Skocz do zawartości

Przyczepa dla niepełnosprawnych


Tysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich :D Jestem nowym uczestnikiem forum. Zdecydowałem się napisać, bo mam taką nietypową prośbę: chciałbym kupić używaną przyczepę, a nie mam zielonego (ani bladego) :( pojęcia o tym od czego zacząć. Ale ważniejsze jest to, że przyczepa ma służyć mnie i mojej Słonecznej Ani :], która jest niepełnosprawna. Zatem przyczepę należałoby przerobić i wyposażyć tak, żeby można do środka wjechać wózkiem. Jeśli ktoś z Was miałby czas i cieprliwość pogadać o tym ze mną będę bardzo wdzięczny. Cieplutko pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Pierwsza sprawa na jaka trzeba zwrocic uwage to ciagnik. Musisz kupic przyczepe, ktora poprostu moze ciagnac Twoj samochod

Przy zakupie najlepiej z przyczepka pojechac na stacje diagnostyczna gdzie sprawdza zawieszenie, hamulce...

Ogladajac sama bude zwracaj uwage poprostu na wszystko, niedopuszczalne sa wszelakie zacieki wewnatrz, pekniecia okleiny. Jezeli przyczepa jakis czas juz cieknie i nikt z tym nic nie robi to zazwyczaj wewnatrz smierdzi stechlizna. Jezli zobaczysz, ze w przyczepie sa jakies chinki zapachowe, kadzidelka i inne tego typu smrodliwe bajery to daje to myslenia choc nie jest to regula.

Jezeli wzdluz rynienek obrysowych widac nalozony silikon to tez daje do myslenia i proponowalbym wtedy rozejrzec sie za czyms innym.

Pod przyczepa dokladnie przygladnij sie instalacji i miejscom gdzie mocowane sa podpory, zdarza sie, ze podpory zaczynaja wchodzic do przyczepy :] . Stan i rok produkcji opon to sprawa pierwszorzedna, moga miec bieznik jak z fabryki ale kiedy maja 7 lat to nie pojezdzisz na nich zbyt dlugo.

Ponadto sprawdz lodowke (trzeba czekac kilka godzin zanim bedzie efekt), pompke wody, ogrzewanie gazowe (jezeli jest). Sprawdz stan okien aby nie byly popekane. Jezeli okna sa podwojne nie ma prawa sie zbierac pomiedzy nimi para, sprawdz stan rolet okiennych i moskitier, aby nie byly ponaddzierane. Poza tym dobrze a w zasadzie koniecznie podepnij to cudo do auta i jedz. Zobacz jak przyczepa sie zachowuje w czasie jazdy, przy hamowaniu nie smie zmieniac toru jazdy, krotko mowia przyczepa ma sie sluchac auta.

eeeh to tyle co mi wyszlo z glowy tak na juz.

Co do przystosowania do wozka inwalidzkiego to przyznam, ze nigdy nie widzialem takiej przyczepy :(

Moze koledzy cos doradza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tysiek.

Niestety pokazana przez Tomii'ego przyczepa to jedyna jaką widziałem w internecie. Również nigdy na kempingach takiej nie spotkałem.

Napisz może jaka musi być szerokość drzwi żeby swobodnie można było wjechać wózkiem - ta z elzacamp'u ma je chyba przerobione. Napisz również jakie szerokości w środku są wymagane. Czy chciałbyś w środku prysznic i kibelek, czy nie?

Wsród ludzi tu piszących znajdzie się napewno ktoś, kto - jeżeli jego przyczepa spełnia te wymagania lub zna taką - to napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tysiek i Ania:-) Troszke będzie problemu z odnalezieniem takiej przyczepy, sam nawet nie wiem co przesłał Tomii bo link nie chce mi się otwierać i nie wiem jak taka przyczepa powinna wyglądać, ale życze powodzenia w poszukiwaniach i później miłych chwil na wyjazdach:-) A tym czasem do zobaczenia na forum:-) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :( Bardzo dziękuję wszystkim a szczególne podziękowania dla Marcina, Tommi'ego, Jarka i Szarego 11 :] Nie odzywałem się, bo mam takie dni, kiedy bywam bardzo zajęty - taka specyfika zawodu:D Ale w wolnych chwilach nie próżnowałem. Po przeanalizowaniu swoich potrzeb doszedłem do takiego wniosku: jeśli udałoby się znaleźć firmę, która przerobi drzwi przyczepy tak, żeby miały szerokość (światło) 80cm, to resztę (wewnątrz przyczepy) zrobię sobie sam. Nie jest potzebna winda, bo chciałbym, żeby moja Ania mogła sama wjeżdżać do wnętrza po prowadnicach (pomoście). To bardzo ważne, żeby Ona mogła być maksymalnie samodzielna :) Będę taraz szukał takiej frmy, a potem - kierując się cennymi wskazówkami Marcina - poszukam odpowiedniej przyczepy. Mam jeszcze jedną prośbę: proszę powiedzcie, jak dużą przyczepę uciągnie swobodnie autko terenowe z silnikiem 114KM (benzynoa 1,8) ? Pozdrawiam bardzo ciepło... chociaż jest tak gorąco:)[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tysiek, zerknij w dowód rejestracyjny. Tam masz wartość DMC przyczepy jaką może holować Twój samochód.

A ja nie mam i mój tata też nie ma tego wpisanego :]

 

Nie jest potzebna winda, bo chciałbym, żeby moja Ania mogła sama wjeżdżać do wnętrza po prowadnicach (pomoście).

Zwróć uwagę na wysokość "progu" - co warunkuje długość pomostu, lub kąt podjazdu. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem

Pewnien gość twierdził, że to lepiej bo można więcej ciągnąć - ja tak nie uważam. Wymieniać dowodu też nie ma sensu, a dopisać się nie da bo jest znaczek XXX.

Pożyjemy, zobaczymy - w czasie tych kilkunastu lat nigdy nas policja nie zatrzymywała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem

Pewnien gosc twierdzil, ze to lepiej bo mozna wiecej ciagnac - ja tak nie uwazam.

I dobrze uwazasz, w najlepszym wypadku mozna ciagnac tyle ile masa wlasna pojazdu a to w dowodzie jest napewno. Kiedys napewno bedziecie musieli dowod wymienic ale w Urzedzie danych z nieba nie wezma. Jest cos takiego co sie zwie wyciag ze swiadectwa homologacji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.