu po nowe auta elektryczne ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2019 o 11:04, Benior napisał:

Zasięg 300km to zanim dojadą gdziekolwiek to czas będzie wracać

Te wartości są podawane dla warunków idealnych. Realny zasięg będzie dwa lub trzy razy mniejszy, zwłaszcza gdy akumualtory będą miały już 2-3 lata. A jak się włączy klimatyzację lub ogrzewanie, albo w nocy światła... to będzie ładowanie co 50km. ;) Na YT jest filmik jak panowie elektrykiem jechali z Kielc do Krakowa (100km) ponad 8 godzin to zajęło, bo była zima i mróz. Włączyli ogrzewanie i zanim z miasta wyjechali na krajówkę, to już połowę baterii zdoiło. Trzeba było auto ładować dwa razy po drodze ;)

W dniu 31.01.2019 o 11:31, Suzu4x4 napisał:

jak dla mnie elektryk na chwilę obecną nijak się nie broni

To jest tylko i wyłącznie kwestia stawki za litr paliwa. Jak będzie wola polityczna, żeby utrupić silniki spalinowe, wrzucą takie podatki, na paliwo, że się nie będzie opłacało kupować spalinowych. mam nadzieję, że do tego czasu powstaną jakieś konkretne akumulatory, żeby to nie wyglądało jak opisałem wyżej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przykład jak producenci robią z nas wała. Konia z rzędem kto odkręci to wszystko bez problemu w nasto-letnim samochodzie.

Niedługo nawet wycieraczki trzeba będzie wymieniać w serwisie :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przykład jak producenci robią z nas wała. Konia z rzędem kto odkręci to wszystko bez problemu w nasto-letnim samochodzie.
Niedługo nawet wycieraczki trzeba będzie wymieniać w serwisie :zlo:
W trzydziestoletnim Volvo odkrecisz wszystko jakby było złożone wczoraj. W pięcioletniej mazdzie samo odpadnie z korozją
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedstawionej wyżej Corsie D idzie wymienić lewą żarówke mijania bez żadnego rozbierania A przy prawej trzeba poluzować obudowe filtra Fakt że trzeba mieć zgrabne i gibkie palce Przed pierwsza wymianą też szukałem po necie jak sobie z tym poradzić, jak się naogladałem to byłem skwaszony i żona dwa tyg bez "oka" jeździła Aż stwierdziłem że ogarne to po swojemy Lewa po 2min była załatwiona a prawa juz nie pamiętam ale pewnie w 10min sie uwinąłem bo tam jest ta kwestia obudowy filtra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.