Skocz do zawartości

zachowanie na kempingu - te naganne i akceptowane.


cicik

Rekomendowane odpowiedzi

 ... może jakieś 10 przykazań dla kulturalnego karawaningowca ?? 

oczywiście mozna napisać jednio - bądz ku...a kulturalny ;) ale widać potrzeba bardziej jasnych wskazówek ...


z dekalogu można wprost przepisać ten o zabijaniu, kradzieżach i pożądaniu czyjeś żony (ale o tym ostanim mozemy podyskutować ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ej, święci... ja w CRO musiałem zostawic/zdeponować paszporty wszystki i nie było od tego odstepstwa...

Każda parcela miała swoją zamykaną przegródkę. Już widzę wasze polemiki i jak jedziecie szukać innego kempingu gdzie Wam powiedzą to samo.

W PL zostawiałem kartę CCI...

 

No taki głupi jestem...Prawda?

 

Jak ktoś tego nie doświadczył to nie zrozumie. Nie tylko w Chorwacji tak robią. Spotkałem się też z tym w Bułgarii w hotelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ... może jakieś 10 przykazań dla kulturalnego karawaningowca ?? 

oczywiście mozna napisać jednio - bądz ku...a kulturalny ;) ale widać potrzeba bardziej jasnych wskazówek ...

z dekalogu można wprost przepisać ten o zabijaniu, kradzieżach i pożądaniu czyjeś żony (ale o tym ostanim mozemy podyskutować ;) )

 

Jam jest Karawanigowiec porządny, który się wywiódł z hotelu, pensjonatu, z domu niewoli 

 

1. Szanuj sąsiada karawaningowego swego i spokój jego jak siebie samego

 

2. Wspomóż potrzebującego jak możesz, bo sam kiedyś będziesz wspomożony

 

3. Szanuj zieleń, dbaj o porządek, zostaw miejsce pobytu w takim stanie, w jakim chciałbyś je zastać, a przynajmniej nie gorszym niż je zastałeś

 

4. Pamiętaj, że Twoja ulubiona muzyka może nie podobać się innym, a język jakiego używasz świadczy tylko o Tobie.

 

5.  :hmm:

 

6. :hmm:

 

7. :hmm:

 

8. :hmm:

 

9. Nie pożądaj przyczepy/kampera/holownika bliźniego swego

10 . ani krzesła, stolika i żadnej rzeczy która jego jest. Poproś, najprawdopodobniej pożyczy. :]

 

 

A przy okazji kolejna rzecz, która się w tej samej Koczale wydarzyła (tyle tych akcji było, że zapominam). Popołudnia jednego stojący obok mnie przemiły pan z dziećmi się zwinął i wyjechał, a między naszymi przyczepami stał tzw. ławostół z którego on korzystał. Jakież było nasze zdziwienie jak około północy wyszliśmy z żoną z przyczepy do toalety, a stołu brak. Zdziwienie było tym większe, że akcję przeprowadzili jacyś wybitni spece, tajni agenci, bo cały czas mieliśmy pootwierane wszystkie okna na oścież, sam stół ważył kilkadziesiąt kg, a my nie usłyszeliśmy jak się on przemieszcza. Oczywiście nikt nie był łaskaw zapytać czy z niego korzystamy czy nie tylko z premedytacją pod osłoną nocy go wziął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam jest Karawanigowiec porządny, który się wywiódł z hotelu, pensjonatu, z domu niewoli 

 

1. Szanuj sąsiada karawaningowego swego i spokój jego jak siebie samego

 

2. Wspomóż potrzebującego jak możesz, bo sam kiedyś będziesz wspomożony

 

3. Szanuj zieleń, dbaj o porządek, zostaw miejsce pobytu w takim stanie, w jakim chciałbyś je zastać, a przynajmniej nie gorszym niż je zastałeś

 

4. Pamiętaj, że Twoja ulubiona muzyka może nie podobać się innym, a język jakiego używasz świadczy tylko o Tobie.

 

5.  :hmm:

 

6. :hmm:

 

7. :hmm:

 

8. :hmm:

 

9. Nie pożądaj przyczepy/kampera/holownika bliźniego swego

10 . ani krzesła, stolika i żadnej rzeczy która jego jest. Poproś, najprawdopodobniej pożyczy. :]

 

1. Szanuj sąsiada karawaningowego swego i spokój jego jak siebie samego

ludzie sie nie szanują aż tak bardzo... ;)

