Skocz do zawartości

Wątpliwości poprawnego zestawu


jubi-tom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, jeżeli uznacie że , nie ten wątek proszę przenieść i nie pisać że, już było bo przypadek trochę inny niż omawiane.

W dowodzie rej samochodu i na tabliczce znamionowej widnieje:

F.1, F.2 dmc pojazdu- 2130

F.3 dmc zespołu pojazdów-3530

Q.1 dmc przyczepy chamowanej-1600

G mw -1645

dmc mojej przyczepy 1500

więc wg. Q.1 jest ok, ale wg. F.3  nie, sprzeczność danych w dowodzie rej.

Moje pytanie: mogę poruszać się tym zestawem czy nie? dodam że, uprawnienia posiadam B+E, Viatool-a równiież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli uznacie że , nie ten wątek proszę przenieść i nie pisać że, już było bo przypadek trochę inny niż omawiane.

W dowodzie rej samochodu i na tabliczce znamionowej widnieje:

F.1, F.2 dmc pojazdu- 2130

F.3 dmc zespołu pojazdów-3530

Q.1 dmc przyczepy chamowanej-1600

G mw -1645

dmc mojej przyczepy 1500

więc wg. Q.1 jest ok, ale wg. F.3  nie, sprzeczność danych w dowodzie rej.

Moje pytanie: mogę poruszać się tym zestawem czy nie? dodam że, uprawnienia posiadam B+E, Viatool-a równiież.

Wg mnie z tymi uprawnieniami możesz ciągnąć to cepkę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie możesz tylko wtedy, kiedy całość zestawu będzie miała poniżej 3530. Czyli po doładowaniu samochodu do np. 2100, przyczepa może ważyć już tylko 1430. Czyli 70 kg "szpejów" z przyczepki do auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie z tymi uprawnieniami możesz ciągnąć to cepkę :-)

Nie może !!! MImo że ma uprawnienia pozwalające na prowadzenie zespołu pojazdów powyżej 3,5 t ale przekracza F3 3530 kg  dla zespołu czyli DMC auta i DMC przyczepy przekracza F3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, źle napisałem - te 70 kg "szpejów" owszem "z przyczepki", ale już nie do auta. Zestaw w sumie ma mieć 3530. A temat, o ile dobrze pamiętam jednak już był wałkowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie możesz tylko wtedy, kiedy całość zestawu będzie miała poniżej 3530. Czyli po doładowaniu samochodu do np. 2100, przyczepa może ważyć już tylko 1430. Czyli 70 kg "szpejów" z przyczepki do auta

Dokładnie taką odpowiedż dał diagnosta, ale już policja pytana trzy razy za każdym razem mówili co innego, więc co w razie kontroli,teoretycznie jak dodają dmc auta i dmc przyczepy to dmc zespołu pojazdów przekraczam o 100 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może !!! MImo że ma uprawnienia pozwalające na prowadzenie zespołu pojazdów powyżej 3,5 t ale przekracza F3 3530 kg  dla zespołu czyli DMC auta i DMC przyczepy przekracza F3

Ale Q1 w dr. samochodu czyli dmc p-py 1600 kg

Dlaczego jest sprzeczność w danych w dr auta.

DMC auta 2130 + DMC p-py 1600 = 3730 a pozycja F.3 - 3530

Edytowane przez Baltazar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może !!! MImo że ma uprawnienia pozwalające na prowadzenie zespołu pojazdów powyżej 3,5 t ale przekracza F3 3530 kg  dla zespołu czyli DMC auta i DMC przyczepy przekracza F3

Kategoria B+E pozwala na ciągnięcie zestawu 7T, pamiętając że DMC przyczepy nie może byc większe niz DMC auta. Wychodzi na to że wpis w rubryce F.3 burzy wszystko i jest z sufitu :-( Ja go nie posiadam w DR

Ale Q1 w dr. samochodu czyli dmc p-py 1600 kg

Dlaczego jest sprzeczność w danych w dr auta.

DMC auta 2130 + DMC p-py 1600 = 3730 a pozycja F.3 - 2530

F.3 - 2530 czy 3530?

Edytowane przez bsosieccy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kategoria B+E pozwala na ciągnięcie zestawu 7T, pamiętając że DMC przyczepy nie może byc większe niz DMC auta. Wychodzi na to że wpis w rubryce F.3 burzy wszystko i jest z sufitu :-( Ja go nie posiadam w DR

F.3 - 2530 c

 

Kategoria B+E pozwala na ciągnięcie zestawu 7T, pamiętając że DMC przyczepy nie może byc większe niz DMC auta. Wychodzi na to że wpis w rubryce F.3 burzy wszystko i jest z sufitu :-( Ja go nie posiadam w DR

F.3 - 2530 czy 3530?

Oczywiście 3530 już edytowałem pomyłkę co niezmienia faktu że, wartość F.3 jest z sufitu jak napisałeś.

Edytowane przez Baltazar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Podaję link do strony, na której są informacje oraz odpowiedzi do pytań dręczących szanownych forumowiczów. 

Na końcu jest podany też kalkulator, gdzie wpisujecie odpowiednie dane z dowodów rejestracyjnych i otrzymujecie wymagany prawem rodzaj uprawnień.

http://oskduet.pl/nauka-jazdy/prawo-jazdy-przyczepa

Edytowane przez waldi63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W omawianym przypadku kwestię uprawnień już mamy rozwikłaną. Pojawia się za to dodatkowa wątpliwość dotycząca wpisu F3, której to wątpliwości podany przez Ciebie link w żaden sposób nie rozstrzyga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.