Skocz do zawartości

Podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC)


bsosieccy

Rekomendowane odpowiedzi

W skrócie: od każdej czynności powyżej 1k musisz zapłacić. Tutaj ostatnio dyskutowaliśmy na ten temat: 

 

http://forum.karawaning.pl/topic/20249-przyczepy-elddis/page-2

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, tak jak napisał jacek00.

Wykształciła się praktyka, że o obowiązku uiszczenia podatku od czynności cywilno-prawnych (kiedyś nazywał się on podatkiem uiszcznym do Rejestru Wymiaru Doraźnego), winien traktować zapis w umowie. Zatem od umowy powinno zależeć, kto płaci: czy sprzedający, czy kupujący, względnie strony płacą solidarnie po połowie.

Jeżeli takiego obowiązku nie zapisano w umowie, to obowiazek podatkowy spada na nabywcę. W tym celu należy zgłosić się do Urzędu Skarbowego, pobiorą należność, na umowie przystawią pieczątkę i z tym dopiero można smarować do Wydziału Komunikacji przerejestrować nabytek.

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( ... )

Jeżeli takiego obowiązku nie zapisano w umowie, to obowiazek podatkowy spada na nabywcę. W tym celu należy zgłosić się do Urzędu Skarbowego, pobiorą należność, na umowie przystawią pieczątkę i z tym dopiero można smarować do Wydziału Komunikacji przerejestrować nabytek.

Lucek ! od jakiegoś czasu  nie potrzeba mieć takiej pieczątki na umowie ! WK - domyślnie zakłada, że Nabywca uiścił podatek od PCC. Jeśli nie uiścił to US w najmniej spodziewanym momencie przypomni sie o " swoje " wraz z odsetkami. Natomiast napewno do US trafia stosowna informacja z WK o transakcjach powyżej 1 tys.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej opłać i to w terminie do 14 dni bo za nieterminowe opłacenie mandat i postępowanie skarbowe ( przesłuchania, wezwania i co tam jeszcze te pazerne państewko wymyśli). 

Dokładnie do 14 dni ja byłem w US 17 dni po zakupie i były problemy na szczęście obyło się bez kary :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej opłać i to w terminie do 14 dni bo za nieterminowe opłacenie mandat i postępowanie skarbowe ( przesłuchania, wezwania i co tam jeszcze te pazerne państewko wymyśli). 

 

za nieterminowe opłacenie PCC co najwyżej odsetki karne jakieś groszowe dostanie o ile komuś będzie się chciało dochodzić czegokolwiek - zazwyczaj do pół roku nikt się nie czepia (oczywiście o ile chodzi o kwoty kilkuzłotowe jak to przy przyczepkach bywa) 

Dokładnie do 14 dni ja byłem w US 17 dni po zakupie i były problemy na szczęście obyło się bez kary :yay:

 

a ja po 5 miesiącach sobie przypomniałem - poszedłem , zgłosiłem , odsetki były poniżej iluśtam zł to kazali zapłacić tak jak wyszło z wyliczeń bez kar czy innych wymysłów  :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za nieterminowe opłacenie PCC co najwyżej odsetki karne jakieś groszowe dostanie o ile komuś będzie się chciało dochodzić czegokolwiek - zazwyczaj do pół roku nikt się nie czepia (oczywiście o ile chodzi o kwoty kilkuzłotowe jak to przy przyczepkach bywa) 

 

Skoro tak to dlaczego miałem sprawę karno-skarbowa za zaległość w opłacie pcc 3 dni (chodziło o zapłatę jakiś drobnych za kupno starego auta). Mam jeszcze kwity mogę wkleić. Oczywiście odbyło się bez rozpraw i kar bo wyraziłem tzw. czynny żal i logicznie się usprawiedliwiłem. Ktoś kto miał kiedykolwiek do czynienia z US wie o czym pisze reszta to tylko domysły i teoria ( żeby nie powiedzieć wprowadzanie nieświadome w błąd) .

 

 

Co w takim przypadku może US - art. 57kks lub 54kks. czyli sprawa sądowa i przestępca skarbowy lub mandat od 140 do 2700 zł.  Odsetki za zwłokę to inna sprawa. To, że nie dostałeś jeszcze powiadomienia o wszczęciu postępowania jeszcze nic nie znaczy bo mną się zainteresowali po ok roku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to dlaczego miałem sprawę karno-skarbowa za zaległość w opłacie pcc 3 dni (chodziło o zapłatę jakiś drobnych za kupno starego auta). Mam jeszcze kwity mogę wkleić. Oczywiście odbyło się bez rozpraw i kar bo wyraziłem tzw. czynny żal i logicznie się usprawiedliwiłem. Ktoś kto miał kiedykolwiek do czynienia z US wie o czym pisze reszta to tylko domysły i teoria ( żeby nie powiedzieć wprowadzanie nieświadome w błąd) .

 

 

Co w takim przypadku może US - art. 57kks lub 54kks. czyli sprawa sądowa i przestępca skarbowy lub mandat od 140 do 2700 zł.  Odsetki za zwłokę to inna sprawa. To, że nie dostałeś jeszcze powiadomienia o wszczęciu postępowania jeszcze nic nie znaczy bo mną się zainteresowali po ok roku.  

 

A wiesz o tym, że w POlandii nie jest istotny zapis jakiejkolwiek Ustawy tylko jego interpretacja przez szeregowego urzędasa, i co urząd to inna interpretacja !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ktoś kto miał kiedykolwiek do czynienia z US wie o czym pisze reszta to tylko domysły i teoria ( żeby nie powiedzieć wprowadzanie nieświadome w błąd) .

 

praktycznie z każdym PCC mam opóźnienie po kilka miesięcy , i jeszcze nigdy nie dostałem nic poza odsetkami karnymi mimo zwłoki od miesiąca do prawie roku, w przypadku małych kwot nawet odsetek nie chce im się naliczać czasem  :ee:

 

zależy od gorliwości urzędników i ich chęci do pracy  :]

Skoro tak to dlaczego miałem sprawę karno-skarbowa za zaległość w opłacie pcc 3 dni (chodziło o zapłatę jakiś drobnych za kupno starego auta). 

 

wszyscy mają prawo do szczęścia, nie wszyscy mają szczęście do prawa - to taka stara maksyma Gorkiego  :fuck:

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praktycznie z każdym PCC mam opóźnienie po kilka miesięcy , i jeszcze nigdy nie dostałem nic poza odsetkami karnymi mimo zwłoki od miesiąca do prawie roku, w przypadku małych kwot nawet odsetek nie chce im się naliczać czasem  :ee:

 

zależy od gorliwości urzędników i ich chęci do pracy  :]

 

Do czasu kolego, do czasu. Jak się nazbiera, to solidnie z KKS bekniesz- uwierz mi, wiem co mówię. W US-ach obowiązuje tzw. polityka karno- skarbowa, jest to dokument wewnętrzny, poufny -uwierz mi i się popraw bo czarne chmury nad Tobą. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.