4. Pamiętaj, że Twoja ulubiona muzyka może nie podobać się innym, a język jakiego używasz świadczy tylko o Tobie.

też pewnie mają to w "De" ... zamienił bym na : ... Pamiętaj, że Twoja ulubiona muzyka i język jakiego używasz może nie podobać się innym,. ??

pkt 9 i 10 - rewelacja :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tu urażać nikogo, ale mi namiotowcy kojarzą się z tą grupą ludzi którzy którzy do karawaningu jeszcze nie dorośli. Tak samo jak młodzi kierowcy w starych BMW nie dorośli by być kierowcą.

Po prostu brak im jakiegokolwiek instynktów w zachowaniu kultury i umiaru, myślą że są miszczami karawaningu i kierownicy bo biwak jest po to by się nachlać a BMW by się w nim zabić.

 

 

Nie wrzucam wszystkich namiotowców do jednego wora, bardziej chodzi o większe prawdopodobieństwo szkodzenia u namiotowców, tak samo jak debil za kierownicą najczęściej siedzi w starym BMW. To już stereotyp. 

 

Coś się tak uczepił tego BMW  :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się tak uczepił tego BMW  :ee:

Tomek kiedyś jak miałem takie coś 

post-17500-0-24380100-1439565625_thumb.jpg

to też często musiałem się nasłuchac zdań pod tytułem bo kierowcy BMW to ...........tacy i tacy no i te artykuły wiadomości pismaków które sobie szczególnie jakoś upodobały kierowców bawarek-trochę to męczące ale co zrobić.... :]

Ja kierowników bawarek tych co dobrze znam oceniam na dobrych i nie szpanujących a w sumie mają czym pocisnąć.....

Dla Polaka każda marka auta jest beeee poza tą którą aktualnie jeździ... :hmm:

Tomek klapek na gaz i w drogę.... :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mnie denerwuje   :angry:  jak ludzie nie pilnują swoich zwierzaków,

przyjdzie jeden piesek i siknie na przedsionek(albo gorzej),a za nim już czeka cała reszta

watahy żeby po nim poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mnie denerwuje   :angry:  jak ludzie nie pilnują swoich zwierzaków,

przyjdzie jeden piesek i siknie na przedsionek(albo gorzej),a za nim już czeka cała reszta

watahy żeby po nim poprawić.

 

Dokładnie! Albo przybiegnie psiak w trakcie posiłku i kombinuje jakby tu mięsko z grilla zabrać albo siedzi i robi smutne oczka, że mu nic nie chcesz dać.

 

 

Jam jest Karawanigowiec porządny, który się wywiódł z hotelu, pensjonatu, z domu niewoli

9. Nie pożądaj przyczepy/kampera/holownika bliźniego swego

10 . ani krzesła, stolika i żadnej rzeczy która jego jest. Poproś, najprawdopodobniej pożyczy. :]

 

 

Zdecydowanie punkt o zwierzętach powienien się znaleźć:)

A punkt 9 i 10 Super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się tak uczepił tego BMW  :ee:

Właśnie! :( i jeszcze kierowców :(

post-7016-0-13143900-1439584871_thumb.jpg

 

Co do dokumentów w Chorwacji - tak, zazwyczaj oddaje się ale też nie zawsze. Na 1 kempingu wzięto od nas wyłącznie kartę CCI, na innym małym prywatnym kempie dokumenty tylko do spisania danych i zwrot, na jeszcze innym kiedy wybieraliśmy się do BiH poszłam do recepcji i mi oddali bez problemu i bez nakazu zwrotu po powrocie.

 

Wspomniano tu o braku zbiornika pod budą - już 2gi sezon nie podstawiamy zbiornika bo nie używamy w zasadzie wody w budzie, zmywanie, odlewanie ziemniaków - makaronów itp. odbywa się poza - zatem nie chciałabym aby ktoś z tego powodu mnie odrazu wziął za buraka, my po prostu nie produkujemy brudnej wody  :P

 

Z zachowań innych - wkurza mnie jedynie wieczorny hałas, kiedy to po całym dniu chciałoby się odzipnąć. Do Holendrów dopisuję Słoweńców - potwierdza się to za każdym razem.

 

A tak poza tym to chyba nie mam jakichś większych negatywnych doświadczeń na kempingu - szczęściara? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.