Skocz do zawartości

Maszt antenowy - pytanie


Tsport

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mam pytanie odnośnie masztu antenowego w Waszych przyczepach.

 

Mianowicie w mojej maszt nie ma żadnego zakończenia, tzn. rura, która się wysuwa nie ma od góry żadnego kapturka, kopułki itp. - po prostu nie jest niczym zakończona. Wydaje mi się, że tak nie powinno być i czegoś tam jej brakuje. Możecie powiedzieć jak to u Was wygląda??

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na końcu masztu mam zaślepkę plastikową pomiędzy którą przechodzi kabel antenowy :-)

dokładnie taką ja TOM3653 wskazał http://allegro.pl/pokrywa-masztu-antenowego-oslona-i5245543524.html

Edytowane przez bsosieccy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja miałem w oryginale na tym maszcie satelitę w ten otwór własnie wchodziło mocowanie satelitki..

W tym roku zamieniłem na  normalną antenę. Na kabel była dziura z boku na, górę dałem

przykrywkę po jakimś dezodorancie na kleju i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Mam pytanie odnośnie uszczelki do masztu antenowego wysuwanego.  
Mam obecnie coś takiego :
image.png.15b13dd3bb225653e44aa8a65cad2b61.png

 

Jedyne co znalazłem na allegro to taka uszczelka

image.thumb.png.db976f634392e7d398dc0d6f0e0e54ea.png

 

Myślicie że będzie ok ? 
Jak się ją montuje tak, aby nie ruszała się razem z masztem? Do tego szarego elementu jakoś ?   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 2.05.2020 o 23:17, Koczaj napisał:

Jedyne co znalazłem na allegro to taka uszczelka

image.thumb.png.db976f634392e7d398dc0d6f0e0e54ea.png

 

Myślicie że będzie ok ? 
Jak się ją montuje tak, aby nie ruszała się razem z masztem? Do tego szarego elementu jakoś ?   

 

I jak, przypasowało?

Ja również muszę się za to zabrać.

Niestety maszt mam 30mm a w opisach znajduję, że te kapturki pasują do 34mm. Ciężko w ogóle znaleźć to uszczelnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w miarę pasowała, choć nie idealnie (chyba mój masz ma 32mm). Trochę dosztukowałem, a dokładniej mówiąc: wziąłem plastikową nakrętkę od butelki, wyciąłem w niej otwór o średnicy maszty, tak aby ciasno w niej chodził i ją wkleiłem w tę uszczelkę. W ten sposób zmniejszył średnicę uszczelki.
Pewnie jest lepsze rozwiązanie, ale ja wpadłem na takie. Przed sezonem sprawdzę czy nadal się to trzyma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2021 o 10:12, Koczaj napisał:

Trochę dosztukowałem, a dokładniej mówiąc: wziąłem plastikową nakrętkę od butelki, wyciąłem w niej otwór o średnicy maszty, tak aby ciasno w niej chodził i ją wkleiłem w tę uszczelkę. W ten sposób zmniejszył średnicę uszczelki.

A czy pamiętasz jak ta uszczelka wygląda wewnątrz?

To jest stożek, czy jakaś część jest prosta? Czy wewnątrz jest jakiś oring uszczelniający?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka wewnątrz wygląda identycznie jak na zewnątrz. Nie ma dodatkowego uszczelnienia ani nic takiego. Zdjęcie odzwierciedla rzeczywistość. 
Może po prostu kup przymierz, a jak nie będzie pasować to oddasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miła Pani z Intercampu dokładnie zwymiarowała online manszetę i wychodzi dokładnie jak z opisem:

image.png.f847f49dc87b9f357874d3637887e17c.png

czyli zostanie coś w stylu

W dniu 4.05.2021 o 10:12, Koczaj napisał:

wziąłem plastikową nakrętkę od butelki, wyciąłem w niej otwór o średnicy maszty, tak aby ciasno w niej chodził i ją wkleiłem w tę uszczelkę. W ten sposób zmniejszył średnicę uszczelki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.