Skocz do zawartości

Szukam kempingu w okolicy Rzymu.


MaK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

"Ale jeśli już o tym akurat kempingu - to jak z niego dojechać do atrakcji  Rzymu ? ..do Watykanu ?"

 

@Paczek,

 

ale Ty nie żartujesz, co?

 

Jeśli nie żartujesz to:

 

1. Otwórz mapę linii metra podana przez IrEd-a. Popatrz na nazwy stacji (S. Pietro, Colosseo...), wyciągnij wnioski...

2. Wpisz do googla na przykład "mapa Rzymu z zabytkami". Popatrz jakie stacje są w pobliżu. Wszędzie dojedziesz metrem,

     przy czym z Flaminio  szybciej ( :))

3. A najlepiej już teraz nabądź lub wypożycz mapę Rzymu, przewodnik. Przydadzą się.

4. Jeśli takiej mapy nie będziesz miał, na kempingu, na którym byliśmy, a może nawet na Seven Hills ( :)) dostaniesz taka  

     przegladowa w formacie A3 bezpłatnie. Taka tez wystarczy...

 

To wystarczy i będzie dobrze, zobaczysz!

 

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Edytowane przez MaK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

"Ale jeśli już o tym akurat kempingu - to jak z niego dojechać do atrakcji  Rzymu ? ..do Watykanu ?"

 

@Paczek,

 

ale Ty nie żartujesz, co?

.....

 

Nie , no skąd 

 

Ale dzięki Twojej podpowiedzi znalazłem coś bardzo pożytecznego 

 

http://rzym.wlochy.travel/mapa/

 

Pozostaje jeszcze ułożyć jakoś to sensowne , co by obejść wszystko za jednym zamachem 

 

1 dzień na Rzym , 1 dzień na Watykan - taki mam plan 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paczek,

 

plan dwudniowy oceniam jako bardzo ambitny, energiczny, pobieżny  i wyczerpujący, szczególnie z dziećmi...

Jednak jeśli alternatywą byłoby ominiecie Rzymu i Watykanu, to dobre choć dwa dni.

Układaj, informacji masz sporo. Ułożyć się da.

 

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie analizuje ( kombinuję) i przyszedł mi do głowy taki pomysł :

 

 

https://www.google.pl/maps/dir/Roma,+Rzym,+W%C5%82ochy/42.25,11.75/@42.0305584,12.1274931,10z/data=!4m6!4m5!1m2!1m1!1s0x132f6196f9928ebb:0xb90f770693656e38!1m0!3e0

 

 

czyli zamieszkać na kempingu nad morzem i ewentualnie "wyskoczyć " na zwiedzanie Rzymu i Watykanu .

 

Co o tym sądzicie >? 

 

Jak wyskoczyć do Rzymu ? Autem ( gdzie zaparkować na cały dzień ?)  Busem ? , Pociągiem ? 

 

...i w ogóle czy to ma sens ...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paczek  > ...zamieszkać na kempingu nad morzem i ewentualnie "wyskoczyć " na zwiedzanie Rzymu i Watykanu

 

Autem dojazd do pociągu, dalej pociągiem do metra, do wyboru dwa kempingi:

nad morzem     lub    nad jeziorem

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

 

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paczek,

 

wydaje mi się, ze to opcja warta rozważenia i ma sens.

Możesz autem dojechać do jakiejś stacji kolejki podmiejskiej w Rzymie, im dalej od centrum tym pewniej łatwiej o

parking. Kolejka do miasta, zwiedzanie, kolejka i powrót autem na kemping. Czemu nie.

Weź jednak pod uwagę czas dojazdu, czas zwiedzania i powrotu i stopień wymęczenia dużych i małych zwiedzaczy.

I temperaturę letniego Rzymu oczywiście tez!

Ja osobiście pewnie leżałbym latem pod klimatyzatorem i nikt i za żadne skarby nie wyciągnąłby mnie na zwiedzanie

rozgrzanych południowych miast, na takie atrakcje przeznaczamy jesień. Niemniej słyszałem, ze bywają osoby to

wytrzymujące...

I poproś Ir/Ed*a, znajdzie Ci z pewnością rozkład jazdy z kempingu do centrum Rzymu komunikacja miejsko/podmiejska.

 

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.booking.com/hotel/it/camping-tiber.pl.html#tab-reviews

Tu bazowaliśmy  sporo lat temu ( namiot + maluch 126 :skromny: ) ; super miejsce zwłaszcza podczas lipcowych upałów basen i umiejscowienie kempingu nad samą  rzeką , prawie cały zadrzewiony , dojazd obwodnicą super , z kempingu busikiem za fri do kolejki i metrem po całym Rzymie ( bilet kupisz w recepcji kempingu na ile dni chcesz ) ; na zwiedzanie 2 dni za mało ale w 3 - 4 już coś się zobaczy ; uwaga na kieszonkowców w metrze :smirk:

Pozdrowionka :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.