Skocz do zawartości

Karawaningowe (i nie tylko) artykuły i ciekawostki znalezione w sieci


BJoe

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, mundek28 napisał:

Nie , oni chyba grają takich głupów aby mieć większą oglądalność.

Dla mnie to w 100% tak

Tak samo ja gro "seriali" typu nauka jazdy, usterka itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki agregat żeby pociągnął takie obciążenia? Inwerterowy 4kW od razu 2 sztuki, i kabel do synchronizacji. 100kg wagi, i szczęśliwi oni i wszyscy wokoło. Warczą agregaty w tandemie, jest klima, indukcja itp, jest dzikus…

Pisałem już kiedyś, że to będzie niewypał, bo jak już jest tych sprzętów, to wszystko (albo nawet 2 dowolne sprzęty) na raz i będzie zdziwka, że padnie (standardowe zabezpieczenie na gniazdo „domowe” w obwodzie 230V AC na przewodzie 2,5 mm2 to 16A, ca. 3700W, a w słupku na większości kempów jest sporo mniej). 
Cóż, ludzie są tak oczadziali od „możliwości” i bajerów, że nie przetłumaczysz -przykładowo - że 3kWpeak mocy paneli na dachu nie oznacza 3kW mocy w gniazdku przez cały dzień od wschodu do zachodu słońca (nie znam się, przecież producent napisał że panel ma 500W, więc skoro producent tak podał, to musi być to gwarantowane minimum (!) Hg 6 szt i musi działać, prawie opier….l dostałem, jakiś tam falownik, akumulatory - to bezsens, bo w nocy na działce starczy im latarka albo świeczki,  tylko za dnia przecież potrzebują ekspresu i mikrofali, w nocy nie, a prąd przemienny? przecież oni takiego w ogóle nie potrzebują (!), bo na co im trzy fazy (!) i 400V (!) - no comments, najważniejsze w tym wszystkim były funkcje wybranej mikrofali, cała reszta to mnożenie nieistotnych problemów b

.Niestety, autentyk, młodzi wykształceni ludzie, praca, dochody, awanse, nikt im nigdy nie powiedział „nie”, myślenie życzeniowe oparte choćby na  najbardziej bzdurnych pomysłach wyszukanych przez google’a, byle pasujących pod widzimisię. A zastanawiałem się, skąd biorą się ludzie, którzy potem dostają nagrody Darwina :)
 

Nikt naprawdę nie zadał sobie trudu żeby pomyśleć ile prądu będzie potrzebne żeby zasilić przyczepę, i czy to w ogóle jest realne, nawet na kempingu? Sprzedają, czyli musi działać? Miał być opad kopary z wrażenia, a tu zamiast WOW jest zonk, i jakoś mnie to zupełnie nie dziwi… Żenujące, co można zrobić z siebie na YT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu :brawo:

I pomyśleć ,że gdyby nie COVID to nie byłoby tylu błaznów w przyczepach czy też kamperach. Bo tak naprawdę od tej zarazy to się to wszystko zaczęło czyli ten boom na cały ten karawaning.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie fakt montażu  jednego gniazda do zasilania. Już 10 lat temu widziałem w małym  tabbercie z  Francji dwa gniazda mimo iż gaz był w bakiście?.Nic szczególnego nie było klima,podłogowka, boiler, lodówka i truma. Z tego co pamiętam  tylko klima miała swój  oddzielny obwód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.nau.ch/news/europa/autohandler-lasst-aktivisten-nach-klima-protest-am-boden-kleben-und-schliesst-ab-66313539

Krótko. Aktywiści weszli do salonu samochodowego Porsche i przykleili się do podłogi. Właściciel salonu, nie próbował w niczym aktywistom przeszkadzać i polecił aby jego pracownicy, wykonywali swoje obowiązki dalej. Po zakończeniu pracy, nakazał zamknąć salon , wyłączyć prąd i ogrzewanie, oraz udać się do domu. Zanim przyszła do przyklejonych aktywistów pomoc, minęło trochę czas. Mówi się, że około kilkanaście godzin byli przyklejeni. Dzisiaj podali, że dwóm aktywistom amputowano dłonie. Sprawą zajmuje się prokuratura. 

Niedawno strażacy, uwolnili innego aktywistę, który przykleił się do drogi. Odkuli tego aktywistę z kawałkiem asfaltu przyklejonym do drogi i po sporządzeniu protokołu, wypuścili do domu. Aktywista udał się do szpitala i jedynym wyjściem uwolnienia jego dłoni, była amputacja.:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie są informacje ,że niemiecka policja znalazła sposób na odklejanie " terrorystów" od podłogi czy też asfaltu.

A służy do tego olej spożywczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maras napisał:

W necie są informacje ,że niemiecka policja znalazła sposób na odklejanie " terrorystów" od podłogi czy też asfaltu.

A służy do tego olej spożywczy. 

Ale odkleja się ich tylko jeśli zagrażają bezpieczeństwu ruchu. W innym przypadku wystarczy założyć blokadę... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.