Skocz do zawartości

Badanie techniczne przyczepy czy musi być ciągłość?


schabo78

Rekomendowane odpowiedzi

Ubezpieczyciel nigdy nie może odmówić wypłaty odszkodowania poszkodowanemu. Nawet jak po pijaku ktoś jedzie.

 

Później tylko ewentualnie zrobi regres na sprawcy i ten za wszystkie szkody będzie musiał zapłacić ubezpieczalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a on jak autem jak nie mam przeglądu on musi wpisać nr lawety 

 

Hahahahahahahahahahaha :look:  :] ale się ubawiłem, trzeba by ten post przenieść do działu "Humor", pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahahahahahahahahaha :look:  :] ale się ubawiłem, trzeba by ten post przenieść do działu "Humor", pozdrawiam

 

Przemuś.... chichy, śmichy, a mógłbyś się zorientować na stacji, czy gość miał podstawę ????  :nono:  :hmm:  Może jest coś, o czym nie wiemy.....  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze Tom pojechal wczorajszy do SKP i dlatego bal sie zapytac o podstawe prawna co jest chyba podstawa dzialan diagnosty.

Co do OC to dotychczasowy ubezpieczyciel automatycznie przedluza polise nie pytajac o wazny przeglad i wysyla nowe kwity w oczekiwaniu na wplate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze Tom pojechal wczorajszy do SKP i dlatego bal sie zapytac o podstawe prawna co jest chyba podstawa dzialan diagnosty.

 

Wszędzie jeżdżę wczorajszy :pub:    tylko powiedz mi po co zadawać tak skomplikowane pytanie komuś  kto na dzień dobry opowiada takie pierdoły :hmm:

olo może coś znajdziesz :niewiem:

http://pcfaq.pl/windows/brak-polskich-znakow-na-klawiaturze-jak-wlaczyc-polskie-znaki-na-klawiaturze/

http://procesor.pl/news/jak-wlaczyc-polskie-znaki-na-klawiaturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania to często paranoja. Mam kolegę który prowadzi stację, ale nawet jak ja, mimo że znamy się kupę lat podjadę z jakimiś defektami, to mi nie da przeglądu. Głupio mu, przeprasza, ale nie da.

Są jednak stację które maja to w tyłku. Do takiej trafiłem z budą w w lipcu. Wjechałem na rolki, mówi dawaj wsteczny. Dałem, zahamowało i on mówi "zajebista najazdówka, zapraszam do biura". Nawet lewus jeden nie sprawdził świateł, nie mówiąc o zaczepie, oponach czy zawieszeniu. 

Widziałem ostatnio statystyki. Jest w Polsce stacja diagnostyczna, która wykonuje średnio 230 przeglądów dziennie. 230 dzielimy przez 2 stanowiska i 12 godzin. Wychodzi prawie 10 przeglądów na godzinę na każdym stanowisku. Non stop, przez 6 minut wykonują przegląd.  230 aut x 100 zł za przegląd = 23000. Plus po 100 zł lezące w dowodzie wszystkich aut widmo które stanowią 80%. Biznes idealny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie było zupełnie inaczej. Podjechałem pod diagnostykę, pan wyszedł, kucnął przy ramie szukając vin, nie doszukał się bo jest nabity tak że bez kanału nie dojrzysz, machnął wiec ręką, spytał "światła są?" Mówię że są, po czym zaprosił po pieczątkę :) Sobota to była i chyba myślami rozpalał już grilla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze mam znajomego diagnoste.

Przynajmniej jak do niego jade to przeglad robimy od A do Z a potem litery z innych alfabetow.

Dziwie sie ludziom bo to juz nawet o bezpieczenstwo innych nie chodzi, przeciez to o wlasne i wlasnej rodziny.

Tylko zadko kto o tym mysli.

 

A zeby nie bylo OT to ciaglosci badan byc nie musi tak jak juz pisano, ale ma sie to zmienic podobno w przyszlosci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźmy pod uwagę jeszcze jedno. Nie każdy jest alfą i omega i nie każdy wie jak powinno wyglądać badanie techniczne. W końcu jedziemy do państwowego specjalisty, który działa zgodnie z ustawą i innymi przepisami. W końcu to ten diagnosta się podpisuje pod swoją robotą. To kto ma być profesjonalistą jak nie on?

 

I bardzo dobrze, że coś w temacie tych ludzi się ma zmienić. Już od dawna jestem zdania, że diagnosta powinien ponosić większą odpowiedzialność za swoją pracę. A tymczasem oni są całkowicie bezkarni, a po drogach jeżdżą trupy.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźmy pod uwagę jeszcze jedno. Nie każdy jest alfą i omega i nie każdy wie jak powinno wyglądać badanie techniczne. W końcu jedziemy do państwowego specjalisty, który działa zgodnie z ustawą i innymi przepisami. W końcu to ten diagnosta się podpisuje pod swoją robotą. To kto ma być profesjonalistą jak nie on? I bardzo dobrze, że coś w temacie tych ludzi się ma zmienić. Już od dawna jestem zdania, że diagnosta powinien ponosić większą odpowiedzialność za swoją pracę. A tymczasem oni są całkowicie bezkarni, a po drogach jeżdżą trupy.

 

Jako diagnosta nie jestem państwowym "specjalistom", coś pomieszałeś - płaci mi prywatny właściciel stacji, chyba nie muszę pisać jakie będą jego priorytety. Uwierz mi że ponoszę ogromną odpowiedzialność za swoją pracę , jestem kontrolowany i staram się sumiennie wykonywać swoją pracę. Oczywiście że są różni diagności ale takimi wpisami obrażasz tych uczciwych których jest wbrew zdecydowana większość. 

Obserwując klientów to statystycznie 90% przyjeżdża po "pieczątkę" a nie na przegląd ,i taka jest niestety smutna nasza rzeczywistość. 

Każdy średnio zorientowany kierowca doskonale wie jak odbywają się badania na stacjach w jego okolicy , dlaczego  większość jeździ tam gdzie przymkną oko a nie tam gdzie wszystko odbywa się zgodnie z przepisami, wystawiony jest negatyw ,zapłacone jest  za przegląd i badania poprawkowe.

Polecam lekturę Dz.U. poz. 776 z tego roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.