Skocz do zawartości

Karawaningowe (i nie tylko) artykuły i ciekawostki znalezione w sieci


BJoe

Rekomendowane odpowiedzi

Przy 80 km/h dla kamperów i samochodów z przyczepami  mamy "konflikt"  z tzw. "Tirami " Tu myślę aby zrównać z nimi ( nam podnieść )  albo im obniżyć ( do 80)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maras napisał:

Przy 80 km/h dla kamperów i samochodów z przyczepami  mamy "konflikt"  z tzw. "Tirami " Tu myślę aby zrównać z nimi ( nam podnieść )  albo im obniżyć ( do 80)  

Przecież Tir ma 80km/h ale jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawniej fajnie się jechało za ciężarówką...teraz jak jadę za tirem źle się czuję...mam obiekcje czy zdążę wyhamować...tym bardziej jak za mną też leci tir...no i mam okrojoną wizję drogi przede mną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, peja76 napisał:

Przecież Tir ma 80km/h ale jest jak jest.

No właśnie :ok:  80 dych to chyba starym Kamazem tyle jadą.

Co powiesz na 114/116 km/h !!! tyle jechał za mną i miałem wrażenie ,że mnie pogania. Ale to był wyjątek.

 

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maras napisał:

No właśnie :ok:  80 dych to chyba starym Kamazem tyle jadą.

Co powiesz na 114/116 km/h !!! tyle jechał za mną i miałem wrażenie ,że mnie pogania. Ale to był wyjątek.

 

To ja ci powiem że jakiś miesiąc temu wracałem z WAWY, jechałem z lawetą miałem załadowane malutkie auto Toyotę Aygo, lecę sobie 98km/h a tu koło mnie dwa zestawy Tiry hamerykańskie - żołnierze, przeleciały koło mnie jak bym stał, mówię sobie no jak ile mają, pedał w podłogę i idę za nimi,  ile mieli na budziku?????  kto zgadnie

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, peja76 napisał:

To ja ci powiem że jakiś miesiąc temu wracałem z WAWY, jechałem z lawetą miałem załadowane malutkie auto, Toyote Aygo, lecę sobie 98km/h a tu koło mnie dwa zestawy Tiry hamerykańskie - żołnierze, przeleciały koło mnie jak bym stał, mówię sobie no jak ile mają, pedał w podłogę i idę za nimi,  ile mieli na budziku?????  kto zgadnie

Rozum podpowiada ,że jak miałeś złoty dwadzieścia to odpuściłeś ale wiadomo ...  skoro podczas jazdy wrażenie miałeś jak byś stał a Ciebie łyknęli  to 130  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maras napisał:

Rozum podpowiada ,że jak miałeś złoty dwadzieścia to odpuściłeś ale wiadomo ...  skoro podczas jazdy wrażenie miałeś jak byś stał a Ciebie łyknęli  to 130  

 Zrobiłem jak piszesz?, ale mówili mi inni kierujący że mieli 128km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/17/2021 at 9:59 AM, jacek00 said:

Nie rozumiem jak przestrzeganie przepisów ma zabić branże karawaningową?

Bo tytuł artykułu jest pod klik i ruch na stronie. To nowy portal, który pośredniczy w wynajmach. Wchodzili na rynek kilka miesięcy. Jeśli dobrze pamiętam mieli mieć start w październiku. Trochę im się zeszło więc teraz trzeba nadgonić. :)

W pełni się z Tobą zgadzam w kwestii karania za nieprzestrzeganie przepisów.

Edytowane przez Slawka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=19021]jacek00[/mention], [mention=35287]Slawka[/mention], poza obszarem zabudowanym zawsze jeździcie 70 km/h? Na autostradzie nigdy nie wyprzedzaliście tira?  
Wyprzedzałem. Ale jeśli złamie przepisy i poniosę konsekwencje to nie będę na prawo i lewo pisał, że ukarali mnie i w ten sposób zabiją karawaning
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, lbuster said:

poza obszarem zabudowanym zawsze jeździcie 70 km/h? Na autostradzie nigdy nie wyprzedzaliście tira? ;) 

Wyprzedzałam i nie zawsze jeżdżę 70 km/h. Jestem w pełni świadoma i gotowa na konsekwencje. Ale nie będę też ukrywać, że w Polsce siadam za kierownicę kampera tylko, kiedy muszę. Do granicy najczęściej prowadzi mój mąż. ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - skoro już o tym dyskusja - zdaje mi się, że optymalna prędkość jaką osiągacie kamperem na autostradach to w przedziale 110-120 km/h. Oczywiście zależy to przede wszystkim od rodzaju kampera i jego wieku/stanu. Czy ktoś z Was jeździ zdecydowanie szybciej i jak to się ma do komfortu i hałasu? Wiem, że ciężko porównać np. nowego blaszaka z 30 letnią alkową, więc pytanie jest raczej do użytkowników w miarę nowych konstrukcji. Ja jeszcze swoim nie byłem na dłuższej trasie i nie miałem okazji jechać powyżej 110 km/h, ale na zwykłej równej, prostej drodze było to zupełnie komfortowo odczuwalne, choć oczywiście swobodnej, cichej rozmowy już się nie odbędzie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zulos na autostradzie ustawiam tempomat na 130 km/h. Wtedy jadę z prędkością 125 km/h. Oczywiście jeśli jest wiatr, to prędkość dostosowuję do siły podmuchu. Trudno mi obiektywnie ocenić hałas w kabinie, bo jestem już przyzwyczajona, że jest głośniej niż w osobówce i mi to nie przeszkadza. Z części mieszkalnej nie dobiegają żadne dźwięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Slawka napisał:

@Zulos na autostradzie ustawiam tempomat na 130 km/h. 

Ha! Przypomniałaś mi, że muszę dozbroić mojego w tempomat:-)

A już mi się wydawało, że PRAWIE wszystko co chciałem zrobić tak na początek, zrobiłem.

Ale to się nigdy nie skończy...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Zulos napisał:

Ha! Przypomniałaś mi, że muszę dozbroić mojego w tempomat:-)

A już mi się wydawało, że PRAWIE wszystko co chciałem zrobić tak na początek, zrobiłem.

Ale to się nigdy nie skończy...;-)

Dużo u Ciebie roboty z tempomatem? Jak kiedyś miałem sharana to była kwestia manetki za 50zl i 30zl u mechanika za przestawienie jednej opcji przez kompa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.