Jump to content
Lucek26

Długość dyszla w przyczepach.

Recommended Posts

Lucek26

Ostatnio oglądałem na kempingu najnowszego Knausa Sport 420 QD. Otóż zauważyłem ,że ma w mojej ocenie bardzo długi dyszel na którym bez najmniejszego problemu można zamontować uchwyty na rowery.

Czy możecie pomierzyć długości dyszla w Waszych przyczepach i podać wymiary w cm licząc od najdalej wysuniętego punktu bakisty do zaczepu podając markę producenta przyczepy i jej długość całkowitą.

Commander

Witaj.

Bardzo proszę oto wymiary Burstnera TS400 FUN 2002 rok:

Długość całkowita 6,20 m, długość całej zabudowy 4,85 m, wiec na dyszel zostaje 1,35 m.

Cezarr

To u mnie jest tak

Długość całkowita 715cm -zabudowa 590cm -dyszel 125cm

Kristofer

Witam!

Z moich obserwacji, naprawdę wielu różnych przyczep wynika, że najczęściej ten wymiar wynosi ok. 120 cm +/- ok. 15 cm.

W mojej przyczepce ten wymiar jest w okolicy 125 - 130 cm; Knaus Eurostar II; dł. samej zabudowy ok. 570 cm.

PS

Miejsce na dyszlu to jedna sprawa, a środek ciężkości - druga.

Bywa, że miejsca jest pod dostatkiem, ale rowerów na dyszlu nie da się jednak wozić :hmm:

Edited by Kristofer (see edit history)

Ir & Ed

@Lucek26 > ...Czy możecie pomierzyć długości dyszla w Waszych przyczepach i podać wymiary w cm

licząc od najdalej wysuniętego punktu bakisty do zaczepu...

Jesteśmy na kempingu, nie mamy czym zmierzyć.

Czy interesuje Ciebie wymiar do do osi haka/zaczepu? ... czy do końca zaczepu?

...dyszel na którym bez najmniejszego problemu można zamontować uchwyty na rowery.

Nasz patent:

< ubiegły rok

< tak wyruszyliśmy w tym roku, po jutrze jedziemy dalej...

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Tak przejechaliśmy kilka tysięcy kilometrów, bez najmniejszych problemów.

Edited by ired (see edit history)

mundek28

Tak , czasami wyważenie jest trudne ale nie niemożliwe.A rowery na dyszlu to jednak niższy środek ciężkości niż rowery na tylnej ścianiea i rozkład masy w tym drugim przypadku też nie zachwycający.

JurekM

U mnie mam bagażnik na dyszlu i z tyłu cepki. Wożę z reguły tylko dwa rowery. Jeden na przodzie drugi na ogonie. Nie mam problemu z wyważeniem cepki. Nacisk na hak 50-70kg. Mając tylko na dyszlu były problemy z wyważeniem.

Miodzio

Lucku,

w moim Knausie 440 - 120 cm

Hobby 495 - 120 cm

Niewiadów  - 110 cm

Commander

Idąć za słowami Kristofera - gdybym u siebie założył bagażnik na dyszlu to bez rowerów na tyle nie wyważyłbym przyczepy...

ZERO SZANS !

cicik

post-14520-0-32422300-1439471399_thumb.jpg

ja mam tak jak na zdjęciu (gdyby były na dyszlu nie otworzył bym przedniej bakisty)

a przy 2 zgrzewkach wody mineralnej w tylnym schowku pod łóżkiem mam nacisk na osi +/- 75kg.

zbyszekbianco

A co z wagą DMC przyczepy , ważenie przyczep za granicą jest coraz częszcze .W Polsce też ważą , są już wagi zamontowane w jezdni na stałe .Tolerancja wagowa w niektórych krajach zerowa , niektórzy mówią 5% 10% . A przyczepki mają ładowność 100- 250 kg  (  wyjątek Eriba Nowa Hymer  300-400 kg) , a mandaciki wysokie .

Mnie ważyli w Austri , a kolegę w tamtym roku na Węgrzech koło Bogacsa . W tym roku ważyli kolegę na bramkach w Krakowie

Jest to temacik do przemyślenia

Commander

W końcu znalazła się osoba która została zważona... Zbyszku czy możesz coś wiecej o tym powiedzieć?

Kristofer

A co z wagą DMC przyczepy , ważenie przyczep za granicą jest coraz częszcze .W Polsce też ważą , są już wagi zamontowane w jezdni na stałe.

[...]

Jest to temacik do przemyślenia

Witam!

Temat już był przemyślany  :ok:

Aby nie robić OT, proponuję abyś o ważeniu napisał właśnie tam :hmm:

IMHO

zbyszekbianco

w temacie ważenie ,wyglądało to tak ,  na autostradzie w Austri przed Klagenfurtem policja zajęła parking ,ustawiła tam maty do ważenia , wczesniej na trasie sczytali moje tablice autka i przyczepki mają wgląd do naszej bazy danych z urzędów rejestracyjnych i ściagneli mnie na parking ,bez zatrzymywania przepuścili mnie po matach ,popatrzyli na vinetkę na szybie , pani policjantka usmiechnęła sie do nas i nakazała jazdę dalej , prawdopodobnie byłem w wadze ( pilnuję tego  )

WojtexJanex7

U mnie wygląda to tak długość całkowita 620cm, budka 500cm czyli zostaje 120cm ale długość od bakisty do początku/końca najazdu zależy jak patrzeć sama rama ma 60cm

I też właśnie się zastanawiam nad montażem bagażnika na 2 rowery. pytanie tylko czy one się tam zmieszczą :hmm:  Nacisk na kule mam 75kg a jadąc na jaki bądź kemping wszystkie szpargały,krzesełka,stoliki,pościel,itp staram się upychać w aucie bo wtedy podczas jazdy tyłem nie buja :D a bagażnik jest duży czyli w :przyczepa:  praktycznie wagę mam tak jak się należy choć jeszcze nigdy nie ważyłem pustej budki a w dr mam mw 800kg a dmc 950kg.