Skocz do zawartości

Ściana zewnętrzna lekkie wybrzuszenie *klikające*


rosomak

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna drugiej przyczepy, znalazłem już nawet wymarzony model ;)

Przyczepa ładna w środku przegrzebałem wszystko, rogi zakamarki podłogę wszystko w najlepszym porządku.

Niestety z zewnątrz są dwa takie nieduże wybrzuszenia na karoserii, średnica może do 20 cm wystają na 2-3 cm. Jak się je wciśnie to widać że się swobodnie ruszają, tak jak by od środka nie był przyklejony styropian. Zastanawia mnie co to może być i czy jest to jakoś niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś foty miejsca?

Może ale nie musi być niebezpieczne, mogła się tylko blacha odkleić od styropiany a może coś jest nie tak.

W Hobby narożniki masz np puste i tylko blacha więc można by powiedzieć, że ok, w Beyerland jest podobnie (przynajmniej w modelu 400), daj jakieś szczegółu + foty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia w zasadzie dużo nie pokażą bo nie tak widoczne, bardziej czuć przy dotyku, podejrzewam że coś pewnie tam było robione i nie przykleili styropianu.

Właściciel twierdzi że o niczym nie wiem. Laliśmy nawet wodę na tą stronę i nic się nie pokazała w środku tak że raczej szczelne jest, zresztą i tak będę ją trzymał pod wiatą więc nawet jeśli czasem coś by tam naciekło do ściany podczas wyjazdu to wyschnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie dostała się w te miejsca woda?


Jeszcze jedno,żeby sprawdzić czy w tych miejscach jest szczelna musisz lać wodą ale pod sporym ciśnieniem i to przez kilka minut.Jak pada deszcz to zacina a woda zawsze znajdzie sobie jakieś zakamarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lanie wody może nic nie dać :niewiem: , chyba że sprzedający leje wodę że wszystko jest OK :hmm:

taka możliwość zawsze istnieje, niestety wszystkiego się człowiek dowie o przyczepie dopiero po tym jak ją rozłoży na część... tylko potem to zawsze zostają jakieś śrubki, okna, ściany i nie wiadomo gdzie to było ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna drugiej przyczepy, znalazłem już nawet wymarzony model ;)

Niestety z zewnątrz są dwa takie nieduże wybrzuszenia na karoserii, średnica może do 20 cm wystają na 2-3 cm.

 

Witam!

To nie jest przypadkiem Eriba :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem, bo niektóre Eriby miały taką przypadłość, ale jak widać, nie tylko one.
Nie mam pewności, czy to jest to samo, ale zajrzyj do tego tematu:

http://forum.karawaning.pl/topic/16371-b%C4%85bel-na-przedniej-%C5%9Bcianie/?hl=b%C4%85ble&do=findComment&comment=360932

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam!

To nie jest przypadkiem Eriba :hmm:

Trochę odgrzebie temat.

Szanowni forumowicze, czy ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia z innymi ERIBAMI? Czy to jest częsty problem z takimi "balonami" i ogólnie ze ścianami w technologi PUAL (jak to nazwała eriba/hymer)?

Namierzyłem przyczepkę z 2004 roku i ten temat mnie trochę niepokoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.