Skocz do zawartości

Rozmiar przedsionka


roadwarrior23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich i o radę proszę.

Przyszedł czas na zakup nowego przedsionka, obecny tego lata dostał nieżle w kość przez kilka wietrznych lipcowych dni. Pomierzyłem przyczepę zgodnie z dostępnymi w necie instrukcjami (od ziemi do ziemi) wyszło mi 907 cm. Wychodzi że muszę kupić przedsionek z zakresu 900 - 925 cm. W związku z tym mam dylemat gdyż obecny przedsionek jaki miałem zawsze wydawał mi się trochę przy długi, właśnie o jakieś 15 cm z każdej strony. Dlatego chciałbym kupić przedsionek z zakresu 875-900. I tu jest własnie pytanie do Was, czy on nie będzie za krótki? Czy ktoś ma przyczepę Hobby 495 z 1992 roku i mógłby się wypowiedzieć jakiej długości ma przedsionek? Czy ktoś może kupował przedsionek z firmy Center-Camp i mógłby wyrazić opinię. Sprzedają oni nowe przedsionki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podana strona potwierdziła mój pomiar czyli 907 cm. No i teraz powtarzam pytanie czy nie lepiej kupić rozmiar 875-900 zeby namiot był dobrze naciągnięty, wkońcu to tylko 7 cm czy jednak rozmiar 900-925 i będe miał 18 cm luzu. Chyba wybiorę mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to Ci coś pomoże. Moja przyczepa ma obrys  895.  Rozmiar 10 doremy 875-900 jest idealny.  Twoja jest o 12 cm większa , po 6 na stronę.  Wydaje mi się że powinno być ok. , zwróć jednak uwagę że zmieniają się tylko rozmiary dachu przedsionka, ściany pozostają takie same. W Twoim starym przedsionku sam dach ładnie leżał? Czy za bardzo zachodził na boki? Czy jak będzie krótszy to nie będzie za bardzo wciągnięty?

Edytowane przez tatadyrektor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej mniejszy, ale żeby nie było tak łatwo, to powiem Ci jeszcze, że producenci różnie rozmiarują swoje przedsionki ( taką informację otrzymałem od Pani Beaty - forumowej przedsionkowej specjalistki - mi przedsionek dobrała idealnie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci różnie rozmiarują, podajac wielkość ale obok jest zawsze informacja o jego długości. 

Druga sprawa to ,że przedsionki są różnie uszyte. Np. isabella , po obu stronach czyli z lewej i prawej strony , przy kedrze   na wyskokości około 1,5 m od ziemi  ma wszyty taki trójkąt ,którym to możemy idealnie dopasować długość przedsionka do przyczepy w zakresie np. 900-925.

Mając nawet te 25 cm wiecej jesteśmy w stanie tak ustawić przedsionek ,że nie będzie widać ,ze jest on dłuższy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinneś brać mniejszego przedsionka, ponieważ na równej powierzchni może będzie ok, ale jak trafisz na miejsce gdzie koniec namiotu będzie niżej niż przyczepa to nie ustawisz dobrze chyba, że rurki obniżyszi do namiotu będziesz wchodził z ukłonami.

Taki problem miałem i musiałem wymieniaćprzedsionek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.