Skocz do zawartości

Badanie techniczne przyczepy czy musi być ciągłość?


schabo78

Rekomendowane odpowiedzi

a podał jakąś podstawę prawną, z której to wynikało, że ma obowiązek wpisac nr rej. lawety ?

 

Nie dyskutowałem tylko w tył zwrot, o podstawy prawne nie ma co pytać bo niektórzy ledwo w klawiaturę na kompie trafiają jak wypisują przegląd.

Ty chyba sobie jaja robisz  :blink:

Niestety prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gdyby była jakaś podstawa prawna, to za brak przeglądu policjanci nie tylko zabieraliby dowód rejestracyjny za pokwitowaniem ważnym tydzień, ale także zabranialiby dalszej jazdy, czego nie robią. Twierdzę więc, że to jakaś ściema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie też to ściema. Za jazdę bez ważnego przeglądu zabierają tylko DR za pokwitowaniem, z którym możemy jeździć dwa dni i jest to czas właśnie na pojechanie do diagnosty w celu zrobienia przeglądu.

 

Zakaz jazdy policja stosuje tylko w przypadkach kiedy pojazd zagraża środowisku czy bezpieczeństwu na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek to że za brak przeglądu zabierają DR z pokwitowaniem to wiem, można kontynuować jazdę chyba  że

coś znajdą i będzie zakaz dalszej jazdy, miałem tak raz i to jeszcze jak jechałem nauką jazdy (autobusem)

zakaz jazdy i dalej tylko pomoc drogowa, na lawetę się nie mieścił :]   Ale mnie chodzi o ten numer lawety który mam

podać diagnoście jeżeli jest po terminie a ja przyjechałem na przegląd.

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz smialo, natomiast w OC musisz miec ciaglosc. Pozdrawiam

 

i z OC może być problem jeśli kończy się po terminie badania

są jeszcze ubezpieczalnie które daja OC pojazdom bez ważnych badań ?

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i z OC może być problem jeśli kończy się po terminie badania

są jeszcze ubezpieczalnie które daja OC pojazdom bez ważnych badań ?

 

Jak masz kontynuację ubezpieczenia u dotychczasowego ubezpieczyciela to przychodzi polisa i nikt nie sprawdza DR, natomiast jeśli zawierasz ubezpieczenie u nowego ubezpieczyciela to ten z reguły pokusi się o sprawdzenie DR ( albo zajrzy do dowodu, albo zrobi jego ksero ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kontynuację ubezpieczenia u dotychczasowego ubezpieczyciela to przychodzi polisa i nikt nie sprawdza DR, natomiast jeśli zawierasz ubezpieczenie u nowego ubezpieczyciela to ten z reguły pokusi się o sprawdzenie DR ( albo zajrzy do dowodu, albo zrobi jego ksero ).

 

zawsze płacę u agenta i zawsze sprawdzają (mimo że kolega)

jak płacisz sam, to pytanie co podpisujesz - nie ma tam gdzieś małym druczkiem że ma być ważne badanie techniczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako diagnoście wstyd mi jest że takie sytuacje mają miejsce, niestety w każdym zawodzie trafiają się takie rodzynki. Dawno nie słyszałem takich bzdur.

Tez się podpisuje pod tym

 

Diagnosta ma obowiązek podjęcia badania technicznego . A z jakim wynikiem to skutkuje to tylko zależny od stanu technicznego pojazdu i kilku innych warunków .

Nic takiego nie istnieje jak wpisywanie numeru  lawety  na badaniu technicznym

Edytowane przez lukpyr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spowodujesz kolizję bez ważnego przeglądu to ubezpieczyciel nie wypłaci szkody z OC AC.

Aż tak źle nie ma ;) Ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania z OC tylko jeśli stan techniczny pojazdu bez przeglądu bezpośrednio przyczynił się do powstania szkody (np. wjechałeś komuś w tył i okazało się, że hamulce były niesprawne, a przegląd niepodbity). Co do AC to już zależy od zapisów umowy konkretnego ubezpieczyciela.

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak źle nie ma ;) Ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania z OC tylko jeśli stan techniczny pojazdu bez przeglądu bezpośrednio przyczynił się do powstania szkody (np. wjechałeś komuś w tył i okazało się, że hamulce były niesprawne, a przegląd niepodbity). Co do AC to już zależy od zapisów umowy konkretnego ubezpieczyciela.

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Jeśli tak jest no to lux....

Dzięki wszystkim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.