Skocz do zawartości

Ciekawy zestaw


Tsport

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A tak sobie dają radę, że wszystko w nienagannym stanie technicznym (auto + buda) i jadą z głową.

Po drugie jak sobie przypominam, nigdy nie wyprzedził mnie żaden obcokrajowiec jak jechałem przepisowo, a rodacy to i owszem...

 

A mnie na niemieckiej autostradzie wyprzedzało wiele zestawów z D, NL, B itp. Jechałem szybciej niż w Polsce, bo około 90-100, a raczej bliżej 100 km/h. Mimo wszystko oni byli szybsi, a różniliśmy się tym, że ja się bałem o wysoki mandat w Euro, na który mnie nie stać.

 

Po paru latach jazdy z przyczepą dochodzę do wniosku, że ograniczenia prędkości są dobrane idiotycznie. Bezpieczniej byłoby jechać tak jak duże ciężarówki, czyli trzymać 90 km/h. Oczywiście jeśli ktoś ma gorzej skomponowany zestaw albo nie czuje się na siłach jechać 90 to niech jedzie 70 - nic na siłę. Ale czemu zabraniać włączenia się zestawu w płynny ruch? To jakiś idiotyzm. Wyprzedzanie zestawu przez tira nie jest ani przyjemne ani bezpieczne, a do tego zmusza jazda zgodna z kodeksem drogowym w tej chwili. Bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie jestem pewien czy "TIR" tez nie ma ograniczenia do 80km/h, a jazda pod 90-tke wynika z roznic w kagancu jak maja ustawiony.

Ale tu moze potwierdzi ktorys z kokegow co koniami na co dzien powozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczniki są na ogół ustawiane na 90. Jednak można w miarę legalnie przyspieszyć auto o kilka oczek... Co 2 lata należy zalegalizować tachograf. Wystarczy zrobić legalizację na zjechanych oponach, poprosić przy tym o przyspieszenie o 2 km (bezproblemowe) i po wszystkim założyć nowe oponki... Fura śmiga wtedy w granicach 100 :-), a rysuje 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to rozumiem, ze jest opcja.

A jak pod wzgledem przepisow to wyglada?

Wiem, ze na autostradzie:

- do 3,5T do 140km/h

- autobusy z tego co wiem do 120km/h

- ciezkie (pow. 3,5T; pow. 12T)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja pytalem pod wzgledem przepisow.

Dzieki EVO,

 

Czyli u Nas nie jest bezmyslnie.

TIR ma 80km/h, cepkowicz ma 80km/h i jest cacy.

A to ze TIRy nie szanuja prawa, no coz :[

Ale na to też są przepisy  :]

 

 

Przepisy w zakresie posiadania ograniczników prędkości:

W Unii Europejskiej:

- dyrektywa 92/6/EWG

- dyrektywa 2002/85/WE zmieniająca 92/6/EWG,

wprowadzona z dniem 05/11/2002

W Polsce:

- Ustawa z dnia 20.04.2004 r. o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz o zmianie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2004 r., Nr 92, poz. 884) wprowadzała okresy przejściowe od postanowień art. 66 ust. 1a Prawa o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r., Nr 108, poz. 908 z późn. zm.).

Zgodnie z postanowieniami art. 66 ust. 1a Prawa o ruchu drogowym autobus, samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t i ciągnik samochodowy, dla którego określono dopuszczalną masę całkowitą zespołu pojazdów powyżej 3,5 t, powinny być wyposażone w homologowany ogranicznik prędkości montowany przez producenta lub jednostkę przez niego upoważnioną, ograniczający:

- maksymalną prędkość autobusu do 100 km/h,

- samochodu ciężarowego i ciągnika samochodowego do 90 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale to że można mieć ogranicznik do 90km/h nie oznacza że mozna tyle smigać ;).

Jak w swoim Pasku mam ogranicznik przy 200-iluśtam (nie wiem bo max jechałem licznikowe 220km/h i dalej już odwagi zabrakło (aby była jasność w DE a nie w PL), t znaczy, że w PL mogę poginać po 180km/h bo tak mam ustawiony ogranicznik?

Teraz dyrektywa unijna mówi, że osobówki muszą mieć ogranicznik max na 250km/h jeżeli są w stanie jechać szybciej i co, taki pajac tez może swoim Porsche śmigać po np. A2 te 250km/h?

 

Generalnie nie przeszkadza mi te 90 km/h tylko szkoda, że to dla osobówki z cepka stwarza takie trudności jak TIR ja wyprzedza.

Albo dać wszystkim 90km/h albo co bym wolał, zacząć golić każdego TIRa za prędkość większą niż 80km/h (nawet wstecznie z tacho aby nie było, że nie stoją to leci).

Generalnie większość kierowców TIRa uważa że skoro jest większy to może więcej a tym samym stwarza zagrożenie dla innych.

 

Teraz codziennie śmigam z LD do WA. 

Jeżdżę drogą Brzeziny - Łyżkowice. W większości jest wąska i TIR nie mieści się na swoim pasie. I co z tego jak to ja muszę uciekać na pobocze bo on jest większy więc mimo tego, że to On się nie mieści Ty musisz mu ustąpić.

 

Pomijam już wrażenia jak jadę ta droga z cepka na haku, jest dramat.

Np. wczoraj, jadę a z naprzeciwka solówka pod plandeką, tak zapitalał, że złapał pobocze, rozbujało go (widziałem z daleka i zatrzymałem się z 500m przed nim), w końcu tyłem plandeki zahaczył o drzewo i rozwalił zabudowę.

Nawet mi go szkoda nie było bo leciał jak wariat i był sam sobie winien.

Ale jak by jechał trochę rozsądniej to by się coś takiego nie wydarzyło.

 

Wiem, wiem, gonią ich bo czas, bo tacho, bo awizacja itd, tylko dla czego nic z tym nie robią sami kierowcy.

Tyle się mówi ale jak by sami zaczęli jeździć jak się należy to i mieli by czas na jazdę i na odpoczynek itd.

Niestety pogoń za kasą wyrobiła w przewoźnikach pewność, że mogą gnieść kierowcę bo on dla kasy zrobi wiele. 

Szkoda, że sami tak siebie nie szanują a do tego nie szanują pozostałych kierowców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas jazdy jak i prędkość jest zapisywana, wykresówki musisz mieć za 28 dni do tyłu plus aktualny dzień, tak więc mandat można dostać w każdej chwili, nie musisz

być złapany na gorącym uczynku, nie jest to powszechne ale są kraje gdzie jest to stosowane, mogą nawet zatrzymać dowód rejestracyjny jeżeli na wykresówkach będzie więcej jak 90km/h

to może być podejrzenie że lejce nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.