Skocz do zawartości

AKS 2004 - wymiana okładzin


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zaraz, w jakim serwisie? Przyczep, czy Al-ko, producenta zaczepu ze stabilizatorem? Nie słyszałem, żeby Al-ko wywinęło taki numer i "w określonych rocznikach" zaczepów różnicowało liczbę i rodzaj okładzin, bo w końcu na dany typ stabilizatora uzyskało homologację. I raczej nie wyprodukowali takiego upośledzonego wariantu dla producenta przyczep. Może chodzi o info z serwisu przyczep, sprawdzili w danych katalogowych, i nie ma takiej części do tej cepy? To mogłoby np. oznaczać, że fabrycznie w cepie w tych rocznikach był inny zaczep , który faktycznie nie miał okładzin przednich i tylnych, tylko boczne (np. AKS 1300) a dopiero później ktoś zrobił "upgrade" zakładając lepszy zaczep, czego w danych katalogowych już nie widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, w79 napisał:

Bylem dzisiaj w serwisie zeby kupic okladziny. Pokazalem te same zdjecia i powiedziano mi ze w tych rocznikach nie ma (2005r).Musze poprostu sam zobaczyc pod spod:) 

Zmień serwis ;)

Jeśli na uchwycie zamykającym zaczep masz dwukolorowy wskaźnik, który zaznaczyłem strzałką, to masz też i wspomniane okładziny.

811235796_Wskanikzuyciaokadzin.jpg.1d67698558d1173da90bb53d8cae283e.jpg

 

PS

Różnica w zaczepach zależnie od rocznika jest, ale objawia się jedynie innym kształtem owych okładzin.

Najważniejszy jest zawsze nr ETI posiadanego zaczepu - on mówi wszystko. Patrz pierwsza strona tego tematu.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem zestaw boczny zgodnie z ETI i.... 

1.W trakcie wymiany z czpieniem starej okladziny wypadla mala, zniszczona uszczelka. Nie ma jej w nowym zestawie, wiec musialem zalozyc bez. 

2.Zgodnie z instrukcja powinienem zaczac od jednej okladziny. Niestety po jej nalozeniu nie bylo szans na docisniecie kuli wiec zalozylem bez (co zreszta dopuszczalne jest w instrukcji, tyle ze dla innego symbolu... 

3.po zalozeniu na hak trzeba uzyc duzo wiekszej sily niz przedtem, aby go dopiac. Trzyma jak zboj.... ale wskazniki daaleko za polem prawidlowego stanu okladzin... 

Moze to sprawa wielkosci kuli, nowa Westfalia wiec podejrzewam ze jest ok. 

Jak zyc..... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Moi drodzy,

w tym roku odbyłem pierwszą wyprawę z cepką i jakie było moje zdumienie jak budka "zatańczyła" na drodze po przejechaniu kilkunastu kilometrów.
Poczytałem na forum i okazało się, że podobnie jak u innych miałem nasmarowany zaczep, być może tutaj leżał problem albo i też brak doświadczenia w kierowaniu takim zestawem. Po wczytanie się w temat odtłuściłem zaczep oraz kulę i udałem się w kolejną wyprawę.
Niestety na kuli zobaczyłem wytarcie na wysokości okładziny, ale tylko z jednej strony (przejechałem raptem ok. 600km). Kula jest nowa.
Zaczep alko to model AKS2000, numer ETI 811041.
Zakupiłem już nowe okładziny, ale nie bardzo, wiem jak zweryfikować poprawność doboru podkładek. Wiem jedynie, że każdą stronę z osobna należy montować i regulować.
Planuje odkręcić hak od samochodu, aby nie szarpać się tylko z podnoszeniem przyczepki, taka akcja jest dozwolona?
Mogę liczyć na jakąś pomoc?

Pozdrawiam
Paweł

 

IMG_20190826_175858.jpg

IMG_20190826_175906.jpg

IMG_20190823_161910.jpg

IMG_20190823_161859.jpg

Edytowane przez zep (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, kule spoleruje.
Załączam zdjęcie okładzin tuż po demontażu. Po obwodzie widoczne są pęknięcia.
Obawiam się, że od nowości nie były wymieniane, a przyczepa ma równe 20lat.
Nowe okładziny już mam, więc decyzja o ich wymianie zapadła.
Mogę prosić o pomoc w ich prawidłowej regulacji?

okładziny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.